Recommended Posts

Vec neko vreme mi se pojavljuje ovakav problem. Prvo je poceo samo kad upalim zmigavce za levu stranu, a kasnije poceo i na desnoj. Sada kada ukljucim zmigavac tokom voznje pocne brzo da blinka nekoliko sekundi i onda nastavi normalno da radi. Ne desava se svaki put, ali je vrlo cesto. Proverio sam sve sijalice, sve su ispravne, sve kontakte ocistio i sredio, za prednje zmigavce sam cak kupio i nova lezista za sijalice, ali nisam uspeo da resim problem. Kada upalim sva 4 zmigavca, sve radi normalno. Kada otlkjucam ili zakljucam, zmigavci se pale normalno. Napravio sam i mali snimak koji mozda moze pomoci da mi ukazete sta je problem.

Link to post
Share on other sites

to sranje se desilo meni na kupeu proslom, al da me obesis ako se setim sta je bio problem, neka glupost u vezi instalacije, proveri ovo sranje za tablicu pozadi jel svetli i dal tinja, isto tako proveri kad pocupas stop lampe one zice jel su sve ok, da nije neka izgorela. resices glupost je. obrati paznju na levu stranu auta, desna jok

Link to post
Share on other sites

Vec neko vreme mi se pojavljuje ovakav problem. Prvo je poceo samo kad upalim zmigavce za levu stranu, a kasnije poceo i na desnoj. Sada kada ukljucim zmigavac tokom voznje pocne brzo da blinka nekoliko sekundi i onda nastavi normalno da radi. Ne desava se svaki put, ali je vrlo cesto. Proverio sam sve sijalice, sve su ispravne, sve kontakte ocistio i sredio, za prednje zmigavce sam cak kupio i nova lezista za sijalice, ali nisam uspeo da resim problem. Kada upalim sva 4 zmigavca, sve radi normalno. Kada otlkjucam ili zakljucam, zmigavci se pale normalno. Napravio sam i mali snimak koji mozda moze pomoci da mi ukazete sta je problem.

https://www.youtube.com/watch?v=c8YsiXdLIeg

Isti problem ja imam na mom e46 ali samo na levoj strani. Prvo krene brzo da blinka i onda se vrati u normalu. Nikako da uspem da nadjem problem...
Link to post
Share on other sites

Vjerovatno neka do sijalica ne valja tj pri kraju je pa ne vuce dovoljno snaga pa falsira i zato ne daje gresku na instrument tabli jer u sustini radi a jedan dio komp na period je prepoznaje kao da ne radi. Ovo ti dajem kao svoj primjer jer sam imao problem s jednom kineskom sijalicom. Imao sam problem samo kad sam nju stavio i znao sam u vezi cega je.

Takodje na VW starom , kad mi nije radila jedna sijalica on je uzurbano kucao kao na tvom video snimku.

Link to post
Share on other sites

Vjerovatno neka do sijalica ne valja tj pri kraju je pa ne vuce dovoljno snaga pa falsira i zato ne daje gresku na instrument tabli jer u sustini radi a jedan dio komp na period je prepoznaje kao da ne radi. Ovo ti dajem kao svoj primjer jer sam imao problem s jednom kineskom sijalicom. Imao sam problem samo kad sam nju stavio i znao sam u vezi cega je.

Takodje na VW starom , kad mi nije radila jedna sijalica on je uzurbano kucao kao na tvom video snimku.

Nije do sijalica. Ja sam sve sijalice nove stavio i konstantno mi na dijagnostici izbacuje da je zadnji levi migavac u problemu. Ne znam sta mu nisam radio i opet isto. Nesto je tu drugo problem...
Link to post
Share on other sites

Vjerovatno neka do sijalica ne valja tj pri kraju je pa ne vuce dovoljno snaga pa falsira i zato ne daje gresku na instrument tabli jer u sustini radi a jedan dio komp na period je prepoznaje kao da ne radi.

Ovako je bilo kod mene ali je u pitanju bila sijalica za osvetljavanje zadnje tablice. Dva meseca me driblala sve dok nije ispustila dusu. Problemi su nestali kada sam je promenio.

Sale, da sam na tvom mestu, za pocetak bih promenio obe sijalice u migavcima.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Menjao sam sijalice i napred i nazad u migavcima, proverio sam konektore da nisu izgoreli, sve je ok. Sijalice za tablicu sam promenio za led, ali i kad su bile obicne nazad isto mi se desavalo.

Nisam jos resio problem i dalje se isto desava, da mi brzo radi nekoliko sekundi i onda se vrati u normalnu.

Vranjin, jesi dosao u Podgoricu?

Link to post
Share on other sites

Ne izbacuje nikakvu gresku na diagnostici. Danas bio kod elektricara nisu uspeli da nadju sta je problem.

Vranjin, bio sam kod Zeljka sto si mi dao broj. Ostao si mi samo ti :D

Da li moze biti do light modula? Da nadjem drugi i probam?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Danas sam primetio da mi stop svetla nazad, sijalice dosta slabije svetle, kao da tinjaju. Koliko sam mogao da primetim, sijalice slabo svetle i onako polako se svetlo pojacava i smanjuje, ali ne sijaju ni blizu kako treba. Probao sa novim sijalicama, ali opet isto.

 

Da li neko zna sta je u pitanju i jel to moze biti uzrok za ovaj problem oko zmigavaca?

Link to post
Share on other sites