Recommended Posts

Evo ukratko da pojasnim u cemu je bio problem.Dok sam isao autoputem Pirot-Nis pocela je da trepka lampica za akomulator , nekako je reagovala na dodavanje gasa, kad dodam ona se upali pa se onda ugasi.Posle izvesnog vremena se ponovo upalila i nije se gasila tako sam vozio jedno 50 km dok nisam stigao do Knjazevca... Bilo je sinoc, prvo ugasio grejanje, zatim radio, hvala bogu pa stignem neki autobus, zalepim se za njega ugasim farove i na poziciju, u Svrljig kad sam presao preko pruge od vibracija ugasi lampu POCE DA PUNI, trajalo 5 min i ponovo se upali lampa akomulatora na tabli. Bese zeznuto na planinskom prelazu Tresibaba, -2,5C poce da se ledi soferka a brisaci jedva mrdaju nego stigoh kuci... Odmah skinuo akumulator i stavi ga da se napuni inace je bio na 12,1V pao... Akomulator je inace prosle godine kupljen Varta Silver Line valjda bese 74Ah. Malopre doso s posla stavio akumulator upalio i prih 2-3 min. sijalica je bila ugasena nakon toga se upalila i nastavila da svetli. Skidao onaj dzek sto je uboden u alternator i ponovo ga vracao i nista, svetli i dalje... Kapiram da cu sutra da skidam alternator pa imam pitanje a dobro bi dosao i poneki savet:

- alternator se vadi na dole ili na gore???

-ako je na gore onda verovatno moram da skidam i servo pumpu???

Auto je iz potpisa, E46 320d 136hp..

HVALA UNAPRED

Link to post
Share on other sites

Najlakse ti je da skines servo pumpu ako radis odozgo,a ako radis iz kanala onda ga vadis na dole.

Najbezbolnije je da su cetkice ali neverujem,bice da ces morati da juris drugi alternator.

Pisi kako si prosao.

Link to post
Share on other sites

Evo prvi izvestaj, tek sam danas stigao da pocnem da rasturam :

-skinuo servo pumpu, crevo od interkulera do EGR-a , otkacio elektro ventile za vakum mislim isto EGR-a, al sto sam se namucio da skinem PK kais... Jedva sam uspeo da pomerim zatezac... Alternator sam izvadio na gore rasturio i kolektori (oba) su ukopani za ~1.5mm, zadnja cetkica (spoljna) je vise istrosena i ona vise nije ni dodirivala kolektor to se vidi jer je isti pocrneo a na cetkici se vide tragovi varnicenja inace cetkice vire ~2-3 mm iz kucista tako da su istrosene i nadam se da ce se sve zavrsiti na zameni cetkica i kolektora ...

- odneo alternator kod majstora sutra cu znati sve do detalja i naravno podelicu sa vama ovde ...

Link to post
Share on other sites