Pomoć stručnjaka


Recommended Posts

Pozdrav svima evo hteo bih da zamolim nekog za savet pošto sam video da na forumu mogu dosta pametnih stvari da se pročitaju. Auto je BMW e46 316 ti compact 1,8 - 2001. g. 85 kw i hteo sam da ubacim digitalnu klimu i dobio sam je ali čudno radi sve otprilike i funkcioniše samo neće da duva u noge, a kada izvučem onaj mali džekić i ponovo ga vratim onda počne da duva u noge ali mi poremeti duvanje u šoferku i sve tako neznam šta ga zeza. I pitao bih kako da proverim da li imam tempomat pošto pošto bi kupio MF komande ali neznam da li će raditi jer vidim da su povezane naknadno neke žice iz lait modula do džeka ispod volana a i kada uradim test kilometar sata svetli mi lampica za tempomat. I jedno pitanje u vezi gasa i dalje me zeza prvi gas i pokazuje mi da mi je siromašnija smeša kako se ona podiže i šta mislite koji promer dizni bi trebalo ovom motoru i da li žute brže ili crvene inače je uređaj AC-Qbox i još jedan problem baš dosadan vozim na gasu a obara mi kazaljku za gorivo a objašnjenje zabrljavio kompjuter stvarno me izluđuje i ne prihvatam.

Ako neko nešto zna očekujem savet............................

Link to post
Share on other sites

Klimu bolje vrati odmah manuelnu jer iako digitalna pase "dzek na dzek", za nju ti treba cela njena instalacija sa motorcicima unutar table i jos neki djavo. Ovako ti nikad nece raditi kako treba. A sto se tice tempomata trebalo bi samo da uzmes mf volan i spulnu s dzekovima za komande (nisam siguran dal je spulna vec na volanu kod e46) ali generalno moze.

Link to post
Share on other sites

Potrebno je samo da namestis klapnice kako ti odgovara na manuelnoj, npr pola dole i pola gore i da iskljucis dzekove od motorice sto pomeraju iste. Po meni je to prihvatljivo resenje. Jer nikad ne stavljam da duva napred direkt, uvek u noge i soferku

Link to post
Share on other sites

To sam i pokušavao podesim klapnice ali mi onda poremeti ono jako duvanje u šoferku za sušenje neznam kako se zove a da li neko zna nešto o kazaljki za gorivo na km.satu zašto pada iako ne vozim na benzin

Link to post
Share on other sites

Ne nije to sigurno ipak sam pročitao, plinski sistem nov a na benzinu dizne čiste ko suza samo je negde problem u podešavanju plinskog kompjutera jer sam video da on ima ugrađen u sebi Built-in fuel level emulator samo ga verovatno treba naštelovati....................

Link to post
Share on other sites

Ponovo ja nije problem u gasu već mi pukla keramička pločica na plovku levog rezervoara po kojoj klizi bimetal od plovka. Kako da je lečim a ako ne može da li ima posebno da se kupi moja je oznake vdo 443 a imam od prijatelja od dizela e46 vdo 400 na oko izgleda isto ali neznam da li će da funkcioniše. I da li znate kako ide koji rezervoar zašta služi jedan pokazuje nivo od 0-polovine a drugi od polovine do punog ali neznam koji šta levi a šta desni.

Link to post
Share on other sites