e46 svetlo kabine


Recommended Posts

Kod mene u e46 imam svetlo kabine bez posebnih svetala za vozaca i sovozaca

th_38162364444-2015-10-10_zpse5trbhzi.jp

pokusao sam da povezem svetlo kabine sa drugog auta koje ima te dodatke da vidim jel moguce napraviti zamenu ali svetlo uopste nije radilo.

th_38163313409-2015-11-17_zps0fnq3flu.jp

konektor je isti sa osam pinova, svetlo ne radi .

Interesuje me da li se neko zamajavao sa ovim i da li zna ili ima na umu sta bi trebalo prespojiti/prevezati da bi ovaj ''upgrage'' radio .

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

pozdrav svima...Imam problem sa svetlom u kabini....naime kad otvorim vrata, ona zadnja svetla u kabini se uvek upale i rade normalno...a ona prednja se nekad pale, nekad ne....imam utisak da se ujutru kad otvorim auto uvek pale sva i no0rmalno rade, a uvece nikad nece....znaci kad radi, radi sve bez problema, upale se sva svetla i gase se na onom prekidacu na sredini neba....A kad nece,onda nece nista - kao sto rekoh zadnja svetla se upale a prednja nece, i nista ne reaguje na onaj prekidac kod prednjih svetala...onda kad tako zeza i kad upalim auto, i pritisnem onaj prekidac na sredini, upale se zadnja svetla i vise nema sanse da ih ugasim dok auto ne ugasim i dok ga ne zakljucam pa onda sam ugasi svetla prilikom zakljucivanja...sta mislite gde je problem? hvala

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pozdrav svima, ja imam slican problem, ambijent light mi radi, kao i ono srednje, u C stubovima rade ona standardna i sve je normalno, ali levo i desno svetlo napred ne radi, kao ni ona dodatna za citanje sto imaju svoje prekidace na C stubovima, tako da ne znam gde mogu proveriti da li imaju prekid sta kako, ili ako imaju poseban osigurac pa zato ne radi, ako neko ima slicno iskustvo da podeli, posto planiram ugraditi svetlo ispod nogu pa pre toga ocu da se uverim da i ovo radi kako treba. Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Pogresno sam se izrazio, radi mi centralno svetlo ono napred kod retrovizora, ali ona dugmad za levo i desno ne reaguju, skinuo sam ceo onaj panel, i prebacio levi dzek a i desni u centralnu rupu i vidim da radi, jer sam mislio da su sijalice kaput, ali ispostavilo se da sve sijalice rade, medjutim, samo ona u sredini se aktivira prilikom otvaranja vrata ili otkljucavanjem kao i pritiskom na dugme, kao i ona glavna na c stubovima, samo one pomocne leva i desna ne rade kao ni one za citanje.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, NikNS said:

Pogresno sam se izrazio, radi mi centralno svetlo ono napred kod retrovizora, ali ona dugmad za levo i desno ne reaguju, skinuo sam ceo onaj panel, i prebacio levi dzek a i desni u centralnu rupu i vidim da radi, jer sam mislio da su sijalice kaput, ali ispostavilo se da sve sijalice rade, medjutim, samo ona u sredini se aktivira prilikom otvaranja vrata ili otkljucavanjem kao i pritiskom na dugme, kao i ona glavna na c stubovima, samo one pomocne leva i desna ne rade kao ni one za citanje.

Tako je i kod mene, vozim prvu seriju restajlinga ali su te lampe bile od pfl i kad sam stavio novi tip ponasa se kao kod tebe jer nema instalaciju. Povezao sam da kad mi je upaljeno u sredini to svetlo mogu i levo i desno.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, casper e46 said:

Tako je i kod mene, vozim prvu seriju restajlinga ali su te lampe bile od pfl i kad sam stavio novi tip ponasa se kao kod tebe jer nema instalaciju. Povezao sam da kad mi je upaljeno u sredini to svetlo mogu i levo i desno.

Da, moj je januar 2001 tako da to je to, probacu sa elektricarom da vidim sta mozemo da uradimo. Jedino onda kad si vec u toku nadam se da ne skrecem sa teme, da li cu moci povezati onda svetlo za noge, posto imam samo cepove, ali nisam video nikakav dzek da ih ubacim, da li je to izvodljivo uopste? Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, vranjin said:

Mozes i to povezati.Ā 

Znaci samo kupim ona svetla i plug and play? kazem jedino nisam nasao dzekove al moguce da su negde sakriveni, pa cu probati naci instalaciju.

Link to post
Share on other sites

Tvoj znaci nije restajling ako je januar 2001, oni krecu od septembra te godine. Mozes povezati i to je meni sledece na listi, neces naci dzekove moraces da vuces od negde. Kolega Vranjin je daleko upuceniji pa ce dati pravi savet moze li se i svetlo kabine uraditi da bude potpuno funkcionalnoĀ :D

Link to post
Share on other sites

Da da, bas mi je zelja ugraditi taj footwell light jer hocu full led da radim rasvetu pa mi se mnogo vise svidja onako sa tim dole. U svakom slucaju hvala na azurnosti i odgovorima i valjda cemo nekad imati funkcionalno enterijersko svetlo. :D

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, casper e46 said:

Tu smo da se pomazemo:D

tako jeĀ :D

Ā 

Posto nemas dzekove moras izvuci malo instalacije. Vidi sa tvojim majstorom da li zna odakle da izvuce struju za svetlo kod nogu. Ako nije siguran javi se pa da objasnimo. A mozes i sam to odraditi.

Link to post
Share on other sites

Ma meni nije jasno samo sto su ga stavljali ako ne radi, pogotovo ono za citanje, a i mogu zamisliti koliko su ustedeli time sto su stavili poklopce a ne osvetljenje nogu, glupost cista, nemam ni ideju odakle bih izvukao instalaciju, al probacu nesto, cak mi je i za navigaciju drugaciji dzek nego kod svih... Ma haos blago receno

Link to post
Share on other sites

Mozda nije fabricko nego neko pre tebe menjao. Znaju u bmw-u da po modelu stave cetiri, pet izmenjenih modula. Ako resis da sam izvlacis reci pa da napisemo kako da uradis.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, vranjin said:

Mozda nije fabricko nego neko pre tebe menjao. Znaju u bmw-u da po modelu stave cetiri, pet izmenjenih modula. Ako resis da sam izvlacis reci pa da napisemo kako da uradis.

Znam za to nazalost, ali fabricka je ona navigacija 16:4, pa ima pljosnate dzekove nazad 2kom, nema onako onaj kockasti veci. Sam cu ih ubacivati kad neko nadje vremena i ako ga ne mrzi neka napise pa da se bacim u taj poduhvat.

Link to post
Share on other sites