Sper diferencijal?


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kaze da 100% nije za svakodnevnu voznju

25% je sasvim dovoljno, ne smeta za normalnu voznju, dobar kad zatreba, dobar i za sneg

A za ponekad spržit gumu, tj obe gume?

Link to post
Share on other sites

Sto je za jednog ZVER, za drugog je kucni ljubimac ;)

i ono sto je nekada bila "zver" vremenom postane bambi ..... a "vuci" nikada siti .

Link to post
Share on other sites

Lepo rečeno. Baš me interesuje koliko je konja pocrkalo... npr u 2.5 m50 i u 2.0 m52. Dali ima veze ako motor ima više konja u startu da će manje konja da crkne posle 20 god?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Po nekoj prici LS ulje moze da se sipa i u obican ali obicno ne sme u sper, tj ne bi valjalo. A samo LS ulje preporucuje i fabrika i na njemu pise za proizvodjace kao sto je 'BMW". Odnosno diff-ove sa zakljucavanjem koji traze visoke performanse za koje obicno nije dovoljno. Takodje predvidjeno za vise temperature i garantuje sigurniju upotrebljivost, trajnost i podmazivanje.

Ja sam uzeo to i sipao kod mene u sper sada kada sam menjao diff. Bolje se ponasa u smislu da bolje hvata ali u nekim nijansama, i opet ne mora da znaci da je to zbog LS ulja jer je ovo staro svejedno bilo za zamenu, plus sto je diff ceo detaljno opran pa tek onda sklopljen od drugog diff koji sam uzeo. Koji je mozda i sam bolji pa bolje hvata tako da ne mogu suditi... Ja sam prvenstveno menjao zato sto je propistao u lezajevima ali sam ceo rasturao i sklapao od drugor. Ali da se bolje ponasa! bolje se ponasa, zvukova naravno vise nema sto i nije samo do ulja. Bolje hvata kao sto sam vec rekao i to je to.

Link to post
Share on other sites

Ae cisto da pitam ovde, moj nije sper ali po kataloskim podacima je 3.64, u voznji u 5-oj na 100kmh broj obrtaja je na 2200..jel bi dobio neke drasticne razlike na ubrzanju ako bi ga zamenio ili ne..?Motor je M30b30

Link to post
Share on other sites

Zavisi koliki prenos bi imao drugi dif. Ako menjas prenos na difu da bi dibio na ubrzanju izgubices na maksimalnoj brzini.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I sta je zakljucak ,obican je bolji za svakodnevnost dok je za drift bolji sper.ovi svi driftuju po kisi snegu i prasini ,izgleda da je za dobar drift potreban motor od bar 200 konja

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Da prenesemo korisno iskustvo kolege sa foruma :)

Japan auto ima crown oil kazu da je 90-75 ls kosta 900 dinara litar. Mass company ima 90-75 i 90-140 ls motul za 2400 litar. Blizu ugrinovackog puta bi trebalo da ima neka radnja u kojoj imaju ls ulje i da je oko 20€ litar. Postoji i redline ls friction modifikator 0.2l, kosta 14funti. Sustina je ako nema ulje modifikator da pise ls, momenat trenja tj samo trenje na kvacila ili pak kvacila je suvise veliko. Kvacila se trose i posle nekog vremena cao. A inace fully sunthetic za diff su ok ali ce da grebe ali nece toliko brzo da potrosi pak kvacila kao polusintetika ili mineralno ulje. Aditiv ili modifikator za motorno ulje se ne preporucuje za diff ili menjac. Usput sam saznao da api gl4 i gl5 se razlukuje i gl5 moze i zna da pojede "zute" metale, tj sinhrone od mesinga.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jeste da nije bas najaktuelnija tema, ali ne bih da otvaram novu s obzirom da bih pitao nesto o cemu je ove bilo reci. Elem, voleo bih da cujem iskustva driftera koji na svojim kolima voze zavarene diffove, tj koliko je to stvarno zajebano voziti po gradu? Spremam se da pakujem neki auto, koji bi se s vremena na vreme cepao i po gradu, pa me zanima da li zavareni diff vrsi posao? Hvala!

Link to post
Share on other sites