ugradnja sekventa na e34m50


Recommended Posts

Pozdrav, da li neko može da me uputi, imam nekoliko pitanja?

Hteo bih da kupim polovan sekvent i da mi neko od majstora ugradi, izda papire o ugradnji, da bih mogao da ga atestiram. Da li je to izvodljivo?

Plin se prvi put ugrađuje i atestira na ovom automobilu, koja je procedura?

Koliko bi to sve kotalo? Onako kako sam naveo gore, ako je izvodljivo naravno.

Ako neko može da uradi navedeno, molim da se javi da se dogovorimo. Ni,Kruevac,Prokuplje

0692010230 Bojan

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da li neko može da me uputi, imam nekoliko pitanja?

Hteo bih da kupim polovan sekvent i da mi neko od majstora ugradi, izda papire o ugradnji, da bih mogao da ga atestiram. Da li je to izvodljivo?

Plin se prvi put ugrađuje i atestira na ovom automobilu, koja je procedura?

Koliko bi to sve kotalo? Onako kako sam naveo gore, ako je izvodljivo naravno.

Ako neko može da uradi navedeno, molim da se javi da se dogovorimo. Ni,Kruevac,Prokuplje

0692010230 Bojan

Pozdrav

Prvo i osnovno boca koju ugradis mora da ima papir odnosno atest,on se dobija uz samu bocu ako ga nema moras i nju nositi na atestiranje,drugo,za sam uredjaj tj elektroniku komp i dizne ti ne treba papir vec samo da je ispravno ugradjeno,moras naci majstora koji tacno poznaje sve propise o ugradnji,recimo creva moraju biti homologenizovana,matice koje drze nosac boce moraju biti mislim 6mm i jos niz drugih stvari,znaci samo dobar i iskusan majstor,usput pogledaj koji je uredjaju u pitanju jer ako je neki lose kotiran ili redak u Srbiji onda majstori nemaju softver za njega pa su muke zive oko stelovanja,moja preporuka je Stag, naravno tu su i Lovato,Brc,Landi Renzo,Zavoli,Lpg Tech itd

Link to post
Share on other sites

Kupio bih novu bocu sa papirima, ali ostatak opreme bih kupio polovanu,interesuje me da li to pije vodu? Nikada ne bih ugradio plin ali, 90posto mi je gradska vožnja, tako da mi je malo velika potronja 12-13l benzina. Ako neko ima neki predlog kako da ugradim plin, da prođem malo Jeftinije ......pozdrav. Naravno ja bih da ga atestiram....

Link to post
Share on other sites

Treba ti papir i od multi ventila,koji je na boci,treba ti i papir od isparivača.ako je auto ajnspric plin mora biti sekvent,treba ti izjava od servisera da je ugradio plin ,i koje elemente,imas tu na fórumu neko prodaje plin pa vidi.

treba neko to posle i da nasteluje,softverski,treba da znas da izbusis dizne i na koju meru,da prikopčas isparivač na vodu ,da dovedes cevi do njepa iz gepeka ,da ga kablira,itd,ja sam sad sebi to sve ugradjivao,nije neka muka,ali ako neznas boljewidi kod nekog majstora daj 150e i mirna ti glava..

Link to post
Share on other sites

Treba ti papir i od multi ventila,koji je na boci,treba ti i papir od isparivača.ako je auto ajnspric plin mora biti sekvent,treba ti izjava od servisera da je ugradio plin ,i koje elemente,imas tu na fórumu neko prodaje plin pa vidi.

treba neko to posle i da nasteluje,softverski,treba da znas da izbusis dizne i na koju meru,da prikopčas isparivač na vodu ,da dovedes cevi do njepa iz gepeka ,da ga kablira,itd,ja sam sad sebi to sve ugradjivao,nije neka muka,ali ako neznas boljewidi kod nekog majstora daj 150e i mirna ti glava..

Upravo tako,ako nemas iskustva sa tim ili ako ne znas nekoga ko ima onda najbolje u servis,a koliko ces proci jeftinije sa polovnim to ne znam,jer polovan mozes da uzmes komp i isparivac ostalo manje vise novo

Link to post
Share on other sites

Niste me razumeli, ne bih ja da ugradjujem sam, otisao bih kod majstora naravno. slab sam sa plinom i interesuje me koji delovi instalacije mogu da prodju polovni, radi jeftinije ugradnje.

Da li neko zna koliko se krece ugradnja sekventa na m50,

pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja sam u Knjaževcu ugradio u kocku, 318is, sekvent AC-Stag, koštao me je sa točak bocom 360 evra. E sad, nije mi palo na pamet da odem i bocu kupim sam kod čoveka koji se bavi prodajom delova za auto gas pa da me košta 30-ak evrića manje, al šta ćeš, svaka škola se plaća. Garancija za ovaj uređaj je 5 godina ili 80 000 km. Ne znam da li bi tebi odgovarao ovaj uređaj, ja ga koristim pune 2 godine (ugrađen krajem decembra 2013.), prešao sam oko 20 000 km i nikakvih problema nisam imao do sada. Za to vreme samo sam jednom promenio filtere (2 komada) koji su me koštali smešnih 220 dinara. Čovek koji mi je ugradio plin mi je rekao da idem na atest u AMSS Boljevac, kontaktirao svog prijatelja tamo da mi završi sve što je potrebno i da mi bude od pomoći ako nešto zaškripi i to je to. Atest me koštao 6 000 ili 6 500 dinara, ne pamtim tačno. Ti od Aleksinca do Knjaževca imaš 70-ak km preko Sokobanje, do Boljevca otprilike isto toliko preko Sokobanje i Rtnja, pa ako ti išta ove informacije znače mogu ti poslati broj telefona čoveka koji mi je to završio. Inače, pored njega, u Knjaževcu imaš još 2 servisa koji vrše ugradnju plina u vozila i pripremaju ih za atest. Da kupuješ polovne komponente ne znam koliko možeš da uštediš, a novo je novo. I ako se odlučiš za varijantu ugradnje gasa u Knjaževcu možeš ovde da kupiš sam bocu i ostale komponente i da te koštaju samo ruke. Nemoj ovo da shvatiš kao bilo kakvu reklamu, samo iznosim svoje iskustvo. Pozdrav iz Knjaževca!

Link to post
Share on other sites

Ja sam u Knjaževcu ugradio u kocku, 318is, sekvent AC-Stag, koštao me je sa točak bocom 360 evra. E sad, nije mi palo na pamet da odem i bocu kupim sam kod čoveka koji se bavi prodajom delova za auto gas pa da me košta 30-ak evrića manje, al šta ćeš, svaka škola se plaća. Garancija za ovaj uređaj je 5 godina ili 80 000 km. Ne znam da li bi tebi odgovarao ovaj uređaj, ja ga koristim pune 2 godine (ugrađen krajem decembra 2013.), prešao sam oko 20 000 km i nikakvih problema nisam imao do sada. Za to vreme samo sam jednom promenio filtere (2 komada) koji su me koštali smešnih 220 dinara. Čovek koji mi je ugradio plin mi je rekao da idem na atest u AMSS Boljevac, kontaktirao svog prijatelja tamo da mi završi sve što je potrebno i da mi bude od pomoći ako nešto zaškripi i to je to. Atest me koštao 6 000 ili 6 500 dinara, ne pamtim tačno. Ti od Aleksinca do Knjaževca imaš 70-ak km preko Sokobanje, do Boljevca otprilike isto toliko preko Sokobanje i Rtnja, pa ako ti išta ove informacije znače mogu ti poslati broj telefona čoveka koji mi je to završio. Inače, pored njega, u Knjaževcu imaš još 2 servisa koji vrše ugradnju plina u vozila i pripremaju ih za atest. Da kupuješ polovne komponente ne znam koliko možeš da uštediš, a novo je novo. I ako se odlučiš za varijantu ugradnje gasa u Knjaževcu možeš ovde da kupiš sam bocu i ostale komponente i da te koštaju samo ruke. Nemoj ovo da shvatiš kao bilo kakvu reklamu, samo iznosim svoje iskustvo. Pozdrav iz Knjaževca!

Ne odgovara taj uredjaj kod njega jer njegov auto ima dva klipa vise,komplet ugradnja sa svim novim delovima i kvalitetnim uredjajem je oko 600 evra za sestaka,mozda moze malo jeftinije ali....

Link to post
Share on other sites