E36 m40 trokira na malom gasu


Recommended Posts

U pitanju je e36 318 m40,pre par dana je poceo da trokira do nekih 2k obrtaja,preko toga radi normalno,elektricar ga je pregledao i kaze da je sve ispravno(svecice,kablovi,razvodnik...),juce je mehanicar nasao da su dva podizaca zaglavila i to je promenuo ali se opet isto desava cak mi lici i da je jos losiji sad. Na autu je obican plin i isto se desava na plinu i na benzinu.

Da li je neko imao slican problem ili da skidam glavu

Link to post
Share on other sites

Probao sam juce kad je na plinu da mu izvadim relej od pumpe i opet isto,radio je tako 10min. Na benzinu bez creva od protokomera isti problem. Pritisak ulja u motoru je 1,5 na leru a na vecem gasu dogura do 4,koliko sam gledao po netu to je ok. Danas cu da skinem usisnu da proverim dizne i step motor(ako je to ono na usisnoj ispod creva od protokomera) i kako da proverim da li je ispravan?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ima li neko ideju sta jos da izmenjam na kolima,do sad je uradjeno sledece:dihtung glave i svi ostali digtunzi na njoj,majstor kaze da je glava dobra da nije pukla ili neki ventil izgoreo,vadio je i klipove da proveri karike(sve ok),izmenjani leteci lezajevi kad je vec sve otvoreno,kompresija na svim cilindrima 11. A do sad je sa drugim delovima probano:drugi protokomer,bobina,kablovi,svecice,ruka,kapa,ociscene dizne i proverene.

Danas ili sutra cu da probam senzor radilice i lamda sondu i da li do njih moze da bude?

Auto ujutru lagano upali,radi lepo 10ak sekundi i onda pocne da varira ler,u voznji do 2-2,5k obrtaja vibrira kao da radi na 3 klipa,preko toga lepo povuce i normalno radi.

Jel imao neko slican problem?

Link to post
Share on other sites

Isto se desava i na plinu(obican)

Mene zanima da li moze ovako da zeza zbog lambda sonde ili senzora radilice.

Ja koliko sam skontao kad je senzor radilice auto tesko upali,tipa 10sec vergla,moj upali bas lagano.

Link to post
Share on other sites

pokusaj da skines usisnu granu i step motor

kupi neki kliner sprej(carb cleaner ) ili nesto slicno

natopi dobro onu klapnu na usisu i pokusaj da ocistis svu garez oko klapne,isto tako ocisti step motor

mozda glavi klapna na usisnoj,pa onda step motor pokusava da popravi situaciju pa brlja jos gore,sve ukupno te kosta 500din i sat vremena igranja

ja sam pre par godina tako resio problem na mom m40

Link to post
Share on other sites

Danas sam probao drugi senzor radilice i step motor,ista prica.

Cemu sluzi kao neki senzor,nakacen na kabal od cetvrtog cilindra,prikljucen je iznad prikljucka za senzor radilice,da li on nesto utice na rad? Kad ga raskacim nista se ne desava a vec ga je neko od prethodnih vlasnika umotao izolir trakom,verovatno nekad kacio na remenicu.

Na stroboskopu se vidi da nekad prekine struju na cetvrtom cilindru.

Link to post
Share on other sites