Recommended Posts

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupljen protokomer, auto za sad vozim na benzin [emoji4] Desava mi se da pomalo trzne ispod 2000 obrtaja kad dam pun gas, a ne znam kakav mi je regulator pritiska goriva i da li je to do njega. Hoću kad stignem da izmerim pritisak da bih znao jel dobar regulator, e sad jel treba da stavim T racvu na povratno crevo koje ide iz regulatora ka rezervoaru da bih znao jel održava dobar pritisak u magistrali sa diznama?

Jesi čistio dizne? Može zbog njih da bude to trzanje. Narocito ukoliko nije dugo radio na benzinu.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nisam čistio, a auto dugo nije vožen na benzin. To će mi biti sledeći korak kad izmerim pritisak. Kad palim ne upali baš perfektno iz prve kako bi trebalo i malo trzne kad dam pun gas ispod 2000 obrtaja, ostalo je sve ok.

Link to post
Share on other sites

A za regulator, skini crevce od vakuma koje ide na njega, i ukoliko nema benzina u njemu, i ukoliko ti auto ne vergla duze pre nego sto upali, ne bi trebalo da je sjeban.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Crevo od vakuma sam proveravao, nema benzina. Izmeriću pritisak pa ću videti kakvo je stanje, zato što ne znam da li je ovaj regulator na autu uopšte odgovarajući za m20b25 pošto je broj na njemu izguljen. Treba da bude regulator od 3 bara, pa ako bude loš pritisak videću da mu stavim drugi regulator :)

Link to post
Share on other sites

Probacu i to, videcu za vikend kad budem imao vremena pa cu ispitati. Inace auto ide dosta bolje u odnosu na plin, ali najvece iznenadjenje je zvuk motora, mnogo se bolje cuje nego dok je vozen na plinu.

Link to post
Share on other sites

Danas sam merio pritisak sa T racvom, na jednom regulatoru je 2.5 bari i kad dam gas malo poraste pritisak a na drugom 2.7 bari ali kad dam gas pritisak ode malo gore dole, jel ovo dobro ili mora da bude bas 3 bara? Kad sam povezao direktno manometar na dovodno crevo i verglao pokazalo je pritisak 4.5 bari, tako da bi pumpa trebala da je ok.

Link to post
Share on other sites

Opet sam cackao oko kola i namestio sam mu druge dizne koje sam imao i stavio ovaj regulator koji je drzao 2.7 bari i sad sve radi kako treba, nema nikakvih problema. Izgleda da je problem bio do dizni :)

Link to post
Share on other sites

Imam problem sa pokazivacem nivoa goriva, baš često varira bukvalno svaka uzbrdica i nizbrdica promeni stanje od rezerve do 40 l, a u kolima je oko 20l. Da li je to normalno na E34 ili da menjam plovak, pošto znam da na novijim kolima uopšte nema takvih naglih promena?

Link to post
Share on other sites
Just now, BMW_E30 said:

Imam problem sa pokazivacem nivoa goriva, baš često varira bukvalno svaka uzbrdica i nizbrdica promeni stanje od rezerve do 40 l, a u kolima je oko 20l. Da li je to normalno na E34 ili da menjam plovak, pošto znam da na novijim kolima uopšte nema takvih naglih promena?

Klasika kod e34,izvadi plovak operi ga dobro pretresi malo te kontakte,mada dotrajalo je sve to,ako ti treba ispravan javi se imam.

Link to post
Share on other sites

Danas stigli M Technic pragovi, cekam jos zabice da kompletiram pa ide montaza:

20161224_163458.jpg

Usput ako neko ima dobro ocuvane lajsne na vratima koje idu uz ove pragove a da hoce posebno da prodaje neka pusti cenu na PM :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

U poslednje vreme mi mnogo magle stakla, sumnjam da je sjeban mali hladjak. Povremeno dolivam antifriz ali ništa ekstremno. E sad ponekad mi se desi kao da se pojavi dim u autu (kao dim od cigarete), a deluje mi da ide iz otvora za ventilaciju. Da li su to simptomi za mali hladnjak ili je mozda neki drugi problem?

Link to post
Share on other sites