Gume 19, dilema. Potreban preporuka i iskustva


Recommended Posts

Treba da uzmem novu letnju "obucu" za E38. Felne su 19-ke kako pise u naslovu 8.5j i 9.5j. Kao glavni kandidat u prici javlaj se Dunlop SportMaxx RT, ali citaju po netu nalaizm da se brzo trose i ono sto me vise brine habaju. PA ako neko ima iskustvo sa istom neka podeli. Shodno tome pored navedene gume kao opcije pojavljuju se jos i Continental Sport Contact 5-6 ili Michelin Pilot Sport 4 ili Michelin Pilot Super Sport.
Ako neko ima jos neki predlog i savet i iskustvo... Auto se retko vozi ekstreno agresivno - uglavnom se vozi na otvorenom magistarlni i autoput.

Potencijalne dimenzije su 225/45, 235/45 za napred i 255/40 za nazad

Link to post
Share on other sites

continentalke se ne trose brzo, ali su bucnije. miselinka je mekana i udobna ali nije dugog veka. goodyear je meni neki kompromis uvek bio

Link to post
Share on other sites

Vidi, svako svoja shvatanja ima... ja npr ili cu voziti kako treba ili necu ni voziti - da krpim necu, da selo prica da ja vozim e38. A znas kako, guma galvuy cuva pa ti vidi - ne znam za tebe ja se vise puta uverio ;)

@ostali: ne hvala na predlozima... ako moze sa detaljnije od obrazlozenja bilo bi ok :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Goodyear f1 asimetrik 2 bez greske, bolesno drze i po suvom i po kisi, jeftinike od miselina a bolje iz iskustva, bolju gumu nisam vozio. Za navedeni dunlop, drug imao i jedva izdrzale 18ice na e90 20 hiljada km ostrije voznje, habaju se nenormalno.

Link to post
Share on other sites

Goodyear f1 asimetrik 2 bez greske, bolesno drze i po suvom i po kisi, jeftinike od miselina a bolje iz iskustva, bolju gumu nisam vozio.

+1

Link to post
Share on other sites