Recommended Posts

  • 1 month later...

Jeste na inpi su ocitavanja, desava se u radu a i desavalo se na prethodnom protokomeru isto da kad auto radi na ler od jednom sam promeni zvuk i motor pocne da vibrira, radi nekako nervozno, rpm ostane isti. Ja sam cekao i pratio na INPI i u tom trenutku kad promeni rad Luftmase (air mass) na INPI se poveca sa 31kg/h na 41 kg/h (ovo su ogromne vrednosti), napominjem da je rpm sve vreme nepromenjen. Od skora se na auspuhu oseca miris nafte mada ja auspuh suv, te sam ja posumnjao da je smesa prebogata zbog losih ocitavanja protokomera... inace skala na inpi za luftmase je 1-16kg/h a auto i kad je ugasen ocitava protok od 6kg/h...

inpa prijavljuje: 66 Control unit DDE (EEPROM and configuration)

listao po netu i nasao vise tema o tome:

http://www.e46zone.com/forum/topic/41385-replaced-maf-is-there-a-way-to-reset-values-e46-320d/

http://automobile.feedfury.com/content/26185419-0-928-400-527-or-0-928-400-314-re-programming-needed.html

obratio paznju na ovu recenicu :

(There is one version of bosch maf that needs coding to the car as it was updated. Part number ending 314. Any other should be a straight swap.)

Odmah sam proverio kuciste mog starog protokomera i zavrsava se sa 314...

Onda sam nasao i temu gde opisuju proces kodiranja MAF senzora:

http://www.bmwforums.info/general-guides-and-how-to-s/12050-guide-coding-maf-mass-air-flow-meter-sensor-coding.html

Tako da po svemu ovome sto sam iscitao a i po PN koji se zavrsava sa 314 shvato da treba da se iskodira MAF.. Misljenje???

Link to post
Share on other sites

Misljenje je da se upali grejac vode za mali hladnjak, optereti motor i krene da ubacuje vise vazduha.. To sto prijavljuje eprom to je zato sto ti je bos pumpa remontovana, konkretno elektronika.. A inpa nije predvidjena za 100kw nego je napravljen taj fajl dodatno, stoga se ne mozes pouzdati u to mnogo

Link to post
Share on other sites

to se desava i na vrucem motoru kad je grejanje ugaseno, kod mene je manuelna klima i tacno znam kad se pali grejac, moram da odvrnem vrucu vodu do kraja i pustim ventilator da duva, nakon par sekundi se podigne rpm na ~ 1000. Ovo se desava kao sto sam napomenuo kad je ugaseno grejanje tako da sigurno grejac ne radi, ne tvrdim to ni zbog cega druo vec zato sto sigurno znam kad je upaljen grejac jer odmah digne rpm.

Link to post
Share on other sites

Druze imam i ja isti problem na istom motoru... Muku mucim sa tim ii ne znam kako da resim vec 4 mjeseca. Ponekad i kad je grijanje off on meni mjenja obrtaje na 4-5 sekundi i vraca u normalu, bas kao i na tvom klipu...Sve isto kao i kod tebe., Mislio sam da mijenjam protokomjer al kao sto vidim nije do njega problem...

Link to post
Share on other sites

Pa klip pokazuje kako se pali i gasi grejac, vidi se u desnom uglu da ja palim i gasim ventilator grejanja rucno i da se na paljenje ventilatora kad je voda na vruce pali i grejac vode jer raste rpm... Klip je snimljen da bi se iskljucila nogucnost da zbog njega menja rad motora jer kod mene ne moze da se upali dok ne ukljucim vent...

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites

E nasao sam nekog krstenog majstora i objasnio mu sve ove simptome.. Odmah mi je rekao da je slabo punjenje to jest da je problem do alternatora da ne puni dovoljno. Ovih dana cu kod elektricara da probamo to rijesiti pa cemo da vidimo.

Link to post
Share on other sites

Pa da ja sam to snimio da bih izbacio mogucnost paljenja grejaca kao razlog promene rada motora... Moj motor menja rad, ne rpm, jednostavno se drugacije cuje i pojave se vece vibracije kao sto sam i opisao gore, ja i dalje za to krivim protokomer. Sutra ne radim pa cu da napravim virtuelnu masinu i podignem DIS, samo ako hoce da radi preko onog kabla za INPU pa ce da vidimo sta ce da kaze a i preko DISa moze da se izkodira protokomer...

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites