Recommended Posts

drugari,pretrazivoa sma po forumu,teme su stare,slike ne rade itd.Ako bi mogao neko da mi kaze kako naj pravilnije odzraciti sistem na e30 1.8 karburator 86 godiste.Problem je sa grejanjem kabine prvo je radilo samo u voznji,na leru ni da cuje duva hladno,pa sam pokusao da odzracim pa sad nikako nemam grejanje,pa uz sve muke nikako da dobijem vodu na gornje crevo malog hladnjaka ono sto ide ka usisnoj grani,ima na ono sto ide iz glave motora,pa sam skinuo cev sa slavinicom i danas otisao i kupio drugo,sutra montiram pa da opet pokusam da dobijem grejanje.Jel sistem hladjenja na ovom autu treba da radi pod pritiskom i gornje crevo treba da bude onako tvrdo?to mi je pravilo problem sto kad naduva to crevo nece da primi gas,trokira.pa sam ja skinuo gumicu sa cepa hladnjaka i onda je to funkcionisalo sve dobro dok nije izgubio grejanje.

Link to post
Share on other sites

Ako ti naduvava creva može da se desi da ti otiao dihtung. A ozracuje se tako to sipas antifriz pusti grejanje u kabini, i ozraci ga na crevo od malog hladnjaka(ako imas plin i ako je vii od hladnjaka ozraci ga na tim crevima)

Link to post
Share on other sites

dihtung je tek stavljen nov.a elektro ventil sutra nov stavljam pa cu videti dal je do njega.mada sumnjam

Ako vec menjas el. ventil skini i mali hladnjak pa ga isperi nekom hemijom za kamenac

Link to post
Share on other sites

zamenio sam el ventil i onu malu aluminijumsku cev,isprao sistem i sipao antifriz,sve lepo odzracio,ali opet imam problema sa grejanjem u kabini,kad vozim lepo greje ne lepo nego extra,kad stojim i kad je auto na leru,nekad duva malo toplo pa prestane nekad duva hladno,kako kad.temperatura stoji izmedju crtice za polovinu i one ispod nje.nista mi nije jasno zasto me zeza?

Link to post
Share on other sites

ima plin,nije spojen isparivac sa bocom i mesac da se stavi samo,to cu sutra ili prekosutra uraditi.isparivac je u visini fara,creva su u fabrickoj visini,danas sam to prepravljao bila su visoko.pa da je cep onda bi duvao stalno hladno.isparivac je vreo stalno.nemam sad sliku sutra cu slikati.al me zeza uploadovanje na one sajtove.nisam uspeo da ubacim da bih predstavio auto.

Link to post
Share on other sites

Veruj i ja sam stalno bio pod haubom ali nije mi zao,trenutno vozim golfa 3-150ks klima,koza utegnut ali nema DUSU, imam ga 6 meseci i nemam osecaj da je moj skroz sam ravnodusam.

Zivi kao da ti je svaki dan poslednji i jednom ces biti u pravu

Link to post
Share on other sites

ja sam do skoro vozio golf 2,i navozao sam se sa njim,a sa ovim svaki dan nesto mora da se radi,plus nemam garazu,kisnem i mrznem se napolju ko debil,i taman kad mislim sve je ok lepo sam uradio ono prc.al resicu sve to pa cu da uzivam ko covek.ovo je za golfa ladja.ali bukvalno.

Link to post
Share on other sites

kad okrenem na hladno on skljocne,kad vratim na toplo takodje.pre nego sto sam postavio isparivac grejanje je radilo perfektno.sutra cu pribliziti isparivac i okrenuti ga da je sto kraci put creva do njega.pa cemo videti.

nadam se da ne smetaju mala slova kompjuter je u bagu i ako stisnem sift ili ctrl oce da se ugasi.

Link to post
Share on other sites