BMW E30 vs E36


Recommended Posts

Ovako, citajuci misljenja stranih foruma ali i iskustva mehanicara, zakljucio sam da vecina fanova prednost daje kockici. E36 jeste moderniji, ima bolje perfomanse ali kocka ostavlja taj neki jači "badass" utisak, glasniji je i generalno kvalitetniji po nekim segmentima izrade : Karoserija, enterijer...

Sta se ovde misli o tome ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imao kocku sad imam e36 i mogu reci da iako mi je u kocki bio mrtvi 316 obozavao sam taj auto... dobar je e36 ima svoju pricu ali kocka je neprevazidjena

P.S. nikad nebih rekao da je E36 kanta

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja kapiram sta svi pokusavaju da kazu, stara kola su imala dusu, bila su prosta i lagana, a samim tim i lepa za voznju... to je vremenom bledelo i izbledelo, to mesto su popunila elektricna sedista aktivna oslanjanja senzori i cuda. Sad je samo pitanje sta covek vise voli, ja licno bih uvek voleo da imam jedan moderan automobil da mogu na put sa porodicom, ali i neku starudiju za svoju dusu koja pruza to zadovoljstvo proste mehanike

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja za to imam 205icu XS iz 1989, a sto kažes za porodicu mora noviji, pouzdaniji auto.

Skroz podržavam staru skolu i ponekad zavidim sto i sam nemam vremena/uslova da sređujem neku starinu - to bi me opustalo i ispunilo. Jedino ne mogu da se složim da su ta stara auta bolja od danasnjih, to je apsurd. Tehnologija napreduje a ne nazaduje sa godinama inače bi nam jos uvek kola vukli konji a kamione volovi.

Link to post
Share on other sites

imao i jednu i drugu...svaki od njih ima nešto drugo...e36 je naduvana kockica....napravljena je zbog pritiska konkurencije i inovativnosti....ali...to sve zavisi od prohteva vozača...ipak je kockica meni lepša...

Link to post
Share on other sites

imao i jednu i drugu...svaki od njih ima nešto drugo...e36 je naduvana kockica....napravljena je zbog pritiska konkurencije i inovativnosti....ali...to sve zavisi od prohteva vozača...ipak je kockica meni lepša...

Link to post
Share on other sites

E36 je druga galaksija,moderniji izgled,lepsa linija,traje indan danas pored mnogo novijih modela,po meni revolucioni projekat koji je napravio ozbiljan preokret u bmw svetu.

U vreme kad je izasao u prodaju bio je pun pogodak u odnosu na segmente drugih proizvodjaca i to mora da se postuje.

Prekretnica sa ajkule na totalno drugi moderniji izgled koji dominira i dan danas,tako da je glupo uporedjivati ih uopste.

Kocka nije nista kvalitetnija od e36 i ako uporedimo lezanje na putu moj glas ide za e36.

Link to post
Share on other sites

Kocka nije nista kvalitetnija od e36

znam da volis vise e36 ali ova izjava nije realna uopste, kocka je kvalitetnija po svim parametrima sem performansi i udobnosti u voznji sto je normalno da napreduje godinama...

Meni je e30 mnogo lepsi ali tu se sve zavrsava tj. sve ostalo ide u korist modernijeg e36.

sta sve ostalo ide u korist e36? sem lezanja na putu sto rece boban sto je i normalno...

Link to post
Share on other sites

Najveća razlika između bilo koje sukcesivne generacije trojki je između e30 i e36. Pored uvedenih aktivnih elektronskih sistema promenjena je konfiguracija položaja motora koja se i danas koristi. Motor je povučen nazad ka vozaču a prednja osovina je gurnuta jos napred pa je motor tako dosao iza prednje osovine sto je dovelo do dramatične promene upravljivosti.Raspored mase je namesten na 50/50. e36 je mnogo napredniji tehnoloski, logicniji, bolji u svakom pogledu.

