Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Repariran AUC senzor ( za detekciju dima i raznih otrovnih gasova na usisu za ventilaciju ) :
IMG-20230315-111528.jpg
IMG-20230315-111547.jpg
IMG-20230315-111555.jpg
IMG-20230315-112825.jpg
IMG-20230315-113618.jpg
 
Kako si ovo odradio? Kad nakačim dijagnostiku imam tu grešku.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Ponekad se zaletim, prelistam oglase, balavim na 3.0 dizele ( e39 Touring i e61 ) ... Dooobro se napalim, a posle kad se preracunam i dalje mi je bezobrazno puno dati za registraciju i kvalitetno odrzavanje sa mojim primanjima ... Onda izadjem, otvorim garazu ... I smirim se. Ja bas volim svoju bembaru :)

Link to post
Share on other sites

Mi smo prodali e46 i uzeli F10 ... jedan deo mene i dalje pati za tom e46icom ... Toliko me je dobro služio, jedan jedini probelm nisam imao sa tim autom.

Mogu ljudi da kenjaju koliko hoćeš, ali po mom skromnom mišljenju jedan od možda i najzahvalinijih BMW-ova. Pravi radni konj od auta. Pritom 2.0D ide jako dobro (za moj uslov).

Link to post
Share on other sites

Kao da znaš o čemu razmišljam. I sasvim lijepo su mu čučnuli.

Pitanje - da li je nivo buke manji kada se spusti prozor za 1-2 cm?

Edited by castor
Link to post
Share on other sites

Jeste na brzinama od 70-80 ... Iznad je bucno kao i pre. I generalno kad je zatvoren prozor, buka je nesto veca nego pre na vecim brzinama 100-130 ...

Link to post
Share on other sites

Meni je to bukvalno bila jedina mana e46 .. što posle 130km/h krenem da čujem vetar. Realno kao da ga je neko pravio da ide 120 kulturica, sve posle toga ... mada možda sam se razmazio sa f10 :) šta znam. E36 još gore, u gradu ga ne čujem ... a sada kada ga poteram na autoputu prosto ne verujem da mi je to pre bilo normalno :) 

A što se tiče tih vetrobrana, pa to je najbitnije da se tebi svidi ... šta ima ko da komentariše :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Stigla pumpa za tecnost vetrobranskog stakla sa Alija ... 500 dinara ... jos i radi a i ne kaplje ... svi zadovoljni.

IMG-20230503-203554.jpg

IMG-20230503-203609.jpg

 

Edited by Dark
Link to post
Share on other sites

Da ne solim pamet, posle boja pogotovo.

Kod nas u Automiki je 650 dingera za e46 :) . Ja se zaprepastio bio kada mi je rekla devojka cenu ... čisto da znaš ako ti nedaj Bože ponovo zatreba da ne čekaš sa alija.

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Dark said:

Masala ...ja gledao oglase ... Svi trazili 15-20 evrici ... Hvala za info!

Sto se tice delova, mnogi se iznenade da dosta nekih delova u Delty kosta jeftinije glanc nov deo, nego da se kupi polovan na trzistu

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
On 5/9/2023 at 8:45 PM, Sale-Sombor said:

Sto se tice delova, mnogi se iznenade da dosta nekih delova u Delty kosta jeftinije glanc nov deo, nego da se kupi polovan na trzistu

Ali polovan je original iz prve ugranje. To je NAJKVALITETNIJE :):):):)

Link to post
Share on other sites

Danas prosao tehnicki i registrovan. Nisu imali prigovor ni za sta ( pitao sam bas, da li ima nesto sto je proslo na drugarski ).
Kazu prolazice i ubuduce kad i ako pocnu da gledaju izduvne gasove, iako je EGR zatvoren i katalizator 'prazan' ...
Jutros pre tehnickog provozao ga u cetvrtoj na 3500 obraja 20 min ... Da mu malo ocistim grlo od gradske voznje ... Ko nov [emoji23]

Cena prava sitnica ( bezobrazluk ) 35000.00 din - okruglo.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Proletos se castio android multimedijom ... u oglasu pisalo 2GB RAM + 32GB Flash memorije sa CD player-om, ali ispalo da braca kinezi ( a uglavnom trgovci malo lagidu ) - stigao sa pravih 1GB RAM i 16GB Flash memorije - sve za "tricavih" 260 EUR + 70 EUR za ugradnju i kabl-adapter.

