Recommended Posts

Ništa ja tu ne bih dirao. To su manja odstupanja koja su normalna za 15+ stara vozila. Vozi i uživaj dok u vožnji ne osetiš da nešto ne štima [emoji6]

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

• Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 4 months later...

Nemere bez satora [emoji39] Za vikend mini etno camping trip kod drugara na salasu u Zakanyszek ( HU ). Samo da nam granica ne presedne ...

Sent from my OnePlus 6T using Tapatalk

Odlican auto i odlicno odrzavan od starta. Uvek mi vrati secanja na moj bivsi e46, ista boja koja je bas retka.
Inace, uhvatio sam te brzinski iz kola u Ns na parkingu, pomislio sam da je tvoj, ali nisam znao tablice, pa nisam bio siguran. :)

ebcf6bda5ffb28f929fcec4dbfc236c6.jpg

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

• 1 month later...

To znam, ako zamenim postojece felne ( 7.5J / napred ET47 + 16mm dist / nazad ET25 ) , na 8J dobijam napred -9.7mm a nazad -14.7mm ( bez distancera ) ... znaci onda bi mi trebalo napred 10mm a nazad recimo 12mm distancera.

Razlog zamene bi bio da mi rubovi kace zadnje gume pod opterecenjem ( 4 putnika ili 2 putnika i kamping oprema ) pri vecim brzinama ka naletim na odredjenu neravninu ( auto se digna na trenutak i onda spusti dublje ).

Drugo resenje bi mozda bilo da zamenim gume sa 225/45 na 215/45 - jer stvarno "malo" kaci ... mozda milimetar ... ali pri velikim brzinama ruzno zapisti ...

Za sirenje rubova nisam nikoga nasao ... svi beze od e46 - ima zaobljen rub, koji je ispunjen nekom gumom ...

Probacu da nadjem neke 215/45 za bacanje, da ih montiram i probam.

Gledam nedeljama razne felne, ne privlace me novi modeli ... nekako se uvek vratim na ove old scool modele.

8j i et46 je skoro fabricka dimenzija....al ima prostora za 10mm distancer, sto preporucujem.

Ili jos bolje, imas veliki broj modela sa 8J i ET35, tipa BBS, Rondell i jos neke, koje odlicno stoje na E46.

Ja sam probao desetak modela na E46, i po meni najbolje izgleda i ponasa se na varijanti iz prethodne recenice.