Recommended Posts

Danas porucio oba Febijeva amortizera za haubu (u kutiji su bili Stabilus nemački amortizeri) i montirao na auto. E sad dok sam imao kockicu na njoj je bio jedan fabricki amortizer i bukvalno je ispaljivao haubu, ja je samo podignem i to je to. A na petici stavio oba nova amortizera i kad povucem rucicu, moram haubu da izvucem napred pa tek onda da je podignem. Da li je i kod drugih na petici isti slučaj ili mi trebaju neki bolji amortizeri?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kod mene je npr tako, moram malo da je izvucem da bih je podigao. Ali, drzi lepo. Na svim drugim koje znam isti slucaj. Ja sam kod mene podmazao da ne cvili dok je izcujna i lepo kliza, ali oduvek sam morao da je prvo povucem prema sebi da bih je podigao. Nisam jos vide da sama dodje u taj polozaj pred dizanje. Sajla ima ulogu samo da je otkaci od one "bravice" to je sve, a amortizer se aktivira tek kada je podignes i treba da je drzi da ne padne nazad, tako da ne vidim kako je moguce uospte da dodje u taj polozaj sama od sebe. O.o
  •  
Link to post
Share on other sites

Podmazacu sutra i sarke pa cu videti :) Nisam ni ja to vidjao nigde sem na mojoj kockici, na njoj je bio Meyle amortizer haube. Bukvalno povucem rucicu i hauba iskoci napred i ja je samo podignem u vis :)

Link to post
Share on other sites

Ja na e34 kada povucem rucku, moram malo da je izvucem napred :D ko zna mozda i ima nekih armotizera koji je do kraja sami izvuku, ali isti mi je djavo realno da li je povukao malo ili odmah digao 

Link to post
Share on other sites

Zna li neko gde na E34 M5 stoji senzor temp ulja? Ja u katalogu nisam uspeo da ga pronadjem, a ni na www.bmwfans.info. Hocu da namestim kod mene na m20 da mi pokazuje temp ulja na M tabli, pa bih hteo da vidim kako je uradjeno na E34 M5.

Link to post
Share on other sites

Mislim da nema senzor za temperaturu ulja. Ja kad sam na e36 m52 povezivao tablu od M-a, pravio sam T račvu pa sam nju šrafio na mesto senzora za pritisak ulja pa onda na tu T račvu obadva senzora i za pritisak i za temperaturu. I šljakalo je...

Link to post
Share on other sites

Imam problem sa ABS-om na autu, naime kad god vozim oko 110-120 upali mi lampicu od ABS-a i ne radi ABS. Nakon toga cim ugasim auto i upalim ponovo, lampica je ugašena. Znam da moze da se meri unimerom pa da se ispituju senzori, ali meni nije lampica konstantno upaljena tako da ne znam da li bi moglo na taj način da se ispita. Jel moguće preko dijagnostike videti koji senzor pravi problem? I koju dijagnostiku je najbolje koristiti za ovaj auto, u pitanju je E34 525 89' godište?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Veceras mi crkla brava za paljenje (tj. mislim da je do nje problem) Auto uopste nema kontakt, cim pustim kljuc volan se sam zakljucava, jedino ako drzim kljuc u poziciji za paljenje mogu da okrecem volan. E sad hocu li moci da skinem ovaj cilindar brave sa ključem posto ne mogu da okrenem kljuc skroz do kraja u polozaj za paljenje i kako se skida?

Link to post
Share on other sites

Prodje malo više od godinu dana od kako je auto kod mene, za sada me je dobro služio. U auto je uloženo dosta, pored redovnih servisa najviše u ///M opremu, a ulagaće se i dalje. Što bi moj drugar rekao uvek je jeftinije kupiti gotov auto sa svom ///M opremom, nego ulagati ovako postepeno ali kada sam kupovao auto nisam imao novca da kupim u startu nešto bolje. Na autu je do sada urađeno i uloženo za godinu dana:

Nov hladnjak, pumpa za vodu, termostat, svi filteri i ulje

Amortizeri haube novi

Montirani zadnji el podizači

Montiran električni šiber umesto manuelnog

Felne Style 21 sekirice sa E31 (8j i 9j) 500e

Felne Style 66 sa E39 (8j i 9j potrebno sređivanje) 110E imao sam već jedne pa sam prodao, a ove sam uzeo opet zato što su me ispale povoljno. Mislio sam da ih uzmem za zimski set jer mi je vlasnik rekao da su sve 4 iste. A ja dodjem kući i pogledam kad ono prednje 8j, zadnje 9j i onda mi je to preširoko da vozim po snegu :)

///M tabla 150e

///M Technic spojler gepeka (još uvek nije montiran) 2000 din

Kožna sedišta 120e

///M Tech 2 volan (od 385 i od 370 mm)

///M svetleća ručica (još uvek nije montirana treba da se sredi)

Široka maska (čekam haubu da nađem pa ću montirati)

Unutrašnji retrovizor sa senzorom

Sva 4 kedera kao nova

Šper dif (još uvek nije montiran)

Digitalni sat umesto analognog

Komplet OBC IV (još uvek nije montiran)

Široki retrovizori

Stop svetla sa belim migavcem originalna

Pored ovoga dosta je uloženo i u alat, jer se trudim da sve što mogu uradim sam.

Ostale su najvažnije stvari da se urade, motor i limarija. Ali za to čekam još uvek, jer se možda razmišljam da nađem još bolju peticu kad budem u mogućnosti pa na nju sve ovo da napakujem. U planu za sledeću godinu su mi M Parallel felne sa E38 zato što su zadnje kod E38 najšire 9.5j (hoću da kompletiram ///M felne koje su išle fabrički na E34), da ubacim klimu i tempomat a kad se već to bude radilo da se montira i OBC IV. Možda i nešto od M5 branika ako naleti, a u tom trenutku budem imao mogućnosti da ih kupim :) 

Link to post
Share on other sites

Juce me je toliko zajebavao obican plin na kolima, tako da ne mogu vise da vozim ovako iako je atestiran. Hoću do nove godine da ubacim sekvent, e sad moram da kupim protokomer ispravan, pumpa je dobra i da ocistim dizne. Jel bi to trebalo da bude sve što se tiče rada na benzin, valjda nema još nešto da mi pravi probleme sem toga?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupljen protokomer, auto za sad vozim na benzin :) Desava mi se da pomalo trzne ispod 2000 obrtaja kad dam pun gas, a ne znam kakav mi je regulator pritiska goriva i da li je to do njega. Hoću kad stignem da izmerim pritisak da bih znao jel dobar regulator, e sad jel treba da stavim T racvu na povratno crevo koje ide iz regulatora ka rezervoaru da bih znao jel održava dobar pritisak u magistrali sa diznama?

Link to post
Share on other sites

regulator je na povratu iz raila ynaci on regulise koliki ce pritisak biti od pumpe do dizni,kada pumpa postigne pritisak koji treba regulator otvara   izlaz ka odvodu i smanjuje veci pritisak tj odrzava zadati

Link to post
Share on other sites