Malokalibarske puske


Recommended Posts

Clanstvo u klubu ili udruzenju nije uslov. Treba da imas polozeno za mk i treba ti nabavna dozvola. Treba ti i od suda da se ne vodi neki postupak protiv tebe i da nisi osudjivan za neka teska dela. Saobracaj se ne racuna.

Link to post
Share on other sites

bice neka izmena od 1.marta,vezano za nabavku vazdusne puske(tj mislim da nece biti potrebna nabavna dozvola kao sada),i ima jos nekih izmena i dopuna u zakonu,ali nisam detaljisao

Link to post
Share on other sites

bice neka izmena od 1.marta,vezano za nabavku vazdusne puske(tj mislim da nece biti potrebna nabavna dozvola kao sada),i ima jos nekih izmena i dopuna u zakonu,ali nisam detaljisao

Malokalibarska puska je u pitanju

Link to post
Share on other sites

razumeo sam da pitas za malokalibarku,ali sam napisao da sam citao vezano za vazdusnu,ali nisam detaljisao,pronadji u sluzbenom glasniku pa pretrazi,moguce da ima neka promena vezana i za malokalibarsko oruzje

pa mozda su bolji uslovi sada,a mozda ce biti od 1.marta,pa da vidis sta ti vise odgovara,pod uslovom da se menja nesto i za nju,a jos malo ce mart,pa vredi sacekati ako se menja nesto ili olaksava

Link to post
Share on other sites

he,he.....citam i ne verujem....

Drugari ja sam dugogodisnji lovac i veliki ljubitelj oružja, i da vam kažem, stvar nije ni malo jednostavna kod nabavke MK Puške....

Oružje je podeljeno u više kategorija, i ono što važi za lovačku pušku, ili karabin, ili u različitom skroz slučaju za pištolj....to ne važi za MK oružje.

To je do sada bila misaona imenica dobiti dozvolu za nabavku, znači samo neko nasledstvo ili članstvo u streljačkom klubu uz jako opravdan razlog....

E sada, po novom zakonu, koji će nadam se početi sa primenom od 1. marta, svo vatreno oružje dugih cevi preko 5.5mmm će moći da se registruje kao karabin, jer je MK 5.6mm, pa će nadam se ići malo lakše,

Tako da savetujem kolegu da pričeka april, da sve legne na svoje, da ne prolazi tu torturu u MUP zbog obične MK puške...

Link to post
Share on other sites

he,he.....citam i ne verujem....

Drugari ja sam dugogodisnji lovac i veliki ljubitelj oružja, i da vam kažem, stvar nije ni malo jednostavna kod nabavke MK Puke....

Oružje je podeljeno u vie kategorija, i ono to važi za lovačku puku, ili karabin, ili u različitom skroz slučaju za pitolj....to ne važi za MK oružje.

To je do sada bila misaona imenica dobiti dozvolu za nabavku, znači samo neko nasledstvo ili članstvo u streljačkom klubu uz jako opravdan razlog....

E sada, po novom zakonu, koji će nadam se početi sa primenom od 1. marta, svo vatreno oružje dugih cevi preko 5.5mmm će moći da se registruje kao karabin, jer je MK 5.6mm, pa će nadam se ići malo lake,

Tako da savetujem kolegu da pričeka april, da sve legne na svoje, da ne prolazi tu torturu u MUP zbog obične MK puke...

U pravu si,do sada je mogao samo clan streljackog kluba da nabavi mk pusku i to ako dokaza da mu je neophodna za takmicenja i sl.

Novi zakon stupa na snagu 4 marta i kaze da je vuse za vazdusno oruzje do 200 dzula snage nije potrebna nabavna dozvola niti bilo kakva regustracija!

Za mk i dalje vazi nabavna dozvola i registracija kao i do sad,a da li ce biti nekih olaksica jos nisam siguran,ali cim saznam javljam,posto je covek iz mog kluba ucestvovao u pisanju zakona

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Da li neko puca na 200+, sport, lov, zezanje...

U toku je preregistracija oruzja, interesuje me 7mm Rem Mag, da to bude na prvom mestu sport i uzivanje, zatim lov..

volim streljanu, imam i ulaske u loviste ranijih godina, imamo dobre otvorene terene, ali kod mene niko ne puca "long range" samo seljački..

Link to post
Share on other sites