BMW E30 series


Recommended Posts

E,ovako.Nesto sam se zainteresovao za BMW,pogotovu za E30 seriju,jelte,popularnu "kockicu".Interesuju me neke stvari oko njih.Naime,razmisljam se izmedju modela 318i i 320i.Moj cale je imao neku ponudu za 324 td,medjutim ja xocu benzinca.Interesuje me kako su sa kvarovima,kao se ponasaju u voznji,po koliko prelaze pri prosecnoj voznji,koliko trose,sta (mogu) da imaju od opreme i od kog godista,jer imaju servo i koji,jer pasu neki delovi sa E34 ili E36 serije (lupam bord,podizaci,el. retrovizori...),kako se ponasaju sa plinom (posto planiram da vozim na plin),kakvi su mu potencijali za tuning...Sve sta vi mislite da mi moze biti od koristi (prevashodno me interesuje model 318i).E,da,i koliko otprilike u eurima da planiram za jednu ocuvanu,sredjenu,nedrndanu(toliko) Benkicu (mislim,koliko je to moguce,a znam da nije moguce u potpunosti)?Ja imam neke cene od 1800-3000e,za solidne,tj. super (po recima vlasnika).

Pozdrav.Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

ja cu ti reci moje misljenje.zavisi sta bi ti hteo ima razlike izmedju 2,0 i 1.8.prvo vise trosi2.0 a naravno mnogo bolje ide od 318-tice sto se tice kvarova ako ga predhodni vlasnik dobro odrzavao(redovan servis)onda nema razlog za brigu.za kilometrazu je 2.0 rastereceniji kolko tolko i na putu se odlicno ponasa ako su ti dobri trapovi i..t... d.ja se licno protivim plinu imam mnogo toga sto ne volim na njemu ali to je stvar misljenja od opreme moze da ima servo,podizace,abs,klimu ali ja sam video svega 4kockice sa takvom opremom.(sve zavisi od godista).sve u svemu ja sam vise za 2.0ako vise volis 6cilindara.pozz

P.S.ako KLINIK procita dace ti verovatno svoje misljenje ipak je on MAJSTOR nad MAJSTORIMA B) B)

Link to post
Share on other sites

Ja se najvise vrtim oko 318i,prvenstveno zbog sebe i svoje glave,a zatim i zbog registracije&potroshnje.Plin bi mi stvarno znacio,posto prelazim solidne kilometraze,a za par meseci ce se otvoriti jos potreba,i kilometraza ce se utrostruciti.Meni je prvenstveno bitan servo,a sve ostalo se da nabudziti...Jer svi modeli kocke imaju servo?

A ovom prilikom pozivam gospodina pod nick-om KLINIK da da svoje misljenje.

Unapred hvala.

Pozdrav.

BMW_beginner

Link to post
Share on other sites

Cene koje si naveo su ok mada nemoj da gledas pri kupovini auta razliku u godinama i par stotina e gore dole u ceni.Sto se tice karoserije i opreme modeli koje si ti izabrao su uglavnom standardni i bez puno opreme,a ako budes ikako mogao pri kupovini biraj auto sa 2 vrata.Sto se tice opreme servo,el podizaci ABS,klima,recaro,debeli amortizeri napred,diskovi pozadi,sper difrencial itd uz manje ili vece prepravke sve se moze dograditi.Sto se tice cuvanja tvoje glave dovoljno je sto si seo u tu cvrstu karoseriju cak i da hoces imaces puno muke da je savijes,a imao 112 ili 125 ks neces ni osetiti tu razliku u potrosnji,a ipak je lepse voziti sestaka.Motor 2.0 ti pruza ogromne mogucnosti friziranja 125ks standardni 150ks 175ks 190ks 200ks 220ks i vise ali su ovo jedne od jeftinijih prepravki i obavljaju se u roku od par dana dok sa 318i prica se zavrsava na nekih 140ks i to zavisno od modela motora.Za sestake je svejedno,a cetvrtaka ako kupujes gledaj da to bude model do 88 sa lancem.U sustini nadji auto koji je redovno odrzavan i da je u pristojnom stanju i neces pogresiti bez obzira koji motor da bude.poz B)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Cene koje si naveo su ok mada nemoj da gledas pri kupovini auta razliku u godinama i par stotina e gore dole u ceni.Sto se tice karoserije i opreme modeli koje si ti izabrao su uglavnom standardni i bez puno opreme,a ako budes ikako mogao pri kupovini biraj auto sa 2 vrata.Sto se tice opreme servo,el podizaci ABS,klima,recaro,debeli amortizeri napred,diskovi pozadi,sper difrencial itd uz manje ili vece prepravke sve se moze dograditi.Sto se tice cuvanja tvoje glave dovoljno je sto si seo u tu cvrstu karoseriju cak i da hoces imaces puno muke da je savijes,a imao 112 ili 125 ks neces ni osetiti tu razliku u potrosnji,a ipak je lepse voziti sestaka.Motor 2.0 ti pruza ogromne mogucnosti friziranja 125ks standardni 150ks 175ks 190ks 200ks 220ks i vise ali su ovo jedne od jeftinijih prepravki i obavljaju se u roku od par dana dok sa 318i prica se zavrsava na nekih 140ks i to zavisno od modela motora.Za sestake je svejedno,a cetvrtaka ako kupujes gledaj da to bude model do 88 sa lancem.U sustini nadji auto koji je redovno odrzavan i da je u pristojnom stanju i neces pogresiti bez obzira koji motor da bude.poz :good:

pitanje za klinika-koliko bi kostalo da se 318i m40 pojaca na 140 ks?hvala!

Link to post
Share on other sites

pa ako vec mislis da ga dizes na 140 ks bolje kupi 2.5 i imas avion od kockice zasto naknadno davati pare na nesto sta se opet nece moci mjeriti sa sestakom ili ako oces 140 ks jednostavno kupis 1.8 is motor i ugradis

Link to post
Share on other sites

Sestak je sestak, rastereceniji je,bolje ide,vise prelazi.Sa samo pola litra ulja vise i dve svecice vise,sa neznatno vecom potrosnjom pruza mnogo vise.Motor m20 je cudo (mali sestak). Sa 320 dobijas mnogo vise neko sa 318 ili 318i.Ako si za 318i bolji ti je onaj sa metalnim branikom jer ima motor m10 (obavezno gledaj sa einspritzom) Kod 316i,318i (plasticni branik-siroki stop) odrzavanje nije jeftino,boljka su bregasta i hidro-podizaci,skuplji su ti kapa,ruka,svecice i dr.

Link to post
Share on other sites
Sestak je sestak, rastereceniji je,bolje ide,vise prelazi.Sa samo pola litra ulja vise i dve svecice vise,sa neznatno vecom potrosnjom pruza mnogo vise.Motor m20 je cudo (mali sestak). Sa 320 dobijas mnogo vise neko sa 318 ili 318i.Ako si za 318i bolji ti je onaj sa metalnim branikom jer ima motor m10 (obavezno gledaj sa einspritzom) Kod 316i,318i (plasticni branik-siroki stop) odrzavanje nije jeftino,boljka su bregasta i hidro-podizaci,skuplji su ti kapa,ruka,svecice i dr.

:crazy: hvala na opsirim objasnjenjima!!! :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Drugari su u pravu 6-ak je 6-ak...zaboravili su samo,pored svega,neuporedivo bolji zvuk kod 6-aka,tu je tata a i osecaj je drugaciji! :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Drugari su u pravu 6-ak je 6-ak...zaboravili su samo,pored svega,neuporedivo bolji zvuk kod 6-aka,tu je tata a i osecaj je drugaciji! :)

e tu si potpuno u pravu.kakav jebcki zvuk imaju sestaci,strasno.dovoljno je samo da ga upalis i da ga slusas,onako u mestu dok radi.nije ti potrebna ni droga ni alkohol,hahaha :crazy: :crazy: :prankster2:

Link to post
Share on other sites
nista slusati u mijestu naslatji je preko 3000 okretaja kad pocne da divlja:)

to pogotovo :prankster2: :crazy:

Link to post
Share on other sites

Ja hocu samo nesto da ti kazem,u vezi "tvoje glave" kako rece. Meni je prvi auto bio kocka 320i koju i sad vozim. Shvatio sam da treba biti pazljiv,dok ne ovladas zadnjom vucom,pogotovo na mokrom i uopste tom snagom. Lepo su mi rekli,budi pametan,nemoj se kurciti i ja sam bio pametan i nisam se kurcio. Istina, nije lako,vuce te da das gas i sve to ali ubrzo to sve dodje na svoje. A zakljucak je- ako si budala, ni Yugo45 te nece spasiti da napravis glupost,a ako imas makar malo mozga i odgovornosti 320i ti zaista nece biti nikakav problem. A uzivaces u svemu, u zvuku pogotovo,zato ti je moj savet-batali te 316 i 318,samo sestak i Bog da te vidi!

Link to post
Share on other sites
Ja hocu samo nesto da ti kazem,u vezi "tvoje glave" kako rece. Meni je prvi auto bio kocka 320i koju i sad vozim. Shvatio sam da treba biti pazljiv,dok ne ovladas zadnjom vucom,pogotovo na mokrom i uopste tom snagom. Lepo su mi rekli,budi pametan,nemoj se kurciti i ja sam bio pametan i nisam se kurcio. Istina, nije lako,vuce te da das gas i sve to ali ubrzo to sve dodje na svoje. A zakljucak je- ako si budala, ni Yugo45 te nece spasiti da napravis glupost,a ako imas makar malo mozga i odgovornosti 320i ti zaista nece biti nikakav problem. A uzivaces u svemu, u zvuku pogotovo,zato ti je moj savet-batali te 316 i 318,samo sestak i Bog da te vidi!

Potpisujem skroz!!!!!!!Naj lakse je dati gas... :preved:

Link to post
Share on other sites