Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sigurno 1000, kontaktiraj ih preko facea za detalje. Radili su i nekoliko hondi isto 1.6, msm 9 komada, a kocka je njihova i jos uvek radi kolko ja znam... ja planiram na mom da radim, stim sto moj mora da se pripremi, zbog velikog stepena mogu klipovi da izgore, pa cu morati mozda i glavu da obradjujem...

Link to post
Share on other sites

Turbo i turning neces da uradis za 1000. Samo da ti urade MS je preko 600. Mislim da su oni to radili da dokazu da je moguce. Cak su pricali za mogucis 260ks na 1.8. Pojenta je da M40 je jeftin. Ako pukne stavis drugi. Ponovo ovo bi bilo skoro pa iskuljucivo za neko zezanje a ne laganu voznju.

M20 je kanta, da napravis 200ks N/A treba ~600 i onda tuniranje. M50 ili modernije ne moze da se zavede. Po meni najlepse za voznju u kocki je M42. Lepo se napravi 2.1 ali i to je skupo jer bilo sta da cackas kod M42 zna da bude. Ili low pressure turbo na tom motoru jer u e30 M42 je imao kovanu radilicu idt, jedini sa vise od 12 ventila i najmoderniji. Ne menja teziste. Problem je naci, i naci dobar...

I bid you adieú

Link to post
Share on other sites

Ovo sto su oni radili je garrett turbina sa 525td, grana je valjda sa nekog e36 ako pase il tako nesto. Unutra nista nisu menjali, i naravno megasquirt. Cena za kljuc u ruke je tolika.. Meni za moj M42 treba 1500 zbog dorade motora...

Link to post
Share on other sites

Ako planiras da uradis sve kako treba, onda je sve skupo. Malo se vozi i rzmisli sta hoces od auta. Da bude sredjena kocka i fina voznja vikendom. Ili planiras na 402m, staze, sou auto... Za e30 sve sta valja je poskupelu i samo rastu cene.

Link to post
Share on other sites

Pa sigurno da cu je voziti neko vreme ovakvu kakva je pogotovo sto sam dao u startu odmah 250 evra za motor

Razvodna kapa i ruka 12200

Kablovi i svecice 50 evra

Pumpa u rezervoaru 3500 (vrv kinezara)

Ventilator 10 eura

Komp 40 evra

I ruke majstoru

Link to post
Share on other sites

Dilema je, sto duze cekas teze nalazis delove i skuplje su. Da se napravi neki m20 da bude zaveden i ako je realno kanta je mozda realnost. A m20 moze da se napravi ako si razmisljao o tome, do 3.1 ali puno, puno para da se uradi kako treba. Zato ljudi urade 2.7 ili slicno, delove ima od razlicitih BMW motora bez vece prepravke. Ponovo, da se uradi kako treba nije bas za male pare.

Za sada bi mogao da pojuris prednje stozere 51mm i zadnji trap sa diskovima i balanstanglu. Mada morao bi da znas da li hoces 5 rupa, vece diskove, ovo ono ponovo malo razmisljanje.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

E to sam hteo da pomenem,posto nazad imam dobos,razmisljao sam da stavim diskove nazad i naravno veci napred.

A da uzimam trap sa 5 rupa je procedura posto imam ove felne 9j i distancere pa bi bilo komplikovano da sve ponovo kupujem i menjam.

Sta bi mogao da potrazim da napakujem nazad diskove ali da ostane 4x100?

Link to post
Share on other sites

Najlakse ceo zadnji trap od karavana 320i ili slicno npr. Uz to remont istog. Tacnije velike i male silene. Vodi racuna da nisu viljuske krive i to je to. Ako mozes da biras uzmi od 325i jer ima deblju balans stanglu. A sper ces da potrazis kada odaberes motor.

Link to post
Share on other sites

Imas i na 318is, vidi samo dal su sa abs-om il bez. A i slazem se sa Sasquatch da prvo malo vozis auto da vidis sta zelis od njega. Jer od toga ti zavisi i koj ces dif i kolko ces da ga spustas i svasta jos... Ja moj imam vec skoro 2 god i jos nznm sta cu :D

Link to post
Share on other sites