Recommended Posts

Pozdrav svima.

Potreban mi je savet,vozim BMW 320d 110Kw 2004 automatik.Auto jako lepo ide,prima gas kao blesav,izvlaci iz malih obrtaja odlicno,sve cakum pakum,osim jedne stvari koja me kopka,a to je njegov rad na ler gasu ili kada je u brzini``P`` ``R`` ``D``.

Ono sto znam je da ga predhodni vlasnik nije bas preterano odrzavao.Cim sam pazario auto skinuo sam usisnu granu,povadio klapne,oprao granu detaljno iznutra ( sad je kao nova ).Kada sam to vec radio,ocistio sam i EGR detaljno i sve to lepo vratio na svoje mesto.Mali servis takodje odradjen,ulje i svi filteri.

E sad mene muci taj njegov rad u mestu.Kada malo samo dodam gas on radi lepo mirno.Znaci samo kada stojim ``drhti auto``.

Predhodni vlasnik mi je rekao da je pre godinu dana menjao samo jedan nosac motora,za drugi kaze da je bio dobar.Ajde da mu neverujem,promenucu oba od nedelje.

Ako i to neurodi plodom,sta onda ? Citam na forumu,vidim da tu hoce i creva da prave problem,odnosno taj fals vazduh.

Koja su to creva,i kakvu funkciju ona imaju ?

Link to post
Share on other sites

Na manuelnom menjacu to moze da se oseti i primeti.Kako na automatskom,pojma nemam.Jedino auto na dizalicu pa montiracem malo podupreti da vidimo da li ima lufta u njima.

Ali ajde,da kazemo da su losi i zamenimo ih i podrhtavanje bude opet prisutno,sta dalje gledati ?

Link to post
Share on other sites

Meni je podrhtavao na leru kada mu je stradala pletenica, i ja sam prvo posumnjao na nosače ali oni su ok. Kat i pletenica su zakaceni nosacem za menjac pa tu prenosi vibracije od motora. To se vrlo lako proveri, nista te ne kosta..

Link to post
Share on other sites

Sednes u auto, drzis kocnicu i pustas kvacilo. I neko nek gleda motor koliko se nateze i na koju stranu. Onda probas taj isti nosac pajserom dodatno

Predpostavljam da na automatiku to moram pod rucnom da proverim ?

Ubacim u drive I polako pod rucnom ?

@Igore,

Mozes li molim da mi pojasnis malo taj deo oko pletenice ? Gde se to tacno nalazi,sta je to,koja mu je funkcija,kako da znam da li je ona problem I naravno,koliko ta zamena kosta ?

Hvala :)

Link to post
Share on other sites

Neznam sta da ti kazem.

Ujutru pali kao I po danu,jedino kada ga upalim jedno desetak sekundi ima zvuk kao da trokira I onda prodise,ali to je toliko sitno I kratko da se jedva primeti.Zvuk je normalan,sta znam....

Kako da proverim dizne,mogu da se servisiraju ?

Link to post
Share on other sites

Milane ne znam kolikog je intenziteta to kod tebe, pletenica ne moze da pravi vibracije kao losi nosaci ili dizne. Pletenica ili fleksi crevo je kod nas spojena sa prednjm katalizatorom i fakticki drzi auspuh od te tacke do zadnjih tockova. Kada propadne (ne mora da pukne) mozes rukom da auspuh mrdas levo desno odmah posle nje jer omeksa pa pravi jake vibracije koje se prenose i na karoseriju i na menjac. Tj. kada propadne ne upija vibracije sa motora koje dolaze na auspuh preko izduvne grane nego ih prenosi na ostatak auspuha (koji udara okolo) ali i na menjac sto se u kabini itekako oseti. Meni se sredila situacija sa vibracijama posle zamene a umalo nisam izmenjao nosace motora bezveze.

Ne znam stvarno da li je to kod tebe ali lako se proveri kakva je.

