Recommended Posts

Ugasis ga softverski i mirna glava ....

Zasto bi bacao pare za novi nije ni malo jeftin.

Ugasis softverski , uklonis fizicki i neces imati ikad vise problema toga tipa

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

zanima me da li se isplati zamarati sa ciscenjem istog filtera ili kupiti nov?

Jeftinije ti je ova solucija koju sam ti naveo da ne bude kako reklamiram svoj posao ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hahahha, kaze mi moj majstor da auto mnogo vise dimi, izbacuje cadj i sumpor nazad.. Prlja auto pozadi. Za motor i turbinu je kao bolje da ga nema, ali prakticno je bolje da je tu. Kaze i sutra kad budes prodavao auto bice sumnjivo ako je isti uklonjen.
On mi preporucuje ciscenje istog za pocetak, a ako bude ponovo u skorije vreme pravio problem, da ga onda uklonim..

Link to post
Share on other sites

Hahahha, kaze mi moj majstor da auto mnogo vise dimi, izbacuje cadj i sumpor nazad.. Prlja auto pozadi. Za motor i turbinu je kao bolje da ga nema, ali prakticno je bolje da je tu. Kaze i sutra kad budes prodavao auto bice sumnjivo ako je isti uklonjen.

On mi preporucuje ciscenje istog za pocetak, a ako bude ponovo u skorije vreme pravio problem, da ga onda uklonim..

Njegova je uloga da ubije gasove , tj da smanji stetne gasove , e nzm kako ce biti sumljivo , ja licno kada bi video da ga nema jedan problem manje ...

Samo probleme ces imati sa njim jer nas kvalitet goriva je nikakav ...

Bolje sprijecit nego lijecit ;)

Link to post
Share on other sites

:D Ocistio sam ga danas. Nek bude sad ovako, ako se ponovo upali, vadim ga! Nov kosta 1550EUR, a da ga svako malo cistim ne isplati mi se.. Uostalom auto je za mene, bas me briga sta ce ko da misli kad ga budem i ako ga budem prodavao..

Link to post
Share on other sites

Radio mi je Moca, hemijsko ciscenje, za 150 evra. Kaze da se bas namucio i da mu je naterao fabricke parametre i da sad nema potrebe da radim, neko valjda, termo ciscenje, gde se skida, sece i nosi na to posebno ciscenje, sto kosta oko 300 evra. Nisam siguran. Uglavnom videcemo.
Takodje ubedio me je da je bolje imati fabricki auto, sto ja i volim, nego "nasilno" software-ski gasiti taj DPF

@StunterSM,

o kojim sitnicama je rec? Bilo bi lepo da podelis s nama :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

svaka mu cast, uvek je znao da uzme pare ni za sta..

Link to post
Share on other sites

Hahahahhaha. E kad bi samo znali... koji sam indijanac i koliko sam para Moci ostavio. Moj problem je sto previse volim taj BMW, a ljudi to vide i koriste me. :-(

Link to post
Share on other sites

Dok je ovaca bice i vune...ne zelim nikog da vredjam ali velika vecina majstora to obilato koristi

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Bio sam i u Bosch service-u u subotu i jutors u Bavaria Motorsu na dijagnostici.
I oni su mi kao i Moca rekli da nema nikakvih gresaka osim zapusenog filtera. Turbo ok. Dizne ok. Kazu da bi osetio u voznju da ima jos neki drugi problem.
Po svima, jedini razlog zapusenja istog je rezim voznje. Stvarno u zadnjih godinu dana, bas retko izlazim na autoput. Ne lozim se toliko kao pre dve ipo godine kad sam ga uzeo...

Kad sve saberem mozda je najbolje da ga vadim, nego svaki drugi mesec da placam 150 ili vise evra za ciscenje.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nazzgul said:

Bio sam i u Bosch service-u u subotu i jutors u Bavaria Motorsu na dijagnostici.
I oni su mi kao i Moca rekli da nema nikakvih gresaka osim zapusenog filtera. Turbo ok. Dizne ok. Kazu da bi osetio u voznju da ima jos neki drugi problem.
Po svima, jedini razlog zapusenja istog je rezim voznje. Stvarno u zadnjih godinu dana, bas retko izlazim na autoput. Ne lozim se toliko kao pre dve ipo godine kad sam ga uzeo...

Kad sve saberem mozda je najbolje da ga vadim, nego svaki drugi mesec da placam 150 ili vise evra za ciscenje.

Fino platis softversko gasenje dpf filtera posle toga ga odstranis fizicki i mirne si glave dok god budes vozio taj auto sto se tice dpf za**bancija

To bih ja odradio da sam na tvoje mjesto

Link to post
Share on other sites

Sto sam dosadan :D

Vadjenjem DPF-a, vadi se i katalizator? Znaci ostajem bez ikakvog preciscivaca izduva? :o

Je l' ima neko neku preporuku gde odstraniti isti, mehanicki i softwareski?

Link to post
Share on other sites

Iskopao sam samo neke u Subotici koji rade i jedno i drugo i koji napune taj prazan lonac od dpf-a, necim, da se ne bi od isti odbijali izduvi i vracali nazad.

Link to post
Share on other sites

Odradis downpipe i softversko gasenje kod bilo koga ko se bavi chip tuning-om

 

Nema tu sta da se vrace nazad , jedino dobijes malo dublji zvuk (ne mora da znaci) , i smanjis stres na turbinu 

 

Nema potrebe za punjenje dpf-a , sve zavisi sta ti zelis

 

Ja licno bih odradio downpipe ugasio sotverski i mirne glave ...

Link to post
Share on other sites

Izvadio dpf :)
Otprilike se isto cuje auto, mozda turbina malcice vise zvizdi :D
Ne znam da li se tripujem, ali cini mi se da ide malko bolje, agilnije reaguje na gas.

Nazad nije crn kao sto su mi pricali da ce biti, i ne oseca se nafta u kabini, kada vozis sa otvorenim prozorima.

Inace, filteri su stradali od ulja.. Da l' mi turbina malo vlazi (zamenicu filter uljnih para) ili ima veze to sto sipam 5w40. Videcemo. Pokazace se.

Link to post
Share on other sites

Hahahhaha, da sam znao ovo sto znam danas, izvadio bih ga prvog dana kad sam kupio isti auto.
Nema crnog dima nazad, nema smrada nafte, motor se cuje gotovo isto, a ide bolje..

Nego sam se tripovao da mi sve bude fabricki :-(

Link to post
Share on other sites