E39 Krckanje se cuje kada okrecem volan


Recommended Posts

Kada okrecem volan u bilo koju stranu, mada se na desno oseca jace, cujem neko krckanje kao kod starog lagera. da li neko mozda zna sta je u pitanju, ili je imao slican problem, pa zna koliko to moze odprilike da kosta? da podsetim 39-tka je u pitanju.

hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Moraš biti konkretniji gde se čuje krckanje,da li u predelu volana ili oko točkova.Ako se čuje iz predela volana može biti špulna zato te i pita Skunter radili ti sirena.Ako se čuje u predelu točkova niko ti ne može znat.Auto mora na dizicu ili kanal,može biti spona,ramena,silen blokovi,ili ti je pukla čaura gde ulaze kugle od spona,ramena.Svašta nešto.Prvo utvrdi šta je problem pa onda se informiši koliko košta.

Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro imao slican problem. Osetim kao neko krckanje i luft u volanu. Pregledamo ceo trep sve kako treba, skinem spulnu stavim drugu ista prica. Letva volana i ona OK. Na kraju je problem bio u kardanu koji povezuje letvu volana i osovinu volana. U njemu se javio luft. Zamenio sam isti i resio problem.

Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro imao slican problem. Osetim kao neko krckanje i luft u volanu. Pregledamo ceo trep sve kako treba, skinem spulnu stavim drugu ista prica. Letva volana i ona OK. Na kraju je problem bio u kardanu koji povezuje letvu volana i osovinu volana. U njemu se javio luft. Zamenio sam isti i resio problem.

Kako je moguce da se to desi na e39 i to na tvom,kakve sam sve krbulje vidjao nijedan nije imao taj problem??

Link to post
Share on other sites

sirena radi...ne cuje se krckanje oko tockova, nego bas kao da je u samom volanu i pod rukom se oseca...

alone za tebe pitanje ako je kardan, koliko je to duga procedura i koliko para odprilike?

hvala svima na pomoci

Link to post
Share on other sites

Kako je moguce da se to desi na e39 i to na tvom,kakve sam sve krbulje vidjao nijedan nije imao taj problem??

Nikome nije jasno. Niko nikad nije to menjao. Dosta korozije je bilo na samom kardanu. I nigde okolo. Kao da je na tom mestu neko nasuo kiselinu.

jevji6xw.jpg

Evo slike stare stare i nove...

7k644l4q.jpg

Link to post
Share on other sites