Inace koliko sam do sada pohvatao taj auspuh ceo fabricki nije najbolje izbalansiran, nekako je pod tenzijom - skoro mi je pukla cev izmedju lonaca i to po duzini (ukazuje na torziono opterecenje) i kaze majstor da je to kod svakog cesta pojava.

Link to post
Share on other sites

Hmmm...mozda i bespotrebno tripujem.Kada je auto u N ( posto je automatik ) vibracije su skoro nikakve.Medjutim kada je auto u nekoj brzinionda su prisutne vibracije.Na primer,kada otvorim vrata vidi se iz aviona kolike su vibracije.Kada stavim ruku na zadnji lonac on naravno pravi vibracije( sto je u jednu ruku normalno jel ) ali nigde nelupa.Posmatrao sam i motor ali se ne pomera ni malo onako kako ste objasnili da pogledam kada je nosac u pitanju.

Link to post
Share on other sites

BMW je od skoro počeo da proizvodi odvojeno pletenicu sa izduvom koji se kači na srednji lonac Danas sam poručio tako nešto za e46 man.menjač.Kada stigne slikaću i postaviti sliku.Inače koga bude interesovalao to zadovoljstvo košta 200e.

Link to post
Share on other sites

ma ja sam zamenio nosace motora i menjaca , stavio "Lamforder" (pod navodnicima jer nemaju vezu sa doticnim proizvodjacem osim plave kutije) trajali 1,5 godine i evo sutra ako dodjem na red kod majstora verovatno ce da ispadne da se levi ponovo iskidao jer mi se motor odize na levu stranu za 2-3 cm kad krecem, cak je poceo i lonac nazad da mi udara kad ga ujutru upalim :( , promenio je zvuk, ranije je u kabini onako fino brundao na dodavanje gasa a sad se cuje nekako sistavo da kazem suvo :( izgleda da cu na prolece da pocnem da pikiram sledeci BMW...

Link to post
Share on other sites

Ja sam sprcao oko soma evra ove godine na odrzavanje samo da bi sve bilo tip top fabricki. Ali nema sanse da poveze mesec dana tako ispravan, evo sada je primeceno da vlazi letva volana - nisam do sada imao tako zahtevan auto a pritom sam ga kupio u jako dobrom stanju.

Link to post
Share on other sites

Znas kako,nemozemo da ocekujemo od auta starih 15 godina da se bas nista nekvari,ali opet ne I da budemo njihovi robovi.

Polovan auto je kao macka u dzaku.A znas kako to krene sa kvarovima,jedno za drugim,maler...

Ja licno mislim da je to odlican auto.Kod mene na poslu ima ih cetvoro koji voze karavane 150ks a komentari su ``samo sipaj I vozi`` , naravno uz redovno odrzavanje.

Link to post
Share on other sites

Bitno je naći dobro flex.crevo i biće kao i originalno, ja radim sa time, tako da sam upućen,do sada sam ih ugradio bar 15tak na e46 i nikada nisam imao problema, ali bitno je sa se uzme kvalitetno crevo koje je namotano bar 3 puta onom žicom(za e46 poželjno je 4 puta motana zato to sva težina auspuha je na flex crevu. Auspuh ne sme ni malo da se trese, osim na na paljenju i gaenju auta. Kada već gleda flex.crevo, pogledaj i cev izmedju katalizatora i zad lonca da li negde nije prsla(mora lepo da se pogleda posto se jedva vidi da li je prsla). Otprilike kvalitetno crevo sa ugradnjom je oko 50e.

Link to post
Share on other sites

Bas upravo sto sam rekao.Kada auto radi u mestu I u nekoj od brzina je,vibracije se prenose odprilike po celom autu.

Kada sam stavio ruku na zadnji lonac auspuha,vibracije su po meni vece,e sad kako da objasnim,vibrira bar 2-3 cm levo/desno...

Pogledacu danas to crevo.

Gde se ono tacno nalazi ?

Link to post
Share on other sites