Link to post
Share on other sites

i ja sam na ponekom stranom forumu , i nigde do sada nisam naisao na ovoakvo uporedjivanje izmedju e30 i e 36

doduse bilo je nekih glasanja a rezultati su takvi da je naj lepsi kabrio E36 M3 , najlepsi bmw ikada je E46 M3 i to onaj sa 19 felnama , ogledalo BMWa je pripalo E60 M5 ...

takodje vodila se polemika oko toga jeli 550d , M ili nije a jedino oko cega su se skoro svi slozili je da je X6 Gay Vehicle

sto se tice kockice M3 svi bi je zeleli ali ne vide smisao tako velike cene Sobzirom da u vecini vecih gradova jos malo ni euro4 nece moci da se krece a u anketi ako nije bmw koji je , prvi je bio Nissan gtr a drugi Audi RS

Link to post
Share on other sites

Najveća razlika između bilo koje sukcesivne generacije trojki je između e30 i e36. Pored uvedenih aktivnih elektronskih sistema promenjena je konfiguracija položaja motora koja se i danas koristi. Motor je povučen nazad ka vozaču a prednja osovina je gurnuta jos napred pa je motor tako dosao iza prednje osovine sto je dovelo do dramatične promene upravljivosti.Raspored mase je namesten na 50/50. e36 je mnogo napredniji tehnoloski, logicniji, bolji u svakom pogledu.

da prostis ne znam nista o tebi ali sticem utisak da si fino nacitan(bez uvrede)... na pitanje koji je kvaliteniji auto ti odgovaras da je e36 posto je tehnologija napredovala, onda jedno pitanje samo za tebe, koji je kvalitetniji auto, e36 ili e46, tehnologija je mnogo napredovala i izmedju ova dva auta...?

naravno tehnologija napreduje, ali kvalitet izrade delova je daleko od 80tih, opste je poznato da su i bmw i merc bili blizu bankrota zbog previse kvalitetnih automobila i da su krenuli da prave "losa" kola da bi mogli da zaradjuju na delovima...

Link to post
Share on other sites

sto se tice kockice M3 svi bi je zeleli ali ne vide smisao tako velike cene

kladim se u pice u starackom domu da nijedan m3 nece dostici cenu e30 m3 kad bude imao godina koliko ima kocka... ni e46 nece moci u vecini gradova da se vozi zbog norme izduvnih gasova kad bude imao 30 godina starosti...

Link to post
Share on other sites

Jel neko zna za neku kocku kojoj se razlepilo nebo ili tapaciri? xD :D
A na svakom e36 je to neko radio....
Ja iskreno mislim da je kocka pravljena kvalitetnije od e36, a to lezanje na putu i udobnost, to je relativan pojam, jer retko ko od nas vozi na taj nacin gde ce nam zatrebati ta "bolja upravljivost", a sto se udobnosti tice to je danas najmanji problem podesiti po svom ukusu :D
Kako god okrenes, da nisu dobri ne bi opstali tolike godine, a sa druge strane da svako od nas ima para za novog bmw-a retko ko bi imao ove modele...

Link to post
Share on other sites

kladim se u pice u starackom domu da nijedan m3 nece dostici cenu e30 m3 kad bude imao godina koliko ima kocka... ni e46 nece moci u vecini gradova da se vozi zbog norme izduvnih gasova kad bude imao 30 godina starosti...

E46 M3 CSL je vec skuplji od bilo koje kockice M3 .... ko da ceka toliko za pice xD

a inace svaki auto kosta onoliko koliko si spreman da platis a po oglasima nebuloza samo tako

Link to post
Share on other sites

da prostis ne znam nista o tebi ali sticem utisak da si fino nacitan(bez uvrede)... na pitanje koji je kvaliteniji auto ti odgovaras da je e36 posto je tehnologija napredovala, onda jedno pitanje samo za tebe, koji je kvalitetniji auto, e36 ili e46, tehnologija je mnogo napredovala i izmedju ova dva auta...?

naravno tehnologija napreduje, ali kvalitet izrade delova je daleko od 80tih, opste je poznato da su i bmw i merc bili blizu bankrota zbog previse kvalitetnih automobila i da su krenuli da prave "losa" kola da bi mogli da zaradjuju na delovima...

Druže drugačiji je koncept sada, prebrzo se uvode nove tehnologije, zasto bi neko želeo da vozi autdejtovan auto? I ti "dobri delovi" iz osamdesetih sada imaju 30+ godina i odavno nisu dobri već su zamenjeni nekoliko puta.

Link to post
Share on other sites