E65 ili e60 odrzavanje


Recommended Posts

Generalno održavanje nije nesto mnogo skuplje u poređenju sa e60, akumulatori su im slaba tačka zbog silne elektronike i problem je to mora oem aku da se stavi jer bilo koji drugi ne izdrži mnogi, a oem je oko 55000 rsd, oko tog motora se već sve zna-odlican, ja imam v8 i on Ima neke svoje bubice oko održavanja,imaju problema sa gremlinima to se tiče struje ali nista preterano, u globalu kvalitetno vozilo

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Meni isto zbog silne elektronike ide akumulator sa varijabilnim sistemom punjenja i praznjenja, koji u najosnovnijom varijanti kosta 38,000 dinara. Hvala Bogu, ovaj na njemu je za sada odlican,da ga ne ureknem. Pu, pu, pu...

Link to post
Share on other sites

Kakav sada poseban akumulator, em nije hteo da lizne sneg em sada akumulator specijalan...ma metnem na cetka mog obicnog ovo bavarsko g-no...

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites

Znam da eficient dinamics modeli (imaju generator struje koji se aktivira kocenjem) imaju drugacije akumulatore. Imaju veci akumulacioni kapacitet i jos dodatne elektronike. Imaju neku budzu na njima, drugaciji su i fizicki. Evo za e91 kosta oko 40000 i crkava svakih 5 godina ili manje.

Link to post
Share on other sites

Svaki BMW koji ima fabricku navigaciju, treba da ima takav akumulator. Ja sam imao negativno iskustvo sa e46 u vezi sa tim. Kupio sam nov akumulator i nisam palio auto par dana, kad da upalim on nece. Odem u servis gde sam jupio nov akumulator da se zalim oni ustanove da negde vuce struju.

Ko ima navigaciju neka vidi i kad se auto izgasi, tj. zakljuca u gepeku nav.kompjuter i dalje radi, a sijalica svetli. On se na svaka dva minuta pali, da bi GPS mogao da skine koordinate. Jos u to vreme sam pitao BMW Batu i on mi je objasnio da idu drugi akumulatori ti sa varijabilnim punjenjem, sto su mi i nakon par dana rekli i u servisu.

Ko ne veruje neka proveri.

Link to post
Share on other sites

To za izvlacenje struje bi trebalo da resi komp koji posle 16min neaktivnosti (kada nema nikoga u zakljucanom autu) gasi sve zaboravljene potrosace. Tako barem pise kod mene u prirucniku.

Link to post
Share on other sites