Savet za kupovinu


Recommended Posts

Mislim da nema boljeg mesta na kojem bih mogao da se obratim. Imao sam ranije BMW-a i malo sam se opekao zato mi treba savet od vas strucnjaka i poznavalaca.

Naime, planiram da kupim E90 do 2000 kubika i iskljucivo limuzinu - ako neko na forumu ima ponudu ili preporuku neka mi javi.

Ranije sam imao e46 2003 2.0 150 ks i imao sam problem sa turbinom, potrosnjom goriva, trosio je preko dve litre ulja u servisnom intervalu, ali je isao kao blesav i preko svega toga sam zbog njega zavoleo ovu marku automobila.

Na pocetku svega hteo bih da vam se pozalim da se nisam odlucio izmedju benzina i dizela. Sa jedne strane dizel ide kao blesav i ima dobar obrtni moment a sa druge strane ima turbinu dizne, osetljiv plivajuci zamajac. Benzinca nisam imao ali ot kada sam cuo za BMW svi pricaju da je benzinski motor dobar, nema turbinu, nema dizne, mirnije radi... dok sa druge strane nije u preticanju kao dizel i vise trosi.

Sto se potrosnje tice meni je i ovaj dizel trosio kao lud pa se pitam koliko li tek trosi benzinac..

Da li neko konkretno ovde na forumu moze da mi kaze koliko ali realno trose dizel i benzinski motori do 2000 kubika, koji od njih se izdvaja po kvalitetu, mane vrline, postoji li nesto na sta posebno moram da obratim paznju prilikom kupovine?

Svaki savet bi mi dobro dosao i hvala unapred na svemu.

Link to post
Share on other sites

Prvo,gledaj stanje pa onda motorizaciju.Napravi ako treba kompromis po pitanju opreme ukoliko se ako nadjes zadovoljavajuci primerak pa se dvoumis.

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

sto se tice pretjecanja benzinca je ko i dizlo samo moras dvi brzine biti ispod.

a sto se tice potrosnje, ja sam imao e34 525i M50B25, otvorena cesta, voznja po propisima, znaci laganini crusing, 8 litara.

Sad ako stari razdrndani šestocilindras pije 8 l onda 15 godina noviji motor u e90 bi trebao piti barem 1 litru manje. a i manje ako je onaj N43.

Ipak e90 je oko 50kg laksi,. 2007 320i 1445kg, 1992 525i 1480kg.

Ako si ipak vise gradska voznja.....

Prvo,gledaj stanje pa onda motorizaciju.Napravi ako treba kompromis po pitanju opreme ukoliko se ako nadjes zadovoljavajuci primerak pa se dvoumis.

zx spectrum 32

slozio bih se sa kolegom

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja imam e46 2.0d 136hp i otvorene voznje mi trosi 5-6 litara dok gradske trosi 7,5-9 sve zavisno od jacine gasa. Mada cuo sam te e46 150hp 6 brzina da su jos manji potrosaci mada sve zavisi na kakvog naletis.

Link to post
Share on other sites

Surak ima e91 2.0d sa skoro 170ks I prosek mu je neverovatnih 6.6 litra. Njegov model ima generator koji kada koci motorom I kocnicama pravi i akumulira struju koju trosi na klimu, svetla, silne sisteme... Otuda smesna potrosnja. Pritom je automatik.

Link to post
Share on other sites

Posedujem e91 177konja dizel sto se tice potrosnje recicu ti samo ovako 2000din prosek 200km predjem uglavnom je to voznja po Zrenjaninu. Znaci nikako silovanje motora i bilo sta slično. A na otvorenom putu je smesna potrosnja ,kad sam se vracao iz nemacke auto put 120km/h 4,5 - 5l.

Link to post
Share on other sites

Vidi dizel manje trosi svakako. U srbiji na oglasima i nema neki izbor benzinaca tih trojki sto tebe zanimaju. Svakako temeljno proveri auto (na proverena mesta i ljude od poverenja i strucnjake pre svega). U ristajlingu te 3ojke motor od 177 konja se na nije najbolje pokazao, svi vise hvale onaj od 163ks. Koliko sam cuo dobro se pokazao 1.8d od 143ks. Uzmi njega pa ga cipuj i ici ce kao mecava. Ali pre svega budi svestan da su polovni automobili kao lutrija.

Link to post
Share on other sites

Ko si bre ti da povezujes debilizam sa naukom?

Ovim instrumentom se mere zazori u motoru bez otvaranja motora. Bre, roboti nam hodaju po marsu godinama a ti ne verujes da je moguce meriti kroz metal?

Ajde obrazuj se malo pa posle komentarisi.

Link to post
Share on other sites

moguce je meriti kroz metal, moguce je da roboti hodaju po marsu, moguce je da je sonda stigla do plutona ali nije moguce utvrditi kilometrazu spavom koja vredi 50 eura. U pitanju je prevara. Ti ne mozes da dokazes da li ti je on rekao istinu ili samo ono sto zelis da cujes. Dakle prevara.

Link to post
Share on other sites

Pa j***m li ga brate, kapiram sta govoris, ali princip je jednostavan pa ne znam sto bi bila prevara. Kao kad odes na ultrazvuk pa ti izmere dimenzije tako i ovde ako karike imaju toliko zazora to znaci da su presle toliko i toliko.. To je teorija a ako znas da to "rade" igrackama onda jebiga jeste prevara.

Link to post
Share on other sites

Zazor u motoru je merilo kilometraze ako je motor redovno odrzavan. Ako nije redovno odrzavan ili ako je zlostavljan onda je u stanju kao da je presao toliko kilometara normalnom upotrebom. Svejedno korisna informacija ako nije prevara.

Link to post
Share on other sites

svaki hladan start potrosi motor kao da je presao izmedju 500 i 700km. Dva auta redovno odrzavana, jedan vozen po gradu jedan na auto putu. Gradski ima 100 hiljada manje na satu a motor losiji. Sve ovo pod uslovom da je moguce izmeriti tako nesot spravicom od 50 eura. A nije.

Link to post
Share on other sites

Jeste svaki hladan start utiče na habanje motora . Iz tog razloga vozila na Taxiju prelaze mnogo km jer nema hladnog starta (osim jutarnjeg) odnosno auto je stalno u pokretu i ako je 90-95% gradska vožnja.

Link to post
Share on other sites

dakle, zakljucak je sta?

Po meni prilikom kupovine polovnjaka, zavisno od od profila kupca postoje 2 varijante.

1. Ako se uzima auto na kratak period (god dana) pa da se menja za drugi i tako u krug, onda generalno proveriti stanje auta koliko je god moguce, i osloniti se na istoriju servisa itd...

2. Ako se planira auto na duze staze, onda momentalno nakon kupovine, sve dizne kod bosiste, remont turbine, alternator, nove pumpe za gorivo, itd,itd. Bukvalno u startu spremiti dodatan novac i ne proveravati stanje krucijalnih komponenti zbog kojih moze auto da ostavi na putu, nego ih odmah preventivno srediti i zameniti.

To je ukratko neko moje misljenje.

Link to post
Share on other sites