Recommended Posts

Pozdrav svima!

Pre nedelju dana pazario sam ovu drusmku krstaricu.

110kW, 6 brzina, parking senzori, siber, MK4 navigacija, 4 podizaca, komande na volanu ... dobio sam sve sto sam zeleo, osim blutooth-a, koji uskoro resavam nekim kineskim BT/FM Transmitterom. Na satu pise oko 230000km, ali po pohabanosti volana sigurno je presao mnogo vise. Enterijer je u solidnom stanju, jedino su ostali mali znakovi posaca :(

koza na "arm rest" je malo popucala, poklopac fijoke ispod nje je pokidan. Osim ovih "sitnica" auto je utegnut, nista ne cvrci, ne lupa. Motor lepo radi i na moje veliko cudenje ne dimi. Probao sam 10-ak auta za vreme "potrage". Neki su vise a neki manje dimili, ali ovaj primerak je najmanje dimio.

Zamenjeno ulje ( ENI 5W-40 full sintetika ) i svi filteri, sipka i kraj spone desna, odradjena optika. Verovatno cu jos da zamenim i separator ulja ( iako je prethodni vlasnik rekao da ga je on menjao pocetkom ove godine, ali decko me nije bas ubedio ... ) Auto je uvezen pocetkom ove godine iz Italije. Dobio sam uz njega 4 glanc nove 16" zimske gume, koje mi resavaju za sad posao, a kad se malo opet "skupim" voleo bih da za letnji set nabavim neke 17" felne.

Auto sam kupio sa jednim kljucem, tako da sam omak kodirao i rezervni. Sledece nedelje ide prepis i nove tablice.

Nikako da ubodem neki lepi dan da ga operem i islikam, tako da za sad imam samo neke kisne slike :

Image00001.jpgImage00002.jpgImage00003.jpgImage00004.jpg

Image00005.jpgImage00006.jpgImage00007.jpgImage00008.jpg

Image00010.jpgImage00011.jpgImage00012.jpgImage00013.jpg

Image00014.jpgImage00015.jpgImage00017.jpgImage00018.jpg

Image00023.jpgImage00024.jpgImage00025.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nek sam video i jedan e46 karavan u ovoj boji, sem mog. :D

Jako retka boja na nasim podrucjima za Bmw.

Nek je sa srecom, i polako menjaj sve nedostatke i ostecenja...i bice tip top. Oprema mu je vec dobra. ;)

Link to post
Share on other sites

Tragao sam za sivim, ali ovaj mi se cinio najboljem primerku od svih kandidata koje sam pogledao. Boja je interesantna, samo da ne mora naknadno nista da se farba :D

Auto je iz Italije, pa je logicno sve na navigaciji bilo namesteno na italijanski. Nikako nisam mogao da se prebacim na engleski. Ni update firmwera na v32 nije pomogao. Rastavio sam MK4 jedinicu, ocistio laser i voila : uredjaj je poceo da cita moje sveze narezane mape, i preko njih sam uspeo da promenim jezik na engleski. Jos samo da nadjem nacin da ubacim "voice" srpski i/ili madjarski i to je skinuto sa liste :)

E sad lista "sitnica" koje me cekaju za sredjvanje :

- radio modul BM54 ceka na sredjivanje, posto pati od neispravnog pojacala. Ne radi ni jedan zvucnik na desnoj strani. Otvorio sam modul, i jedan od 2 integralaca je hladan. Nasao sam uputsvo za ugradnju novih integralaca, posto je zamena celog modula relativno papren.

- ne radi mi svetlo u fioci ispred suvozaca - sijalica je ispravna, prekidac sam izmerio, osigurac je OK ... ovde zasad nemam novih ideja, jos mozda da proverim konektore cele lampe ( u kojoj se nalazi sijalica )

- fali mi : sus pleh, deo levog podkrila koji bi trebalo da drzi senzor atmosferske temperature ( ako sam dobro izguglao ), plasticni poklopac unutrasnjeg dela gepeka ( ne znam kako se tacno zove, zato sam slikao :) ), neke resetke u prednjem braniku, i voleo bih da zamenim fijokicu sa harmonicnim poklopcem ispod naslona za ruku... ako neko ima nesto od ovih stvari da mi ponudi, izvolte :D

Image00020.jpg Image00022.jpg Image00009.jpg Image00016.jpg

Planiram da uzmem neki BT/FM Transmitter ( nesto tipa ovo : http://www.aliexpress.com/item/A2DP-Car-Kit-Wireless-Bluetooth-FM-Transmitter-MP3-Player-3-5mm-Audio-AUX-TF-card-Slots/32477813922.html), ali me muci konektor od upaljaca koji je u BMW-u uvek ON. Nasao sam konektore za punjenje fabricke baterijske lampe, ali i onu su ukljuceni non-stop, pa cu probati da ih prevezem da se pale nekim relejem kad se radio upali ...

U planu su angel-eye prstenovi, pa me interesuje prolaze li oni kao daylight kod nas?

Link to post
Share on other sites

Ima svacega na prodaju...tesko se nalazi bas dobar primerak.

Javi se Leonu sa foruma, on covek ima dosta delova...mozda ima i za tebe nesto.

Nadam se da ga nisi puno platio, imaces ulaganja, jer izgleda nije puno mazen, kao auti ovde sa foruma. :)

Samo polako i bice super. ;)

Ja vozim na angel eyes i nisam do sad imao problema.

Link to post
Share on other sites

Njih sam namestio umesto pozicija, tako da mi svetle kad ukljucim na prvi stepen prekidac, a svetle mi i stop svetla nazad, tako da si osvetljen u saobracaju i mislim da zbog toga ne bi trebalo da bude problema sa policijom, al ko ce im znati.

Bilo bi ti ruzno da ti svetle sijalice male od pozicije i prstenovi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Stiglo nesto delova ...

Image00002.jpg Image00003.jpg Image00004.jpg Image00005.jpg

Za plastiku u prednjem braniku smo se zeznuli, posto nije ista kao moja stara ( desna je moja ), pa ce to malo da saceka da se nadje :)

Image00001.jpg

Hvala Ivanu za brzu isporuku i puno razumevanja za jednog BMW pocetnika ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Danas sam u razgovoru sa prethodnim vlasnikom saznao da su izvadjeni "swirl flaps" iz usisa ( sto sam svakao planirao )

Poruceno :

1. http://www.aliexpress.com/item/SMD-LED-Angel-Eyes-For-BMW-E46-Non-Projector-SMD-LED-Angel-Eyes-Rings-WHITE-3/32465949083.html

2. http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-1X-T10-T15-194-W5W-168-921-Canbus-Error-Warning-Canceller-Decoder-Resistor-for/32231374094.html

3. Daylight elektronika od "cika" Vranjina - velika mu hvala unapred

sad ide ono ... cekanje :D

Link to post
Share on other sites

Blokada otvaranja zadnjih prozora. Kad je pretikac utonuo (kao na slici) onda su zadnji prozori blokirani za otvaranje. Mozes samo sa prednjim prekidacem da ih otvoris, a sa zadnjim ne i obrnuto. Sluzi da se deca ne zezajuju. :rofl:

Link to post
Share on other sites