Recommended Posts

Nema potrebe da gledam kolika je razlika,ja to znam,a vi da bi saznali stvarno moracete da prestanete da baratate forum informacijama i da nesto procitate iz ozbiljne litrature i da povrh svega batalite garazne price rekla kazala pa cete i vi znati....pozdrav za tunere preko tastature.....zahladnelo je bice vas sve vise sa one strane tastature....

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Haaaaaaa, ovo je carski :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

programcic sa linka kaze da za izmerenih 165 ks na tockovima, imas 199 ks na radilici (i vise no sto fabrika deklarise za nesrecni M50B25)-za tastatura tunere prava informacija :lol2: :lol2:

Ako gubis 20% snage (toliko se i momenta onda gubi) kroz menjac koji ima dva vratila i otpore na trenenje zupcanika i u lezajevima (a moment inercije im nije nesto veliki), plus diff-to znaci da je veliki deo toga otisao na grejanje (posto moment inercije im nije veliki-najveci moment inercije tu ima tocak koji mozes smatrati za disk, ali potrosnja momenta se tu vidi prilikom ubrzanja tih masa, jer prvi izvod promene ugaone brzine po vremenu vise nije nula vec je pozitivan) pa imas grejalicu od skoro 30kW :o :o sto nije normalno.

Skoro sam radio regulaciju momenta i ubrzavanje odziva na promenu brzine jednog pogona od 2.2 MW (oko 2900 ks) i gubici kroz reduktor su bili svega par procenata (a sam reduktor je tezak skoro dve tone!)

Pridruzujem se pozdravima za tastatura tunere :beach:

Link to post
Share on other sites

Ja se ne bih upustao u raspravu ali kada mi bude bilo ko od vas koji tvrdite da se gubi 1-2 kw dao pravo objasnjenje,tada ce rasprava biti zavrsena.Ali posto u svim udzbenicima dinamike kretanja motornog vozila koje sam ja citao tokom studija stepen korisnosti transmisije figurise sa od 0.91 do 0.93 sto je od 7 do 9 mislim da ce dokaz vase tvrdnje biti jako mucan za vasu mastu.....

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

A iskreno nije lepo sto kolegi sa foruma pravimo vasar po temi...ja ne bi ni nastavljao da nemam informaciju da je kolega Nikola i sam masinac pa predpostavljam da voli da diskutuje na tu temu.....

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

7 do 9 posto a ne kw,i to za vozila sa prednjom vucom,za zadnju je to od 10 do 12 posto pod uslovom da je menjac rucni,kod hidro dinamicke spojnice gubitci su jos veci....a dokaz o tome da nemas pojma je to sto cinjenice biras odokativnom metodom

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Kapiram-ako imam pogon od 100 kW pri 100 Hz, imam gubitak od 9 kW, a ako imam isti prenosni sistem na pogonu od 200 kW pri 100Hz, onda imam gubitak od 18 kW na toj identicnoj transmisiji..logicno. I stvarno napravismo vasar od teme, a ovde je lep BMW.

Link to post
Share on other sites