Ugradjivao decko iz BG ( nisam hteo sam posto imam fabricko pojacalo u gepeku i treba da se nabavi/napravi dugacak kabl-adapter da bi fabricki zvucnici proradili - i on se zezao od 9h do 16h ).

Zao mi je sto nisam odmah pristao da mi ugradi i rikverc kameru kad je vec sve raskupusao ( racunajuci da su meni rikverc senzori sasvim dovoljni ) - tu sam se zeznuo.

"Prevaru" za memoriju sam primetio tek kad sam stigao kuci posle ugradnje ... javio trgovcu sa KP ... on kao nije znao ... sreca ocena na KP ipak nesto vredi, pa da ne bi dobio negativnu ocenu, sam je ponudio da mi uplati 10000.00 dinara na racun dok on ne "poruci" odgovarajuci uredjaj iz kine ... pa da se zameni ... ja pristao.

Posle 2 meseca salje on video na Viber da je stigla "nova" maticna ploca sa 2GB i 32GB ... reko mu nek pokrene DevCheck aplikaciju na njemu, ako ona ispise 2+32 ondak verujem ... naravno ispisao 2+16 ... tako da sam se zahvalio na saradnji i ceram dalje bez zamene.

Uredjaj fino radi i sa ovih 1GB memorije, posto nisam zahtevan. Treba navici da mu iz "hladnog paljenja" treba petnaestak sekundi da zasvira muzika. Moze da se podesi da zatamni ekran kad upalite oborena svetla ( mada je meni i onda presvetlo za nocnu voznju iako goristim tamne skinove za navigaciju ). Bez problema je radila letos do Grcke i nazad sve sa muzikom i iGO navigacijom. GPS je brz i brzo se kaci na satelite. Evo malo multimedije, mozda nekome pomogne :

Image00001.jpg Image00002.jpg Image00003.jpg

Image00004.jpg Image00005.jpg Image00006.jpg

Image00007.jpg Image00008.jpg Image00009.jpg

Image00010.jpg Image00011.jpg Image00012.jpg

Image00013.jpg Image00014.jpg Image00015.jpg

Image00016.jpg Image00017.jpg Image00018.jpg

Image00019.jpg Image00020.jpg Image00021.jpg

Image00022.jpg Image00023.jpg Image00024.jpg

Image00025.jpg

kilometri se vrte a mi se i dalje volimo ...

Edited by pcx
Link to post
Share on other sites

Slicnu sam imao i ja u mom e46 davnih godina i bio sam bas zadovoljan. Cak sam ja tada ubacio wifi kameru, bez provlacenja kablova do gepeka i radila je ok. Medija je radila nekoliko godina, posle i drugar koji je kupio auto od mene nije imao nikakvih problema. Stim sto je crkao jedan prijemnik za kameru, pa je morao da kupi drugi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Malo se vozali do Austrije i nazad preko Madjarske za novu godinu, pa da budem siguran castio se sa 4 nove zimske gume Sava Eskimo HP2 205/55R16 91H ... Izbegao sam sve auto puteve, uzivali u lepo sredjenom i urednom "trulom zapadu" ... 80% puteva izmedju sela i gradova je extra ostatak je mesano, ali  na "rupetine" kao kod nas na vecini puteva nigde nisam naleteo.

Potrosnja standardno mala - 5.6 L - mereno od cepa do cepa - vozilo se uglavnom izmedju 85 i 95kmh.  M47N i dalje prede bez greske.

Nabavio sam jedan nov rikverc senzor iz kine, posto mi je pre puta poceo prijavljivati gresku povremeno, ali se ispostavilo da je samo jedan konektor bio labav. Skinut, ociscen, vracen, zasticen - radi opet bez greske :)

Sledece me verovatno ceka zamena akumulatora pred sledecu zimu ... kad duze stoji teze zavrti ... al sta bi ja, kupljen zajedno sa autom, ima vec minimum 8 godina :)

 

 

Link to post
Share on other sites