Recommended Posts

Drugari,

primetio sam da mi remenica ima sitnih tragova na gumi tako da joj se izgleda bliži kraj :sorry: :sorry: našao sam par nekih proizvođača e sad jel ima neko od vas nekih iskustava pošto su cene prilično šarene a nemora uvek da znači da ono što je skupo da je i dobro.

JOPEX

HUTCHINSON

DAYCO

CONTITECH

CORTECO

AUTO JE 320D 100kw

Link to post
Share on other sites

za ove znam HUTCHINSON to je Francuska firma i uzimao sam za reno nosače i još neke gluposti pokazali se odlično sad vidim da imaju između ostalog i delove za BMW imaju dobru cenu za remenicu...ali neznam CORTECO jesto ok firma i hvale ih najskuplja je...a cene remenica se kreću 7500-16000...

Link to post
Share on other sites

mora ima blokator za radilicu i nesme da se pretegne moze da pukne...radilice su generalni problem na tim modelima meni kad budem radio radice majstor to je ipak najjeftinije :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Link to post
Share on other sites

Ma hvala Bogu da mi je majstor menjao, nego sam bio na putu pa nije mogao moj majstor. Radilica je problem na modelima od 100kw moj je 318d 85kw.Pokazivao mi je neki alat za zamenu ali mislim da nije blokirao, u svakom slucaju radilica je zamenjena i nemam nikakvih problema za sada.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

mora ima blokator za radilicu i nesme da se pretegne moze da pukne...radilice su generalni problem na tim modelima meni kad budem radio radice majstor to je ipak najjeftinije :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Na kojim motorima je problem sa radilicom? 136ks? Kakvo je stanje sa ovim motorom od 150ks? Sta je uopste problem sa radilicom?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Kacim se na temu kako ne bih otvarao novu istu/slicnu.

Promenio sam (ne sam, kod majstora) remenicu radilice u maju zbog zvuka koje sam zvao "klaparanje". :)

Ugradjena je nova remenica (DAYCO) i zvuk je nestao. Normalno je radio do skoro, kada je ponovo pocela da se cuje. Posto sam jedva presao 7000 km, i nije proslo ni 6 meseci od ugradnje, reklamirao sam remenicu (prethodna je "sluzila" 8 godina i 90000 km). Odbili su mi reklamaciju s obrazlozenjem da je kvar remenice izazvao neispravan plivajuci zamajac, los kais ili kompresor klime.

Zanima me ako neko zna/ ima iskustva da li su me "strucno" otkacili ili je obrazlozenje tacno.

Jedan majstor mi je rekao da je do zamajca, a drugi da je bio u pitanju los kavalitet remenice. (ovaj drugi vazi za strucnjaka za BMW, prvi je dobar majstor ali nema nekog iskustva sa BMW-om). Ni jedan ni drugi nisu detaljno proveravali auto, vec samo brzinski, usput...

Vozilo je e46 karavan, 110kW, 2002. godiste.

PS

Ovaj put sam ugradio CORTECO jer sam na internetu i kod majstora (koji se razumu) cuo da su one jedine solidnog kvaliteta.

Link to post
Share on other sites

Corteco, ne bi trebalo da bude problema. Nakon zamene one iz prve ugradnje, ljudi koji su stavili Corteco su zaboravili na istu, vise ih taj deo nije zanimao.?

Sto se tice tog dilera, jednostavno nisu hteli da ti kazu da je Dayco tesko djubre. To sto su ti oni rekli je teoretski tacno, ali podrazumeva se da svi pratimo stanje kaiseva i rolera, njih je barem lako uociti kada su losi. Ista prica je i sa zamajcem i zatezacem.

Link to post
Share on other sites

Corteco jedini sto valja i sto ima standard kvalitet, ovo ostalo je tesko djubre, pogotovo kad se uvozi u Srbiju uvozi se najlosiji kvalitet. Sa ovim si miran, mada kod mene majstor svaki servis pogleda a na autu je Corteco vec 40+ hiljada i ne pokazuje znake da ce da zakaze :)

Link to post
Share on other sites