e30 318is m50b25


Recommended Posts

Да представим мог љубимца :)

d093958597a49d997ceab59b4967d8f9.jpg

0cc3d411621ba3e10acfedeca3e813a4.jpg

12e1b1d212f02ad41efebe85a716df45.jpg

03a64e12931d98e6df83defea76eb560.jpg

Мсм ја сам генерално задовољан мојим првим бмв-ом. Непоновљив осећај кад седнем у њега да се провозам.

Муче га неке ситне бољке, али решавамо то у ходу.

Link to post
Share on other sites

1989 годиште, м50 мотор у њему.

Чека ме гомила посла око њега. Углавном су то ситнице типа браве, инструмент табле, мада имам да се зезам и око мењања хладњака и летве волана.

Хтео бих да га дигнем мало имам проблема са изласком из дворишта на пут, много је велика разлика, па обавезно очешем картер.

Link to post
Share on other sites

Dodaj i zadnji branik na tu listu "treba da se uradi" :D
Al prvo sredi mehaniku to sto ima pa posle sminkaj

Deluje ok, al ima tu mesta da se sredi do savrsenstva, srecno u svakom slucaju i sa sredjivanjem a boga mi i sa izlazenjem iz dvorista! :D

Link to post
Share on other sites

Dodaj i zadnji branik na tu listu "treba da se uradi" :D

Al prvo sredi mehaniku to sto ima pa posle sminkaj

Deluje ok, al ima tu mesta da se sredi do savrsenstva, srecno u svakom slucaju i sa sredjivanjem a boga mi i sa izlazenjem iz dvorista! :D

karter mi je nisko, pa ne mogu u disko :)

Ko za inat, ovi sto su asfaltirali ulicu su izlaz na put napravili pod kosinom, pa me komsije gledaju svakog jutra kako iz trece smene jurim u dvoriste,izlazim i vukljam fosnu i podmecem da ne zakachim nesto.

Svaki put kad zagrebem nesto, imam osecaj kao da su moje moshnje u pitanju :))

Pa sad cekam druga da dodje da stavimo opruge da malo podignemo prednji deo, dok ne budem menjao stan.

Ili ubacio vece felne o.O

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

споља гладац изнутра трулекс :) решио да оперем тепих, мучио ме неки гадан смрад у ауту, ал сам убрзо сконтао разлог. f4461c3cd534145316bc5977b3aaf65f.jpg3e11551790807cb814e22e4e3de989e7.jpgae704dc2e581ce4963bf5e0abfe3a980.jpg

Да ли неко има савет како да скинем скроз тепих а да га не покидам, проблем ми је у делу где је папучица за гас, ту наизглед има нека пластика која се скине па папучица иде на горе, међутим под где је папучица је толико трула , да ми мало фали да ишчупам целу папучицу, а тај осигурач не могу да нађем.

Скинуо сам горњи осигурач и одвојио пластику од полуге папучице.

Контам ово ће требати терати негде да се среди, како ћу без гаса :))

Link to post
Share on other sites

Хм, мало сам се скењао гомилом посла које има да се одради, а притегло нешто са кешом, журим да коначно завршим са факсом,

па све је нешто успорило око кола.

Нисам узео зимске гуме, плус фелне треба исправити. Зато ће чекати 1.април.

Link to post
Share on other sites

6d422e615f76ebd6aab41e7407fc1dcb.jpgcda5f3d1bab8fb83b409ac25a0f50852.jpg

Промењена летва волана

Стављен нови радијатор

промењене споне

сипан нов антифриз и уље

Купљено гомилу ситних делова.

Почело да се чује звекетање , речено ми је да је то из водене пумпе - тако да, благо мени!

Мало сам клонуо духом, видећу после новогодишњих празника у ком правцу ће ово кренути,

дал да га крпим па да га продам неком ко има средства и воље да га врати у супер стање

или да га полагано буџим за свој грош.

Мало ме нервира што немам ауто за свакодневно коришћење. И што сам се залетео као магарац за овај ауто.

Доста сам поверовао претходном власнику за стање аутомобила.

Link to post
Share on other sites

Bez ljutnje, ali auto je lom.

Zvali su me kad su pakovali motor,nisu znali struju da vezu pa je dizao temperaturu pa sam im davao alat da skidaju glavu pa je opet kuvao pa su skinuli gumicu sa poklopca cantre da ne nabija pritisak.

Pumpa je jos tad bila raspadnuta. Trapova nema nista,sve je raspadnuto. Amortizera nema,kvacilo raspad. Ja sam ga probao i umalo da izginem :D

Jos sam pogodio rupu i iskrivio prednju desnu felnu pa sam mu nosio na ispravljanje tako da je ona jedina prava sad :)

Link to post
Share on other sites

хаха, нема љутње, коначно неко да каже конкретно шта је са аутом :) Јбг, сад шта је ту је, нема ми кукања, зезнуо сам самог себе што сам веровао више другу а што нисам повео мајстора да провери ауто.

Link to post
Share on other sites