E32 problem sa ventilacijom


Recommended Posts

U pitanju je 735i iz 91 godine. Upali mi se ventilacija samo na najjaču brzinu a na manje brzine uopste ne reaguje, takodje mi ne reaguje nista drugo na klima kontrol tabli znaci nista ne reaguje. Mijenjao sam MAC i dalje samo na najjacoj brzini radi ventilacija takodje sam mijenjao i klima kontrol tablu i nista ne reaguje nijedna komanda na njoj i dalje. Sta se desava?

Link to post
Share on other sites

Mozes i ovako, otkaci dzek. Treba da imas dve deblje zice na dzeku, 2,5 kvadrata. Sa dva parceta zice spoj te dve deblje sa reostatom, tamo gde bi dosle. Ako radi ventilator onda ne valja. Pod kontaktom.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Radi ventilator kada povezem zice onako kako si rekao druze i kad je kontakt ukljucen. Sta sad to znaci, da nije dobar reostat!? Na oba reostata mi se isto desava. Nije mi jos unimjer bio pri ruci da izmjerim napon na konektoru... Cim izmjerim i napone javljam pa cemo odgonetnuti valjda sta je.

Link to post
Share on other sites

Da Mac je. E svasta pa zar oba da budu spaljena. Nista odoh gledati da nabavljam drugi mac. Hvala i javljam sta sam napravio

Link to post
Share on other sites

Ima koliko hoces :yes: . Pun internet.

Ukucaj u pretragu BMW E34 SWORD REPAIR i dobices mnogo toga.

Imas 4 izlazna tranzistora i obicno jedan pregori ali nije na odmet zameniti sva 4, Ovde je komad oko 0,8 eura.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Situacija se komplikuje iz časa u čas :) Mac tj. Reostat je repariran i uredan je sada 100% medjutim imam i dalje isti problem. Sada sam uspjeo izmjeriti napone na konektoru reostata dok je bio dat kontakt i stavljen na sredinu potenciometar od ventilatora i dobio sa ove napone:

Izmedju dvije najdeblje zice od 2,5 kvadrata imam uvijek napon od 12,5 V vrtio ili ne vrtio potenciometar on je iste vrijednosti i ne mijenja se. Takodje imam uvijek isti napon od 11V na jednoj debljoj žici od 2,5kvadrata (bijelo-crna) i tanka žica plavo -crvena. Na ostalim nema napona sta god radio na kontrolnoj tabli ventilacije. Ljudi ta se ovdje desava? Sta me zeza zna li ko ta da uradim sljedeće???

Link to post
Share on other sites

Otkaci tu plavo crvenu zicu. Ako i dalje vrti otkaci plavo crnu zicu. To su komande za brzinu vemtilatora. Prva dobija sa IHKA a druga sa dugmeta za brzinu, puna brzina.

Link to post
Share on other sites

Situacija se komplikuje iz časa u čas :) Mac tj. Reostat je repariran i uredan je sada 100% medjutim imam i dalje isti problem. Sada sam uspjeo izmjeriti napone na konektoru reostata dok je bio dat kontakt i stavljen na sredinu potenciometar od ventilatora i dobio sa ove napone:

Izmedju dvije najdeblje zice od 2,5 kvadrata imam uvijek napon od 12,5 V vrtio ili ne vrtio potenciometar on je iste vrijednosti i ne mijenja se. Takodje imam uvijek isti napon od 11V na jednoj debljoj žici od 2,5kvadrata (bijelo-crna) i tanka žica plavo -crvena. Na ostalim nema napona sta god radio na kontrolnoj tabli ventilacije. Ljudi ta se ovdje desava? Sta me zeza zna li ko ta da uradim sljedeće???

Link to post
Share on other sites

Drug zasto meni ne rade one zelene lampice (led diode) na tipkama koje su aktivne na kontrolnoj tabli ventilacije!? To mi je radilo na svim kontrolnim tablama ranije... Sta ce se desiti kada otkacim neku od tih žica, hoce li proraditi potenciometar ili ce se izgasiti ventilacija pa necu moci nikako da je aktiviram bez te zice!?

Link to post
Share on other sites

Ovo kod mene su izgleda gremlini. Sta se desava!? Taman hocu da otpojim te zice i da vidimo sta se desava i sjednem u auto kad ono ventilacija radi konstantno ali smanjeno na nekoj maloj brzini a kad je pojacam do kraja radi na najjace i odem malo da se provozam i skontam da ventilacija radi na najslabije i mijenja brzinu na jos slabije pa na isto i osjetim te blage promjene u brzini znaci varira od bas slabe brzine ventilacije do srednje slabe ali uvijek mogu pojacati do kraja. Medjutim situacija se mijenja jer nekad po par sati voznje u gradu uopste mi ne radi ventilacija osim na najjace kad prebacim a nekad se sama upali i tako radi na nekoj slaboj brzini. Sad mi nista nije jasno. Sta se desava???

Link to post
Share on other sites