Recommended Posts

Društvo u planu je put za Švajcarsku, a takođe planiram da kupim farove kompletne sa xenonima i projektorima za e46, pa je l sme to preko granice, čitam da traže ateste preko i ostale zajebancije, pa ne znam da li to da radim u povrtaku ili šta i kako... i foliju treba da skinem sa vozačeve i suvozačeve strane... hoću da to prođe bez problema što se zakona tiče u EU.

Link to post
Share on other sites

Iz licnog iskustva par puta prosle i ove godine, Madjarska, Hrvatska, Slovenija, Nemacka i Austrija i niko me nigde nije cimao.

Imam Xenone i u kratkim i u dugim bez projektora i atc 35 foliju (65%) zatamljenosti .

E sad, mozda sam imao i srece a nozda to niko i ne gleda. :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Bilo je priča da su mađari cimali, i dalje nije jasno da li su imali pravo ili ne kada si ti uredno registrovan kod nas. To samo za xenone, za stakla još nisam čuo. I to je bilo na granici, pa su vraćali, uglavnom tako...

Inače, i to što su cimali za xenon se odnosila na kola gde se baš vidi da nije fabrički xenon i uglavnom gde nije u projektoru, e46 je fabrički imao, a te i planiraš da uzmeš, tako da...

Link to post
Share on other sites

folije smeju nazad, napred samo uz pravi atest(ne papire koje dobijes uz kupljenu foliju), citljivom na jeziku zemlje u kojoj se nalazis, kazna 180e i skidanje folije na licu mesta. farovi sa xenonima samo ako su fabricki i ako kola imaju brizgaljke za pranje farova, kazna iskljucivanje iz saobracaja + novcana kazna. to su ti sigurne informacije...

Link to post
Share on other sites

Imam puno drugara koji zive preko, svi su ovde ugradili ksenone i prolaze tehnicki u Italiji bez ikakvih problema. Nikad nisam cuo da su nekog cimali zbog toga. Naravno da imaju pravo ali ako cemo tom logikom i po nasem zakonu ne bi smele ni folije napred ni ksenoni naknadno da se ugradjuju.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala vam svakako, okvirno mi je trebalo ovo da znam da cimaju, a foliju napred cu skinuti svakako, necu sto se toga tice da rizikujem.. kada krenem na put javicu vam kakva je situacija i kako je proslo, a led stopovi i ugradnja farova je planirana za utorak - sredu, pa videcemo kako ce da izgleda, bice slika ako sve bude kako treba :)

Link to post
Share on other sites

folije smeju nazad, napred samo uz pravi atest(ne papire koje dobijes uz kupljenu foliju), citljivom na jeziku zemlje u kojoj se nalazis, kazna 180e i skidanje folije na licu mesta. farovi sa xenonima samo ako su fabricki i ako kola imaju brizgaljke za pranje farova, kazna iskljucivanje iz saobracaja + novcana kazna. to su ti sigurne informacije...

Odakle su sigurne?

Link to post
Share on other sites

evo danas bio u madjarskoj...bixenon na micubisi spacestar, nema projektor, a za pranje farova sam koristio kisu :D i to sam kao klasican drzavljanin ove drzave stao u prazan red gde prolaze ljudi sa EU pasosem jer je red veci na nasem i napravio se lud. Samo su me pitali gde cu? A madjari su jevropa. To vise meni nije jasno nista kakva pravila i atesti i gluposti. Samo se izmisljaju neki zakoni sa atestima koje niko ne izdaje

Link to post
Share on other sites

Pa kao sto je rekao neko ispred, pontdom, kakve si srece, i oni kako su raspolozeni, tako ces i da prodjes. Ujutru stavljam bixenon, prstenove, i led stop pozadi... pa kada krenem na put, videcemo kakva je situacija.. :)

Link to post
Share on other sites

Daj Boze da prodjem tako :)

E sada me zanima da mi kazete kakvi smo MI u Srbiji po pitanju led prstenova kao dnevno svetlo - zakonski ili ne?

Послато са GT-I8190N уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

mene drkali,nisu ti upaljena kratka svetla ,ja rekao tako mi namesteno softwerski da nemogu da upalim samo prstenovi sijaju,senzorski se pali kad oseti da se smrklo

pogledao me cudno,hteo da pise kaznu,al kao pustam te ovaj put

znaci nemoze sigurno ako hoce da te cima

Link to post
Share on other sites

Odakle su sigurne?

sapnula mi pticica sa grane, kaze da vozi 8 godina slep sluzbu u medjunarodnom saobracaju, pa je platila vec koju kaznu...

evo danas bio u madjarskoj...bixenon na micubisi spacestar, nema projektor, a za pranje farova sam koristio kisu :D i to sam kao klasican drzavljanin ove drzave stao u prazan red gde prolaze ljudi sa EU pasosem jer je red veci na nasem i napravio se lud. Samo su me pitali gde cu? A madjari su jevropa. To vise meni nije jasno nista kakva pravila i atesti i gluposti. Samo se izmisljaju neki zakoni sa atestima koje niko ne izda

postoji granicna policija, carina i saobracajna policija, svako radi svoj posao. kad te bude zaustavila saobracajna policija videces... granicna policija ima ponekad akciju ukazivanja na tehnicku neispravnost vozila ali ne kaznjavaju, sve sto mogu je da te vrate nazad...

Pa nije baš logično napisano, zato i pitam.

sta nije logicno?

Link to post
Share on other sites

Ma ti si bre u tranzitu.Nema tu nikakve kazne .Kažeš lepo da samo prolazis kroz tu zemlju te da u tvojoj taj zakon ne važi i ćao zdravo.Jedino ako imas strane table pa te onda npr nemci cimaju za nemacke tablice

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites