Recommended Posts

Predpostavljam da je oko potrosnje bas dosta pisano na forumu,ali me zanima koliko klima ima uticaja na potrosnju,pogotovo kad su relacije grad,stani kreni ?

Imam E46 110KW cipovan automatic.Potrosnja po gradu kada se auto ugreje krece mi se oko 8 litara i do sada sto nisam obracao paznju puno,klima stalno radi.

Medjutim zadnja 3-4 dana,nepalim klimu,gle sad,potrosnja 5,5-6 po gradu, vozim ga normalno,postujem ogranicenja,ne divljam...

Da li klima bas toliko utice na potrosnju ?

Link to post
Share on other sites

Potrosnja zavisi od mnogo faktora ...

Prvo od kvaliteta goriva , temperature , stila voznje itd itd da ne idem iz krajnosti u krajnost ...

Mislim da je kolega mislio na grijanje :)

Posto je auto cipovan moze da smanji potrosnju sto se tice gradske normalne voznje

Ali opet kazem potrosnja zavisi od mnogo mnogo faktora

Klima ljeti utice na potrosnju , dok za grijanje ne koristi klima kompresor

Link to post
Share on other sites

Klima + plus automatik ako te bas interesuje mozes da racunas na 1l do 2l vise sto se tice potrosnje

Link to post
Share on other sites

Kod mene 7-7,5l

Sto kaze kolega od rijetkih....

Link to post
Share on other sites

Sve ispod 10 je meni mala potrosnja :D

realno 7litara mala potrosnja

Link to post
Share on other sites

Predpostavljam da je oko potrosnje bas dosta pisano na forumu,ali me zanima koliko klima ima uticaja na potrosnju,pogotovo kad su relacije grad,stani kreni ?

Imam E46 110KW cipovan automatic.Potrosnja po gradu kada se auto ugreje krece mi se oko 8 litara i do sada sto nisam obracao paznju puno,klima stalno radi.

Medjutim zadnja 3-4 dana,nepalim klimu,gle sad,potrosnja 5,5-6 po gradu, vozim ga normalno,postujem ogranicenja,ne divljam...

Da li klima bas toliko utice na potrosnju ?

Ako gledas bord samo se tjesi da ti toliko trosi... Naspi ti do cepa zgazi po gradu 100km pa onda vidi koliko trosi... Meni zimi kreni stani ne ugrij auto posrce 10.11l dok na otvoreno od 5.2 do 6l manuel 110kw

Link to post
Share on other sites

Moj leti ujutru trosi 8,56238l u podne 8,953214 a uveče malo više nego ujutru 8,612589 a u proleće i jesen se te vrednosti povećaju za 0,9658411l a zimi bogami skoči to povećanje i za 1,2358964l. Sve je to mereno više puta. Kobinovana vožnja.

Link to post
Share on other sites

1493kg tacnije...Danas ga ceo dan vozim po SM i okolina nijednom nije presao 7 ( ako gledam bord ).Da napomenem da gorivo nesipam vise u Srbiji jer je em skupo em krs kvalitet,sto slozicete se ima itekako uticaj i na potrosnju.Naravno da ima dosta faktora koji uticu na potrosnju ali jbg.Ok mi je i 8-9l s obzirom da za pun rezervoar treba da izdvojim 42.

Link to post
Share on other sites

1493kg tacnije...Danas ga ceo dan vozim po SM i okolina nijednom nije presao 7 ( ako gledam bord ).Da napomenem da gorivo nesipam vise u Srbiji jer je em skupo em krs kvalitet,sto slozicete se ima itekako uticaj i na potrosnju.Naravno da ima dosta faktora koji uticu na potrosnju ali jbg.Ok mi je i 8-9l s obzirom da za pun rezervoar treba da izdvojim 42 evra.

Link to post
Share on other sites