Recommended Posts

Folija ne sakriva ostećenja već ih naglasava. Ako hoćes da dobro izgleda, pre lepljenja se moraju sanirati sva ostećenja, kao za farbanje. Garanciju od pet godina zaboravi, toliko ne bi dobio ni na farbu a ne neku foliju debljine 50 mikrona. To to neko koristi petogodisnje odnosno sedmogodisnje folije pa se baca garancijom... Jednostavno nije realno. Možes eventualno da dobijes garanciju da je folija zalepljena stručno i tako neke fore. Moras pažljivo da peres auto nakon lepljenja, jedan pogrean potez puskom i ode folija kao da je nikad nije ni bilo.

Link to post
Share on other sites

I posle gitovanja i smirglanja moras prefarbati ta mesta jer se ne lepi na git folija.. Uglavnom skupa zajebancija ako je samo zbog promene boje. Koji evro vise i ofarbas spolja auto. Ok je ako radis neke reklame na vozilu.. Ako imas rdje bilo gde i nalepis foliju ode taj deo u 3 lepe. Prilikom skidanja niko ti ne garantuje da ti nece ostetiti boju jer je tvoj auto 15 godina star i vec se sam lak ljuska..

Link to post
Share on other sites

Folija ne sakriva ostećenja već ih naglasava. Ako hoćes da dobro izgleda, pre lepljenja se moraju sanirati sva ostećenja, kao za farbanje. Garanciju od pet godina zaboravi, toliko ne bi dobio ni na farbu a ne neku foliju debljine 50 mikrona. To to neko koristi petogodisnje odnosno sedmogodisnje folije pa se baca garancijom... Jednostavno nije realno. Možes eventualno da dobijes garanciju da je folija zalepljena stručno i tako neke fore. Moras pažljivo da peres auto nakon lepljenja, jedan pogrean potez puskom i ode folija kao da je nikad nije ni bilo.

Upravo tako. Covek koji se profesionalno bavi tim stvarima mi je rekao da promrlja da daje godinu dana garancije na recimo 970Oracal. Ali isto tako kaze ko moze za farbanje da garantuje ipak zavisi i od odrzavanja i koliko cesto je izlozeno i vremenskim prilikama i ostalim stvarima u saobracaju.

Prednost u odnosu na farbanje je u sad raznoraznim vrstama boja i sto se to uradi za dan. Ili kao zastita fabricke boje. Pa neko posle skine foliju i proda auto. Sve zavisi sta zelis i sta ocekujes.

Link to post
Share on other sites

postoje uslovi za reklamaciju, npr, razlicite nijanse folije iz dve rolne, neravnomerno rasporedjen lepak i slicno ali vecina tih stvari se vidi pre lepljnja. Moze garancija od 5 ili 7 godina kad ta usluga bude kostala 3000 franaka, kao u svici.

a folije za zastitu farbe su izuzetno skupe, ni nema ih kod nas, retki su koji imaju da plate, znam samo jednog audija upakovanog u tu foliju.

Link to post
Share on other sites

Mislio sam uopste na neku boju kao zastita jer neko i to radi iz nekog razloga, pa kad menja auto skine i proda ga u fabrickoj boji bez ostecenja.

A ove za zastitu jel to mislis na providnu ? Sta je sa ovom sto se prodaje za 10-20e metar ?

Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio folija je jako lepa ali sa dosta mana, dok je farbanje daleko bolje ali menjanje boje karoserije izuzetno skupo... A teget moja mi se ne svidja... Jel ima neko beli e46 da se menjamo :-D

Link to post
Share on other sites