Menjanje ventilatora za kabinu na E36


Recommended Posts

Je l se neko bavio ovim?

Krenuo sam danas da ga vadim, i odustao.
Uspeo da poskidam sve one plastike oko ventilatora, ali ne mogu da provalim kako

da otkačim onaj držač koji fiksira ventilator u mestu.
A sve i ako uspem da ga otkačim, nemam pojma kako

da izvadim ventilator, a da ne rasturim pola auta, i posle kako sve da vratim.

Inače, ventilator ne radi.

Probam danas kad sam rasturio sve, proradi na gurku, ali ima neki čudan zvuk, kao neko brujanje.

Kada čačkam žicu od struje, brujanje prestane, i kao da počne još brže da vrti.

Pustim žicu, opet brujanje, i uspori.

Link to post
Share on other sites

Da li ti ne radi ventilator? Mozda nije do njega, vec do jeza. Ja sam jez jednom menjao dok je auto bio kod mene. Kupio sam polovni sa otpada.

Link to post
Share on other sites

Je l se neko bavio ovim?

Krenuo sam danas da ga vadim, i odustao.

Uspeo da poskidam sve one plastike oko ventilatora, ali ne mogu da provalim kako

da otkačim onaj držač koji fiksira ventilator u mestu.

A sve i ako uspem da ga otkačim, nemam pojma kako

da izvadim ventilator, a da ne rasturim pola auta, i posle kako sve da vratim.

Inače, ventilator ne radi.

Probam danas kad sam rasturio sve, proradi na gurku, ali ima neki čudan zvuk, kao neko brujanje.

Kada čačkam žicu od struje, brujanje prestane, i kao da počne još brže da vrti.

Pustim žicu, opet brujanje, i uspori.

Moras skinuti poluge brisaca i onda izvaditi ventilator,ja sam se mucio sa time pola godine,kada ga vec izvadis ispitaj ga kako radi,treba da vuce max 13 ampera struje,podmazes,pregledas i nazad,a onda poluge brisaca

Link to post
Share on other sites

Da li ti ne radi ventilator? Mozda nije do njega, vec do jeza. Ja sam jez jednom menjao dok je auto bio kod mene. Kupio sam polovni sa otpada.

Šta je tačno "jež" i gde se nalazi?

Ventilator proradi kad ga "poguram", ali kao što sam napisao gore, radi uz neko brujanje, a kad poguram kabal od struje na gore, brujanje stane, i ventilator se okreće brže.

Kad pustim žicu, opet uspori, i počne brujanje.

Link to post
Share on other sites

Gledao to, nije od preterane pomoći.

Najbitnije stvari se ne vide.

Probaću u petak ako mi kiša dozvoli, da skinem brisače, pa onda.

Ako imas ventilator sa dva propelera ici ce jos malo teze,probaj jedan da skines rucno dok je ventilator jos u kucistu,ako bruji verovatno je malo ispao iz balansa a mozda i koci na caurama pa ih treba podmazati ili cak zamenuti,jez ili reostat nalazi se desno od papucice gasa,zavrnut je torex srafovima,dva komada dijagonalno stoje,ima dzeksnu sa 5 pinova.

Link to post
Share on other sites