Recommended Posts

Ja sam radio dosta u Rumuniji 2016., 2017. i 2018. godine, tacnije u Cluj-Napoca. Svaki put kada sam isao tamo sam video koji km autoputa napravljen i neki put popravljen. Rumuni sada imaju ozbiljno kvalitetne puteve.

Ja imam pozitivna iskustva sa Rumunima, doduse, Cluj je nekako, mladalacki grad. Pun kafana i restorana ... ni jednu jedinu negativnu situaciju nisam imao ni poslovno ni privatno tamo. Veliki plus za Rumune u mojim ocima :D 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Primetio pre neki dan par kapi ulja oko prednjeg desnog tocka posle par dana parkiranja. Propiskio amortizer.
Ima li neko iskustva koju marku i gde traziti kod nas. Menjao bih onda oba. Da li su u pitanju gasni amortizeri?
Hvala unaprer za svaki savet ili informaciju!

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, pcx said:

Primetio pre neki dan par kapi ulja oko prednjeg desnog tocka posle par dana parkiranja. Propiskio amortizer.
Ima li neko iskustva koju marku i gde traziti kod nas. Menjao bih onda oba. Da li su u pitanju gasni amortizeri?
Hvala unaprer za svaki savet ili informaciju!

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
 

Ja mislim da jesu, ja sam ih menjao po kataloskom broju. Pazi i kada su gasni, imaju ulja unutra ;)

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, smg said:

Ja mislim da jesu, ja sam ih menjao po kataloskom broju. Pazi i kada su gasni, imaju ulja unutra ;)

Tako je👍 Postoje uljni i gasno-uljni.

Link to post
Share on other sites

Bas sachs i trazim. Nasao sam u inbaco doo za 7950.00 komad prednje, imaju i zadnje oko 5000.00 komad ... Voleo bih da zamenim sva cetiri ... Samo da presecem ...
Hvala za info zovem sutra ove u NS!

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Porucio sam na kraju sva 4 amortizera Sachs ( kad je bal nek je maskenbal ), pa se nesto razmisljam da zamenim i zadnje opruge kad se vec sve rastura. Moze li mi neko sa ove slike reci da li su zadnje opruge popustile ili je to fabricka visina?cdba12460b27e538699452abdcc1f080.jpg

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Citam po netu, mnogi se zale na standardne zadnje opruge - pisu relativno lako se lomi komad, pa se primeti tek kad se skine opruga ...

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Visina prednjih blatobrana iznad tocka je oko 66cm,  zadnji suvozacev je visine 63cm a sa vozaceve strane je 64.5cm ... Znaci ipak glisira ... samo ne znam da li je to tako i fabricki - verovatno nije.

Link to post
Share on other sites

Nasao sam ovaj katalog za e46 ...

Mereno po ovom uputstvu prednja visina je 590mm (604mm po fabrici za 17" felne), a zadnje su 575mm (vozaceva) i 560mm (suvozaceva) - ( 570mm po fabrici za zadnje sa 17" felnama )

Razliku u zadnjim visinama na netu objasnjavaju rezervoarom, akumulatorom pa cak i namerno ostavljenoj razlici na racun tezine vozaca ... pa sad da budem pametan :)

Ride-Height-E46.jpg

Link to post
Share on other sites

Odkad sam montirao style 68 sa gumama 225/45, u nekim extremnim situacijama zadnje gume cesu rubove. Nije strasno, ali me nervira, narocito kad sam natovaren za camping :(

Zato sam se nadao da cu problem resiti novim oprugama i amortima. Ali sad nisam siguran. Amortizere sam vec porucio al se premisljam za opruge ...

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, pcx said:

Nasao sam ovaj katalog za e46 ...

Mereno po ovom uputstvu prednja visina je 590mm (604mm po fabrici za 17" felne), a zadnje su 575mm (vozaceva) i 560mm (suvozaceva) - ( 570mm po fabrici za zadnje sa 17" felnama )

Razliku u zadnjim visinama na netu objasnjavaju rezervoarom, akumulatorom pa cak i namerno ostavljenoj razlici na racun tezine vozaca ... pa sad da budem pametan :)

Ride-Height-E46.jpg

Da nemaš možda ovaj katalog i za 18"?

Link to post
Share on other sites

Ako dobro tumacim ovu sliku ( slabo se vidi skeniranje sa leve strane ) kolone idu ovako : 15",16",17",18",19" Gornja tabela je za prednju osovinu a donja za zadnju ...

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, pcx said:

Porucene i Kilen zadnje opruge ... Nadam se malo tvrdjoj guzi kad sve montiram. Sad ostaje cekanje paketa ...

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
 

kilen sam vozio na e39, krace od fabrickih ali tvrde, kad natovaris vrlo malo ode dole i to je to nema dalje

Link to post
Share on other sites