Sportske opruge e39


Recommended Posts

Naso sam neke zute opruge za e39 ali vlasnik nema pojma koliko spustaju. On mi kaze da na svakoj crnoj fabrickoj opruzi stoje neke tacke koje oznacavaju visinu opruge. Jel ima neko tabelu ili sta vec sa tim podacima koliko tih tacaka spusta auto za koliko? Evo sta ki je on napisao:

Imas oznaku. Fabricke opruge su crne u imaju po 3 tackice koje oznacavaju visinu vesanja. Vidi po netu koja visena je sakojom bojom tackica i stvar resena

Link to post
Share on other sites

Posto sam bunario po internetu kao blesav, naisao sam da na oprugama ima tacki koje su u razlicitim bojama. Ono sto sam uspeo da skontam je da su opruge sa crvenim tackama najnize tj iz m paketa, a ostale boje sve zavisi od milion faktora :D Jel ima neko iskustva sa ovim stvarima da me uputi ili jok? :)

Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja uspeo da skontam, meni trebaju M opruge sa nekog e39 koji je imao m52 motor. M54 je vec malo tezi i samo nijansu laksi od M51, a M52 je laksi za jedno 20kg od m51 i jos ako je m paket to bi trebalo da bude bas kako treba. Samo treba naci tako nesto...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Vidim da je stara tema ali me zanima da li si saznao kako funkcionisu ove tackice?

Ja imam 530d i imam crne sa 3 bele kockice. Sumnjam da nisu od njega jer mogu sva 4 prsta da zavucem izmedju gume i krila, nekako mi je to previsoko bas, na uzbrdici kad stoji izgleda kao gliser...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Inace da odgovorim sam sebi...definitvno nisu sa njega bile opruge, izgleda da su sa nekog jos tezeg motora. Stavio sam originalne sa 530d i sad je legao kako treba.

Zna li neko kako funkcionisu ove tackice?

Link to post
Share on other sites