Recommended Posts

Nekad se stavljalo tako,nije bilo lako dostupnih delova kao danas,90tih sam na e 21 tako i ja morao da resim problem,bilo nekad,sad bar imas originalni karb da nadjes i nije ni skup ko nekada

Link to post
Share on other sites

Ovaj karburator koji je sad na mom autu je los.I prethodni je isto pravio probleme.I pored remontovanja i stelovanja on opet zeza.Nije mi bitno da auto ima mnogo snage,bitno mi je da bude pouzdan,Da me ne ostavi negde,sve ostalo mi je extra samo karburator me zeza i to moram da resim.U karburator servisima mi svi preporucuju Pierburg 2e2,ili jednogrli BMW-ov (Weber cini mi se).Ja sam razmisljao da stavim jednogrli YUGO-v karburator koji cu remontovati i to bi trebalo da funkcionise extra ali onda ostaje sauh na sajlu.Jedino da napravim mehanizam koji bi sauh kontrolisao prema temperaturi motora,tacnije prema temperaturi vode.Sta vi kazete na sve ovo?

Link to post
Share on other sites

Lele kada se setim tih 90tih i kakvih je budzenja bilo! Iako je to vreme bilo drama sada mi je smesno - ne kao komedija vec parodija!

Elem, od srca NE preporucujem budzenja sa reducirima, iz mog iskustva to ne radi tj. ne smanjuje potrosnju znacajno ili cesce nikako.

Link to post
Share on other sites

A golfov karburator?On pasuje sa svojom gumom,samo treba nakaciti creva za sauh,napraviti kuciste filtera i resiti gorivo.Golf ima onu prelivnu posudu sto se srafi na pokopac ventila,u nju dolazi gorivo,iide ka karburatoru i ima za povrat u rezervoar.Kako to resiti na bmw?

Link to post
Share on other sites

Pa uzmi onda I golfovo kuciste filtera a za povratno crevo ne vidim kako bi ga sada vracao u rezervoar- busio rezervoar?

Ne znam kako bi bilo da na crevo koje dovodi gorivo u karburator stavis T racvu pa ubacis povratno crevo u tu T racvu? Ne znam sta bi bilo da samo zapusis odusku?

Link to post
Share on other sites

Pa da ima da se nadje dobar fabricki mislis da bi se ja zajebavao sa budzevinama?Ne,nego bih stavio njegov fabricki,ali je problem sto je promenjeno nekoliko njegovih karburatora i ni jedan nije radio kako treba.A i njegov karburator kad vide serviseri samo kazu nema mu pomoci.Golfov barem rade svi.

Link to post
Share on other sites

Ajd neka neko nadje ispravan/polovan karburator dvogrlni za m10?cak sam i tebe Bokilicu pitao na bjb forum, i rekao si da se teko nalaze ti karburatori i čak delovi za remont se teko nalaze.

Link to post
Share on other sites

Ti si druze neki cirkuzant?Ako nemas nesto pametno za kazati zaobidji temu.

Zna li neko kako resiti povrat goriva posto sad na autu njega nema?

M10 karb nema povrat goriva,vrlo je moguce da imas problem sa sipkicom benzinske pumpe.

A sto se tice kecevog karburatora covek ima na mercedesu upakovano 2 komada i auto ne da prima struju nego usi zavrce,poenta je da se to uradi kako valja i mora da radi,jedini problem je sauh koji je kod bmw elektronski a ovde moras da vuces sajlu.

Link to post
Share on other sites

kako mislis sa sipkicom pumpe?Meni auto kad upali radi savrseno,prima gas,ide i pali na pola kljuca.Problem se javlja samo kad je hladan.Upalim ga,radi neko vreme nekih 30 sekundi i ugasi se.Posle toga na drukanje gasa posle 3-4 verglanja sastavi i nekad mozes da ga drzis na vrh gasa (prvo grlo)a nekad nece ni tako odma se ugasi.Pa onda posle 30 verglanja malo radi normalno pa opet nece i onda posle pola sata verglanja i drndanja papucice gasa on upali pa radi na prvo grlo i onda posle prokine i radi normalno.

Link to post
Share on other sites

A jel si ti siguran da je karb problem?

Jel ti isti simptomi bili I na drugim karbovima?

Ajde da pomislis kako je stradala neka membrana pa isprazni lonce kada stoji ali povukao bi mnogo lakse nego sto ti opisuje I kada bi povukao ne bi bilo problema do sledeceg hladnog starta.

Link to post
Share on other sites

pa on i nema problema do sledeceg hladnog starta.On kad je hladan,upali i radi dok ne porosi gorivo iz lonceta,posle rodim mecku dok prokine,naj verovatnije ga zeza mehanizam plovka i iglice.Verovatno same iglice glave u svojim sedistima i prave sranje.A nijedan karburator servis nece da pogleda kako treba taj karburator.I siguran sam sto posto da je karburator,jer bude suv,a ako sipam direktno benzin u grlo on radi dok ne potrosi to sto sam mu sipao.

Link to post
Share on other sites