e46 ventilator problem


Recommended Posts

Pozdrav...

Pitanje u vezi e46 , dam kontakt i ventilator se automatski upali,jel moze ikako da se to iskljuci ??

Znaci ne zapamti mu zadnju funkciju i svaki put kad ugasim kola i opet dam kontak automatski mi se ukljuci ventilator

i moram uvek da ga ugasim...


Bmw 318i,digitalna je klima..

Link to post
Share on other sites

Radiii sve normalnoo, sve super funkcionise samo svaki put kad dam kontakt on se automatski pali (ventilator) i ja svaki put moram da ga iskljucim... Nesto sam stisnuo jer kad sam ga kupio nije se palio sam :/

Link to post
Share on other sites

Cekaj, da li ti radi regulacija?

Radiii sve normalnoo, sve super funkcionise samo svaki put kad dam kontakt on se automatski pali (ventilator) i ja svaki put moram da ga iskljucim... Nesto sam stisnuo jer kad sam ga kupio nije se palio sam :/

Link to post
Share on other sites

Nije ti do jeza, ja sam pohitrio sa odgovorom :) . Jez regulise brzinu ventilatora.

Ako sumnjas da si nesto pritisnuo nadji korisnicko upu tststvo i pogledaj.

Vranjine jel moze jez da se popravi ? Jel si pokusavao ?

Od e46 jednom probao i odustao. Zaliveno i nezgodno za skidanje, hoce da se odvoji i sto treba i sto ne treba :D . Lakse mi napraviti drugi regulator nego ovo otvarati.

Link to post
Share on other sites

Nije to do "jeza".

Kad jez crkne,sam upali ventilator do max i nemozes da ugasis,ili nece da pojaca brzinu,uglavnom ima svakakvih tripova.

Moze da se popravi,polovan je od 30-50e

To sto je kod tebe, je tako programirano da kad upalis auto pali se i ventilator. Neznam kako.se to steluje,programira i namesta. Verovatno preko dijagnostike.

Link to post
Share on other sites

To je sasvim normalno,Miksa je napisao i objasnio sta i kako.

Svaka e46-ica i e39-ka pali ventilator kad se da kontakt,moze da se iskljuci diagnostikom tj kodiranjem.

Ako podesis odredjenu temperaturu i jacinu ventilatora i izadjes iz auta do 15min auto ce zapamtiti to setovanje,ako ga ne palis duze od 15min on vrati na najmanju brzinu ventilatora sa zadatom temperaturom.

Ne razumem zasto to nekome smeta,to je automatska klima treba podesiti temperaturu na tipa 22 stepena i ne dirati,samo stelujes jacinu duvanja,ne smeta autu niti sistemu nista sto radi non stop.Na kraju krajeva ugasis jednim pritiskom na taster minus.

Link to post
Share on other sites

Na kraju krajeva taj ustajali vazduh u kabini se zamenjuje automatski svezim vazduhom spolja.

MOzda su zbog toga u BMW-u i ostavili da to tako funkcionise.

Automatska klima je mama,stavis na "AUTO" i ne diras nista,podesis i zaboravis.

Link to post
Share on other sites

Na kraju krajeva taj ustajali vazduh u kabini se zamenjuje automatski svezim vazduhom spolja.

MOzda su zbog toga u BMW-u i ostavili da to tako funkcionise.

Automatska klima je mama,stavis na "AUTO" i ne diras nista,podesis i zaboravis.

Pozdravljam. 23,5 stepeni celzijusa i to je to.

Link to post
Share on other sites

Nije da nema grejanja. Kod fabrickog na manjoj brzini se bas izrazito greje a ovaj mnogo manje. Grejanje pocinje na velikoj brzini ali je u normali. Fabricki radi u linearnom rezimu gde se sva energija pri smanjenom broju obrtaja (gubici) pretvara u toploti a ovaj je PWM i kod njega nema tih gubitaka. Skoro sam nasao neke izlazne tranzistore sa bas dobrim karakteristikama i imam nameru da stavim vise komada i taj bas ne bi trebao da se greje :) .

Druga, banalna, stvar je dzek. Ja ne mogu da napravim dzek i ovaj moj se spaja klemama. Na fabrickom dzeku su pinovi, trnovi i vremenom popusti kontakt i tu onda isto dolazi do grejanja. Toliko se ugreje da popusti lem i onda imamo ono zaukavanje i usporavanje ventilatora.

Link to post
Share on other sites