e46 320d lose pali i trepere farovi


Recommended Posts

Pozdrav drugari. Imam par pitanja pa ako neko moze da mi pomogne...

U pitanju je e46 320d 100kw. Da pocnem od pocetka, auto kada je hladan nije hteo da pali, pa sam zameni sve grejace jer ni jedan nije radio, naravno pri menjanju su se 3 zalomila ali sam platio vadjenje pa je to sad reseno. E sada me zanima ujutru kada dam kontakt lampica za grejace radi citavu jednu sekundu, auto bolje upali nego ranije ali jos uvek malo zavergla 2-3 sekunde, sumnjam da je mozda problem do releja grejaca a mozda je tako i normalno, ali prethodni e39 2.5tds je palio na pola kljuca pa sam zato u zabuni, inace na dijagnostici mi konstantno izbacuje gresku rezervni grejac i nemam predstavu sta je to... Inace lampica za grejace se uvek pali na jednu sekundu ne bitno da li je auto vruc ili je u pitanju prvo jutarnje paljenje.

Drugo pitanje je vezano za farove, trepere i pozicije i ugradjena xenon svetla dok auto radi. Nekada u voznji mi se cak i ugasi jedan far. Bio sam kod elektricara alternator puni konstantno 14,4 bez pada u naponu. Bio bih vam zahvalan ako bi mogli da mi pomognete.

Pozdrav, i hvala u napred.

Link to post
Share on other sites

Sto se xenona tice vrv su kinezi losi,a sto se tice motora zakacite ga n adiagnostiku ,mora da izbaci grejace ili relej ako je neispravan,a rezervni grejac je grejac vode standardno za e46 mada nema veze sa paljenjem.

I premeri kompresiju

Link to post
Share on other sites

Philips su xenoni, ali trepere i pozicije isto na kojima su obicne sijalice zato mi je cudno. Sto se tice kompresije dobra je. Auto kad je vruc pali na pola kljuca, vuce fenomenalno ne dimi, bukvalno je sve extra kad je vruc, ne trosi ulje, ne trosi vodu, lepo radi. Nema greske za relej na dijagnostici samo za dodatni grejac.Ali kazem opet buni me ta lampica za grejace koja uvek da li je auto vruc ili hladan upali se na sekund i to je to. Nemam nikoga sa istim modelom da proverim to.

Link to post
Share on other sites

Za grejac mislim da nemas brige jer je tako i kod mene,kada je vrlo hladno napolju recimo 7-8 ispod nule svetlece lampica mnogo duze od sekunde i ako su grejaci ispravni pali na pola kljuca.A sto se xenona tice da li ti pali neku gresku za sijalice pozadi.Kod mene je isto tako bilo jer je pravio spoj u sijalici registarske tablice(ulazila voda)to sam osigurao ocistio ,stavio novu sijalicu i od tada nema da trepere.

Link to post
Share on other sites

Pa grejaci su novi. Prijavljuje gresku na dijagnostici za farove i svetlo tablice jer su u farovima xenoni a kod tablice su led sijalice, tako sam kupio auto. Pokusacu da proverim svetlo na tablici da vidim sta se desava.

Link to post
Share on other sites

imao sam ja problem sa paljenjem , kada temperatura bude na plavom na instrument tablu. Muku sam mucio dok sam rijesio jer mi ni jednu gresku nije izbacivao sto se tice toga... Provjeravao sam sve grijace i svi su bili ispravni dok nisam odlucio da zamjenim reley grejaca. Nisam bio u prilici da uzmem bmw reley jer nije bilo na stanju i posle toga mi je autoelektricar rekao da moze na njega i vremenski grijac od Golfa 2. Ugradio sam vremenski reley grijac golf2 i posle toga mi pali na pola kljuce. Na kraju smo ustanovili da uopste nije palio grijace jer stari reley nije obavljao svoju funkciju kako treba.

Edit> Takodje i meni je palio grijace na 1 sekundu i znao verglati po 2-3 puta dok ne upali. Reley da signal grijacima na 1-2 sekunde a to je nedovoljno da bi se zagrijalo.

Link to post
Share on other sites

imao sam ja problem sa paljenjem , kada temperatura bude na plavom na instrument tablu. Muku sam mucio dok sam rijesio jer mi ni jednu gresku nije izbacivao sto se tice toga... Provjeravao sam sve grijace i svi su bili ispravni dok nisam odlucio da zamjenim reley grejaca. Nisam bio u prilici da uzmem bmw reley jer nije bilo na stanju i posle toga mi je autoelektricar rekao da moze na njega i vremenski grijac od Golfa 2. Ugradio sam vremenski reley grijac golf2 i posle toga mi pali na pola kljuce. Na kraju smo ustanovili da uopste nije palio grijace jer stari reley nije obavljao svoju funkciju kako treba.

Edit> Takodje i meni je palio grijace na 1 sekundu i znao verglati po 2-3 puta dok ne upali. Reley da signal grijacima na 1-2 sekunde a to je nedovoljno da bi se zagrijalo.

Jel komplikovana ugradnja tog releja i jel se skida stari relej? Ako mozes da mi pomognes gde se nalazi ako se secas?
Link to post
Share on other sites

on ti se nalazi ispod haube na lijevoj strani tj vozacevoj u kutiji crnoj gdje su i ostali releyi. Nije ga komplikovano zamjeniti , auto elektricar sa novim vremenskim grejacem i zamjenom mi je uzeo svega 15 eura. i da , stari reley se skida. Idi kod nekog auto eletricara i on ce ti odraditi posao za pola sata.

Link to post
Share on other sites

on ti se nalazi ispod haube na lijevoj strani tj vozacevoj u kutiji crnoj gdje su i ostali releyi. Nije ga komplikovano zamjeniti , auto elektricar sa novim vremenskim grejacem i zamjenom mi je uzeo svega 15 eura. i da , stari reley se skida. Idi kod nekog auto eletricara i on ce ti odraditi posao za pola sata.

Jel imate nekog elektricara za preporuku u Beogradu ko bi mi mogao to da zavrsi?
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...