F10 Silver Arrows


Recommended Posts

Pa ok, nek je popravka 2000e. Das za auto 25000, to je manje od 10% vrednosti auta. Koji god polovan auto da kupis, imas na njemu bar 10% vrednosti dodatno da ulozis. Ne znam sto pravimo takav bauk oko toga. Da me ne shvatite pogresno, nisu to male pare, ali ako imas 25 za kola, sigurno imas i 2 za lanac.

Pa nije to kockica da se popravi za 100e, vec serija 5, aktuelni model.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zamena lanca u ovlascenom(neko je vec pisoao o tome u temi Kupovina f10) bez da je sjebano nesto, znaci iz preventivnih razloga je 800 eur.

Neko je pomenuo da i kod Radica kosta slicno.

Link to post
Share on other sites

Jel zna neko da li na f10 radi navigacija tj mape u Srbiji? Nisam uspeo da provalim, doduse nisam ni imao nesto vremena da cackam a sad mi pade napamet.

Link to post
Share on other sites

Thanks Zeljkamp, za naslov se ne sikiraj, marketniski trik, bitna je reakcija, kakva god da je :wink2:

moras priznati da je mnogo bolji osecaj u bendzoli nego u ar i opelu zajedno :)

Totalno razliciti automobili, a i nije ralno porediti petardu sa 159-kom i Giuliettom. Napisacu nesto viseo o tome, tj. povucici paralelu medju ovim automobilima i preneti svoje iskustvo.

Da se razumemo, odusevljan sam BMW-om.

Evo nekih preliminarnih utisaka koja sam preneno na AR forumu:

Citiram....

Danas sam ga registrovao, zavrsio kasko, stavio zimske gume i presao nekih stotinak km gradske odnosno Novo Beogradske voznje.
Neverovatno koliko je udoban, nisam ocekivao da ce u toj meri gaziti ove nase "kvalitetne" ulice i sine.
Buka u kabini ne postoji, motor gotovo da se ne cuje niti buka od spolja, kao da si u gluvoj sobi, totalno odsustvo vibracija kako u kabini tako i na samom volanu.

Sedista kao sto sam vec rekao su pufnasta, mekana i imas utisak sedenja u koznoj fotelji.
Za razliku od Alfe nema tako silovita ubrzanje, vec ide sve onako tecno, lagano, pitomo. Mislo sam da ce biti malo vise tog "sportskog" tripa, no dobro, za ta zadovoljstva je zaduzena 159-ka.

Ovo mi je prvi automatik, mnogo mocna stvar, toliko znaci po gradu da nema dalje. Salta brzine na nekih 1500 obrtaja, i pri konstantnom tempu drzi auto na nekih 1200 obrtaja blink.gif a da pri tom nema nikakvog podrhtavanja ili da postoji osecaj da se motor muci(idealno za penzionere).

Posle 10-ak predjenih km, vec mi se prispavalo, to se nikad nije desavalo u Alfi smile.gif

U cetvrtak putujem za N. Pazar i istog dana vracam za Bg, to ce biti fin test i solidna km da se steknu bolji utisci.

Kraj citata.

Inace samo bih dodao, jucerasnja prosecna potrosnja na auto putu na nekih 140km/h na bordu 5,4l, sto je perfektno.

Link to post
Share on other sites

Ulje u menjacu na 150000 km,filter, ulje, novi srafovi tj.ceo komplet ti stize u setu.Ulje,atf-dextron 6,lanac i lancanici,imajuci u vidu da je 2011 majstor kaze da je kod tog godista problem resen,pominjao je nesto prelaz ali ga nisam najbolje razumeo,verovatno ima veze sa kvartalom proizvodnje. Sam kaze,mali servis na 10000 km,obavezno proveriti separator uljnih para, ako treba zameniti.

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I....da li posle Alfe moze samo Bmw?

Off...sinoc sam stigao sa 318 d e90,odusevljen sam kolima-e sad to sto je problem da izadjes sa zadnje klupe je jedno,opasno dobro ide,malo trosi i iznad svega odavno se nisam vozio u tako fantasticno izolovanom automobilu

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites

Menjač je zapečaćen (nema gde da ispustiš ili sipaš ulje) jer fabrika ne predviđa nikakvo održavnje za njega. Naši eksperti izgleda znaju bolje od inžinjera koji su konstruisali menjač. Pogledaj priručnik što ti je došao uz auto.

Inače svaka čast na izboru - perverzija je makina!

Link to post
Share on other sites

@ Leto, tako pise, nema sta. Delta isto to potvrdjuje itd......ZF, proizvodac menjaca ima drugu pricu.....ko ce ga znati.

Inace, drago mi je da ti se svidza.

I....da li posle Alfe moze samo Bmw?
Off...sinoc sam stigao sa 318 d e90,odusevljen sam kolima-e sad to sto je problem da izadjes sa zadnje klupe je jedno,opasno dobro ide,malo trosi i iznad svega odavno se nisam vozio u tako fantasticno izolovanom automobilu

zx spectrum 32

Ma super je Alfa i Bmw, ne treba biti iskljuciv, mislim da je najbolje posedovati i jedan i drugi, nemoze da skodi :)

Odlican je E90, nema greske, osecam da je to tvoj sledeci pik u nekoj SW opciji ;)

Link to post
Share on other sites

Drugari, sta se ovde desava, kakve skode, audi, kakva brisanja, opusteno :)

Hvala svima jos jednom.

Juce odradjena zamena ulja u Delti. Predjeno nekih 13k od poslednje.

Inace, kad predas kljuc, oni ga ubace u neki uredjaj, koji ocita za koliko treba raditi servis i jos po nesto......Kad su videli da do zamene ulja imam jos 17k, kao u fazonu, gospodine a zasto menjate ulje kad je kod vas predvidjena zamena na 30k, reko vazi, menjaj to i uzivaj, nece da skodi, a sto ne skodi, moze samo da koristi :rolleyes:

Inace u medjuvremenu sam odradio razne oblike zastite, bio je na tretmanu 5 dana, tako da je sada zasticen do zuba :dirol:

Ovih dana se bas navozah, od kad ga uzeh predjoh nekih 3000km, jako udoban, tih, plovi, prava krstarica, nema manu :thumbsup: .

Za sada sam prezadovoljan.......

Link to post
Share on other sites