BMW scener pomoć


Recommended Posts

Pomoć dobio sam BMW scanner 1.4.0 i pokušao da ga instaliram ali nije izgleda sve kako treba. Neznam da li sam odradio kakotrba pa zato molim pomoć ko t zna. Radio sam na Windowsu XP, ubacio disk instalirao program onda sam ga pokrenuo i uključio scener išo dalje i tražio mi drajvere instalirao i obadve kockice zelene. Uključio sam na autu pokrenuo program pokrenuo upalio auto ali nije mi se pojavila aplikacija da izaberem auto nego odmah ona na kojoj se radi a na vrhu na car ident gde treba da uđem stoji znak pitanja na sredini izašao prozor car identification pritisnem continue izađe prozor error conection error with IKE opet pritisnem na ok izađe preko novi prozor connection error whith EWS. Verovatno sam negde pogrešio mogu da uđem u pretragu pokazao mi neke greške u DME i obrisao sam a u ostalim funkcijama pokazuje nema greške ali mi nigde ne da da uđem.Gde sam pogrešio i da li trreba prespajati one pinove to sam nešto čuo ali neznam šta .Molim za pomoć što pre unapred hvala i ne ljutite se nisam neki stručnjak a ni poznavalac englesko zato molim za razumevanje................................. postavio bih slike ali neznam

Link to post
Share on other sites

Na mom scanneru su pinovi vec prespojeni bili kad sam ga uzeo, a ista stvar se i meni desila kao i tebi prvi put ali ne mogu tacno da se setim sta je problem.....vidi odakle ga pokreces.....

Link to post
Share on other sites

Instalirao sam ga sa diska instalacija je na C disku a drajver je povukao i istaliran je ali neznam da li sam trebao da ga pokrenem priključen na autu i da li auto treba da bude upaljen ili samo kontakt kažem preskočio onu mislim prvu aplikaciju izbor modela i odmah ušao u aplikaciju za skeniranje. Ne prepoznaje auto uopšte neznam šta se dešava.........

Link to post
Share on other sites

Malopre sam našo na nekom engleskom forumu isti problem kao kod mene postavljene slike baš kao da sam ja to uradio prvo su prelemili pinove 7 i 8 kod neko je radilo a kod nekog su morali i još da preleme pinove 1 i 2 pa je onda u 90% slučajeva radilo. Probaću danas ili sutra da vidim da li je to i kod mene...........

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pomoc :) sve uradio kako treba ali se program pri pokretanju ne otvara izbaci prozor sa jednom zelenom i jednom zutom kockom ??? program BMW scanner 1.4.0 demo

radi podigne se otvori sve OK ali nije full , pokušavao sam skinuti i sa neta neke verzije ali opet nista , ima li ko da mi posalje ili uputi na verziju koja radi . Hvala

Link to post
Share on other sites

ma povezem adapter ukljucim ga na port USB ali opet nista ? dal moram ga ukopcati u auti pa onda pokrenuti program ??? na demo verziji se program otvori bez da prikopcam skener na USB port ???

demo.jpg

Link to post
Share on other sites

A joj :) a zasto mi ova demo otvara bez prikljucenja na auto ? a ova original se mora prikljuciti na auto dati kontak ap tek onda pokrenuti program ?

jeli i kod Vas kad ne prikljucis na auto izbaci ko na slici prije sa zutim kvadratice i ne digne program ?

a kad prikopcate na auto sve proradi ???

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 5 weeks later...

ja sam narucio i stiglo mi je al baksuz sam , valjda prilikom transporta slomije se cd. Skinuo sam scanner preko interneta ali nije to to , ne mogu da udjem u live parametre dme / motora itd. Jel ima neko instalaciju da mi posalje preko mejla ili kako vec ?

Link to post
Share on other sites
ma pokusao sam al oni navodno samo vrse usluge za tu neku firmu ili sta vec i daju mi opciju da mi posalju samo cd ali to ode jos 30 dana ako ne i vise. Previse vremena...

Koji bolidi, sta im je tesko da kopiraju sa cd-a i posalju ti.. ccc

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, StunterSM said:

Nemas live za 136ks na skeneru

aham al nema veze , bezbjednije mi je da mi neko uploaduje pa da skinem nego da idem nacoravo preko neta...

 

@Gnporby88 hvala za upload.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nisam odavno bio na forumu evo sad sam video pitanje, skener radi prelemio sam pinove 7 i 8 i radi sasvim ok najbitnije stvari koje meni trebaju. Jedino neznam neće da otvara neka kodiranja i u DME otvara samo greške i ništa dalje. Toliko ako mogu da pomognem pitajte slobodno..............

Link to post
Share on other sites

A joj poludeh.. Ne mogu da osposobim scanner

Bilo bi dobro ako neko moze, kome radi, da slika kao sto sam ja slikao, da bih video gde koja zica ide

Meni je ovako:

5d6ce940e3d0fd06738af9eb6b96cb37.jpg

Sira strana obd-a je ova do mojih prstiju na slici. Nesto mi izgleda da imam malo kablova tu :)

Link to post
Share on other sites