Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Danas povezao Vranjinov modul na stolu, i radi kako je predvidjeno, tako da ostaje parola : ako hoces nesto da bude dobro uradjeno, uradi sam :-( Kad smognem vremena probacu sam da ga povezem ...

Update potrosnje posle cipovanja i zamene oba termostata :

60km/h - 4.2l

90-100km/h - 5.1l

120km/h - 6l

Ovo su podaci za konstantnu voznju.

Voznja u mom gradicu ( prva, druga, treca, koci ) oko 8l

Hvala jos jedanput kolegi Torque-u na predivnom poklonu!

Samo napred :D

Sredio si module?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Scaner radi. Morao sam da prelemim pinove 7-8 da se pojavi DME modul. Jedino ne mogu da pokrenem "live data" ali osim toga sve sto ima na autu mogu da vidim. Malo sam prilagodio alarm i centralnu svojim potrebama i zasad to je to.

Prosle nedelje presvucen volan. Dodata nova koza na postojecu, pa je sad deblji taman kolko mi odgovara. Jako fino lezi u ruci.

Radio je Ivan iz Kac-a. Kostalo je 45e + postarina. Nije extra kao sa slika koje su ljudi postavljali za neke skuplje majstore, ali meni je ok. Za te pare nemam zamerke.

Image00001.jpg Image00002.jpg Image00003.jpg Image00004.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Juce popravljeno fabricko pojacalo! Nasao sam na netu semu, nabavio delove i uz malo guglanja pojavio mi se opet STEREO zvuk u kolima! Svi zvucnici rade. Za moje potrebe ne treba bolje! Kvalitet zvucne izolacije i ususkanost enterijera jos ne mogu da svarim - svaka cast bavarcima! :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mali update :

Provozao se do Parge i nazad ( Grcka ), cirka 2300km, put osetio nisam, ulja potrosio nisam... Potrosnja kroz sbiju autoputem sa klimom pri 130km/h 5.7l/100km, kroz makedoniju i grcku 6.1l/100km. Temperatura na ravnom 89-92 stepena, na duzem usponu od 20minuta pri 110km/h max 102 stepena. Opet, prezadovoljan.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Odradjen servis. Zamenjeno:

- Ulje ENI 5W-30 full sintetika

- Separator ulja FEBI

- Filter vazduha HENGST

- Filter kabine CORTECO

- Filter goriva HENGST

- Filter ulja HENGST

I mali jubilej :

IMG_20170116_163204.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Resio danas problem, koji me nervira od kad sam stavio zimski set ... Naime od tad su mi se upalile 2 sijalice sa slike i nije mi radio DSC

DSC.jpg

Citao sam sve i svasta, izmerio svaki senzor za merenje brzine obrtaja tocka ( digao na dizalicu i unimerom gledao ima li razlike kad zavrtim tockove ), i sve je to bilo ok. Na kraju sam uspeo da resim preko INPA dijagnostike, prateci uputstvo :

http://blog.obdii365.com/2015/02/03/reset-bmw-e46-steering-angle-sensor-with-inpa-cable/

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mali update :

Provozao se do grcke preko bugara, malo kampovanje ovo-ono, sve bez ikakvih problema. Potrosnja posle predjenih 2500km odlicna : do grcke i nazad prosek po boardu ( a i od cepa do cepa ) 6.5L autoputem drzano 130km/h sve sa klimavim. Vozalo se malo u madjarskoj na lokalnim putevima nekih 1200km potrosnja opet extra 5.6L - uglavnom 90-100km/h.

I ponovili se danas :

IMG_20170807_100550.jpg IMG_20170807_100600.jpg IMG_20170807_100609.jpg IMG_20170807_100618.jpg

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...