Povećanje snage na m52b20 (e39 520i) motoru


Recommended Posts

A 3,0 je ustrojeni 3,0d :)

Atmosverac je atmosverac. Bar za mene. A snage i obrtnog momenta nikad dosta na tastaturi. Kad treba da podnesemo sve troskove, nigde nas nema. Ali upamtite, merak nema cenu...

Link to post
Share on other sites

pa braaate... :D

nikad mi nece biti jasni ljudi oji kupuju m54b22 i m52b25-ja ga zovem ustrojeni 2.5

Brate , svako radi za pare , kad neko dodje da radi kod mene ja ga prvo informisem sta i kako , cemu da se nada

Najlakse je uzet pare covjeku , ljepse izaci postenog obraza..

Naravno moje da savjetujem , iznesem svije misljenje , da objasnim covjeku , ne tjeram time musterije od sebe naprotiv

Jeste da danas rijetko ko postuje to ali jbg imam svoj princip :)

Svakoga informisem sta i kako i sta dobije za tu cijenu , benzinci su veoma teski za rad po tom pitanju , dobici su minimalni

Link to post
Share on other sites

M57D30 motor za svaku pohvalu u svakog pogledu

Sto se tice ekonomije , snage .

Link to post
Share on other sites

2.2 je 2.2 :D 2,171ccm, a 2.5 m54 je onda ustrojeni 3.0 a sve je to m54 :D Kupe ljudi sta im se svidi, sta se nudi.. Nije zivot tako jednostavan :)

da mi nisi rekao da je sve to m54, ja ne bih znao! =D rekoh nije mi jasno , misleci na reg koji je isti kao 2.5(govorim za m54)! a ustojeni 2.5 ja zovem m52b25, osakacen

traze ljudi sta im se svidi, ne kupuju auto valjda svaki dan , pa daj sta das, sta ima...

Link to post
Share on other sites

Atmosverac je atmosverac

delimo isto misljenje

Brate , svako radi za pare , kad neko dodje da radi kod mene ja ga prvo informisem sta i kako , cemu da se nada

Najlakse je uzet pare covjeku , ljepse izaci postenog obraza..

Naravno moje da savjetujem , iznesem svije misljenje , da objasnim covjeku , ne tjeram time musterije od sebe naprotiv

Jeste da danas rijetko ko postuje to ali jbg imam svoj princip :)

Svakoga informisem sta i kako i sta dobije za tu cijenu , benzinci su veoma teski za rad po tom pitanju , dobici su minimalni

ipak si se istripovao! =D naravno, tako i treba

Link to post
Share on other sites

delimo isto misljenje

ipak si se istripovao! =D naravno, tako i treba

Ma jok :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Drugari ovako..resio sam da menjam motor u mom ljubimcu i zeleo bih da ubacim 2.8. E sada posto je meni m52b20 sa jednim vanusom..ja bih najpre da ubacim 2.8 sa duplim vanusom.. kakve me prepravke ocekuju ? Takodje..trazim dobar motor 2.8 sa jednim vanusom..ukoliko mi bude previse komplikovano da ubacim sa dva. Hvala 

Link to post
Share on other sites

Previse ti je komplikovano da ubacujes m54,sasijska struja nije ista,znaci ili komplet instalacija iz skoljke ili vezivanje zica do ludila,m52 sa 1 vanosom je sraf na sraf

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Vladar92 said:

Drugari ovako..resio sam da menjam motor u mom ljubimcu i zeleo bih da ubacim 2.8. E sada posto je meni m52b20 sa jednim vanusom..ja bih najpre da ubacim 2.8 sa duplim vanusom.. kakve me prepravke ocekuju ? Takodje..trazim dobar motor 2.8 sa jednim vanusom..ukoliko mi bude previse komplikovano da ubacim sa dva. Hvala 

http://www.ebay.com/itm/BMW-M52TU-Engine-E39-99-00-528i-328i-Z3-Complete-2-8-Motor-152k-SEE-VIDEO-/221965674864 tako nesto

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Da pokrenemo post opet. Elem, e39 m52tub20 u njemu, ubacio bih m52tub28, sve je sraf na sraf, a sto se tice kompijutera j same mape u njemu, ne mogu da nadjem dal mogu da zadrzim komp od 2.0 ili su mape razlicite za 2.0 i 2.8.  Ne bih da menjam komp jer bi zbog toga  morao da menjam i kljuc i jos dosta oko toga, nece biti samo plug and play? 

Link to post
Share on other sites