Konačno „legalizacija“ zatamnjenih stakala


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Videli smo. Ma glupost teska. Oni ce atestiran proizvod dodatno da ispitaju. Koja smo mi pametna nacija. To je samo trebalo da se uvede da ne moze svakakv djubar da se prodaje, da sertifikovani ljudi rade ugradnju i ako mora da se plati, nek se plati 20-30e da se zavede u saobracajnu, gde god misle da treba i ajde, to je donekle i u drugim drzavama tako, koliko sam skontao, a i podnosiljivo.

Ali ne, mora obrada dokumentacije (kao kucu da pravis), izdavanje uverenja i ispitivanje da se plati 85e + sve ostalo. I fabrika da odobri, mislim ipak se menjaju karakteristike vozila. Smesno

Link to post
Share on other sites

Пре неколике година када је била она ука око фолија,мене дрндали неколико пута и ухватим и скинем! Сада видим да је боље што нисам стављао опет....технички неће мноћи да се прође баш као и за плин што не може ако немаш атест...

Link to post
Share on other sites

Sve kao kod Nemaca.

nije tacno , tamo mozes da stavis vece felne i gume ako na tehnickom procene da ne narusavas bezbednost u saobracaju ... mozes ubaciti bilo koji motor u bilo koji auto i ides na atest koji se prolazi ako je dobro odradjen posao , sve od dodatne opreme npr opruge amortizeri , kocnice pre pustanja u prodaju sam proizvodjac mora da odradi TUV sto znaci da uz racun vec dobijas TUV na kupljenu robu , bilo da se radi o spojlerima , kocnicama , amortizerima itd itd .... doduse ksenoni ne prolaze a sto se tice zatamnjenih stakla ne prave problema za zadnju soferku i zadnja bocna stakla

naj bolje je ako iko putuje u svabiju da tamo kod hasana iz istambula odradi tehnicki pregled , izvuce TUV .... kasnije u srbiji prevede kod sudskog ovlascenog prevodioca pa zatim apostolski pecat na prevod...e sada znam da pandure zabole za sve to ali zar Vucic nije rekao da je nije spreman da narusava prijateljske odnose sa nemackom i tako ih hebati do 101 i nazad u smislu kako bre svabski tuv ne valja ??? :blum:

Link to post
Share on other sites

Ja neznam koja je poenta tih folija,sta kao auto izgleda le

Бела кола лепше изгледају,бар мени....и лети је мало хладниј од стакала без фолије и ако се разбије фолија га држи да се не разлети! али скуп је овај атест,већина ће да скине!

Link to post
Share on other sites

Drzi staklo k'o pas jeza. A sto se tice uv zracenja i toplote, postoje providne folije sa istim karakteristikama ali ih niko ne stavlja jer ne mozes mafijati sa providnim folijama.

Link to post
Share on other sites

kačićemo zavese kao u našim vozovima :)

Meni su se skoro smejali sto sam na vec zatamnjena zadnja stakla stavio deciju pamucnu pelenu. :D

Ja neznam koja je poenta tih folija,sta kao auto izgleda lepse??

Ja sam ih stavio samo na zadnji deo auta kako bih sto vise zastitio decu koju vozim na zadnjim sedistima.

Link to post
Share on other sites

Drzi staklo k'o pas jeza. A sto se tice uv zracenja i toplote, postoje providne folije sa istim karakteristikama ali ih niko ne stavlja jer ne mozes mafijati sa providnim folijama.

Nije baš isto sa tim providnim folijama, ne znam detalje, al valjda je isti UV filter, al ukupni efekat je bolji kod tamnijih folija.

Sem toga, napred ni tu providnu ne možeš da staviš, kod retko kog auta i sa tom providnom zbir bude ispod 30%

Link to post
Share on other sites

E drago mi je da ne mogu svi da lepe folije. Tačno neka lepi ko ima papire i radnju. A ne po kućama i selima da se lepi folija tipa 2-3h 50 i više evra u džep. Jbt veće pare nego u inžinjera se mlate.

Link to post
Share on other sites

Zvao sam ove iz Cacka, AutoGarant ili kako vec ( ovlasceni servis ) i oni me uputili da se javim delti... kad zaustave, lepo skinem ispred njih i zdravo djaci..ako ce da pisu, neka pisu..ne vredi dati 12-13000 za atest..bar je meni to mnogo...

Link to post
Share on other sites

Kakva je krava ova Zorana... :mega_shok:

"Na tržištu su se pojavile folije koje štete i zato moraju da se provere, rekla je ona i dodala da moraju da se zaštite deca u automobilu od štetnih uticaja, kao i svi ucesnici u saobraćaju, jer loše folije noću blješte."

ISUSE !!!

Link to post
Share on other sites