Recommended Posts

ma ja sam zamenio nosace motora i menjaca , stavio "Lamforder" (pod navodnicima jer nemaju vezu sa doticnim proizvodjacem osim plave kutije) trajali 1,5 godine i evo sutra ako dodjem na red kod majstora verovatno ce da ispadne da se levi ponovo iskidao jer mi se motor odize na levu stranu za 2-3 cm kad krecem, cak je poceo i lonac nazad da mi udara kad ga ujutru upalim :( , promenio je zvuk, ranije je u kabini onako fino brundao na dodavanje gasa a sad se cuje nekako sistavo da kazem suvo :( izgleda da cu na prolece da pocnem da pikiram sledeci BMW...

Na osnovu koje činjenice si došao do zaključka da nosači motora koje si stavio od Lemfordera imaju samo kutiju.Šta to treba da imaju ti nosači da bi po tebi bili originalni Lemforder proizvod.

Link to post
Share on other sites

Izmedju prvog i drugog katalizatora, kod suvozacevih nogu

Katalizatori nemaju nikakve veze sa crevom,osim sto su medjusobno povezani preko njega ?

Kako to crevo izgleda kada je ``otislo`` ?

Link to post
Share on other sites

Na osnovu koje činjenice si došao do zaključka da nosači motora koje si stavio od Lemfordera imaju samo kutiju.Šta to treba da imaju ti nosači da bi po tebi bili originalni Lemforder proizvod.

Pa oni koje sam ja kupio prosle godine, narucio preko neta platio ih ~5k din komad nisu imali nikakve oznake na sebi cak nisu imali ni utisnut zig firme koja ih pravi (to mi je prvo pobudilo sumnju) dok su oni stari imali jasno utisnut BMW znak i cini mi se part number a sto se mene tice i ne moraju da imaju nikakve znakove na sebi ni kutiju ali bi mogli da potraju, sigurno nije Lemforder napravio drzace motora da traju godinu dana ( i to da napomenem da sam ja prilicno korektan u odnosu prema svom automobilu znaci mozda malo ostrije ali bez kojekavih potpisivanja, driftovanja divljanja i sl.)... Kad budem promenio ovog puta raseci cu da vidm dali su bili hidraulicni ili ne jer bi trebali da budu, sto je najgore znate drzac u oba slucaja nije popustio u smislu omeksao vec se ona gornja metalna plocica na kojoj sedi motor otkidala od gumenog dela i to oba puta na levom nosacu... A ako je BMW kao firma konstruisao i pristao da ugradjuje nosace motora koji traju 12 meseci onda stvarno ne zasluzuje reputaciju koju donosi propeler na haubi...

Link to post
Share on other sites

Kažeš da si na starim nosačima motora zapazio bmw žig.Taj isti žig bi video da si kupio deo iz originala tj.iz BMW-a.Lemforder i BMW nisu isto jedino što u slučaju da si ih kupio u oruginalu onda bi imao primedbu što su skupi negde oko 10000 din.Još jedan problem se dešava kod strana koje nisu iste,kada ih gledaš teško da ćeš uočiti razliku a još ako ih je ugradjivao neki univerzalni majstor onda mnogi i ne zagledavaju detalje.

Link to post
Share on other sites

Mislim da posle par godina sipaj i vozi ne ostaje ti nista drugo nego da prodas raskantan auto - naravno ovo ne vazi jedino ako je auto nov. Ja mozda malo i preterujem jer sam mogao da prodjem ove godine samo sa 1 redovnim servisom i cetkicama alternatora od 200 din (varijanta sipaj i vozi) ali jebajga - uzivam da vozim ovaj auto i bas sam se vezao za njega pa neka kosta koliko treba, nije mi zao, samo neka je sve perfektno.

A za ovu pletenicu, sobzirom da si juce prvi put cuo za nju, idi kod profi auspuhdzije da ti pogleda.

Link to post
Share on other sites

Kažeš da si na starim nosačima motora zapazio bmw žig.Taj isti žig bi video da si kupio deo iz originala tj.iz BMW-a.Lemforder i BMW nisu isto jedino što u slučaju da si ih kupio u oruginalu onda bi imao primedbu što su skupi negde oko 10000 din.Još jedan problem se dešava kod strana koje nisu iste,kada ih gledaš teško da ćeš uočiti razliku a još ako ih je ugradjivao neki univerzalni majstor onda mnogi i ne zagledavaju detalje.

znam da se razlikuju levi i desni nosac motora, i majstoru koji jeste univerzalan (nemam drugacijeg u gradu) jesam obelezio na kutiji flomasterom koji je levi a koji desni i gledacu da budem prisutan kad bude ovog puta menjao nosac da vidim koji odakle skida i ako je nedaj boze on ukakao stvar nema vise dinar u zivotu da vidi od mene...

Link to post
Share on other sites

Nemojte pogresno da me razumete,ali mislim da je ovaj topic orijentisan konkretno na moj problem ( sto svakako daje za pravo svakom da iskaze svoje misljenje I iskustva ), ali nebi da skrenemo sa teme u nekom pogresnom pravcu od onog koji je naslov.

Zahvaljujem

Link to post
Share on other sites

Izvini druze, jesmo malo odlutali ali ti se sve ovo odnosi i na vibracije motora jer su nosaci prvi na udaru, i eto naucio si da ima levi i desni i da su fizicki isti spolja ali im je konstrukcija razlicita... poz i svako dobro u resavanju problema...

Link to post
Share on other sites