Recommended Posts

Da i ja predstavim Bmw-a, Trenutno nemam svezih slika osim ovih sa oglasa, kad se prolepsa vreme bice novih slika :)

Naime, radi se o ovoj e36-tici, benz bez plina, proizvedena je januara 1995, od opreme: sper, klima, koza, grejaci sedista, airbag za vozaca i suvozaca.. i to bi bilo otprilike to. Farban je, bio je malo udaren u levu stranu, ali nista nije pomereno (bar se nadam, p.s ukoliko neko ima mere od jedne strane kosa do druge bio bi mu zahvalan) jer nigde ne vuce niti ista slicno. Motor, menjac, dif su u veoma dobrom stanju, limarija takodje, osim sto je neko postavio dizalicu ispod krila i tako podigao auto i iskrivio ga (sajtne su jos originalne sa povrsinskom rdjom koja je naravno sanirana). Planovi za dalje su da mu napokon uparim farove, (na slikama sa oglasa ima zkw bez sociva pa sam stavio zkw sa socivom jer nisam mogao naci ne ostecen bosch sa socivom i motoricem), Stavim restyle masku, zute andjele, i borbet A felne. Odmah nakon sto je kupljen je skinuta odvratna obloga sa volana, zamenjeni svi filteri i sipan castrol magnatec 10w40image.jpgimage.jpg image.jpgimage.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Link to post
Share on other sites

Duže vreme se vrteo po oglasima. Odvezi ga na štelovanje oba trapa i sve će ti reći po pitanju sudara da li su ostavili posledice po pitanju geometrije trapova. Ovako sa slika prednji levi točak izgleda da je malo više povučen ka unutrašnjosti krila. No slike često znaju da zavaraju . Ne izgleda da je puno prešao. U svakom slučaju neka ti je sa srećom.

Link to post
Share on other sites

Može ponekad,. U suprotnom prilikom štelovanja oba trapa se vidi ukoliko je došlo do odstupanja od geometrije kola kao što sam i napisao.

@Juan Kako ti misliš da se može videti ?

Link to post
Share on other sites

gledao sam ovog na oglasima dok je bio,meni se cinio ok sta znam :) samo ti lagano to po redu sta si zacrtao i bice jos bolji ... ps uzmi u razmatranje i zamenu ovog autobus volana :)

Pa u solidnom je stanju, Svasta ima po oglasima, svakakvih primeraka.. tkd smatram da moze od njega ispasti vise nego dobar auto :) Hocu hocu hvala na predlogu! :)

odlican ovaj dedin!

ihh nije odlican, ali potrudicu se da bude sto blize odlicnom :)

Duže vreme se vrteo po oglasima. Odvezi ga na štelovanje oba trapa i sve će ti reći po pitanju sudara da li su ostavili posledice po pitanju geometrije trapova. Ovako sa slika prednji levi točak izgleda da je malo više povučen ka unutrašnjosti krila. No slike često znaju da zavaraju . Ne izgleda da je puno prešao. U svakom slučaju neka ti je sa srećom.

Jeste dosta vremena je proveo na polovnima, nekih pola godine, Ici ce na stelovanje trapa da se provere viljuske spone letva.. koliko sam primetio, viljuska od kocke je na levoj strani gde je i bio krnut :) Blatobran je malo ulubljen pa zato tako izlgleda (sad je ispravljen kolko tolko i izgleda bolje ali svj ce dobiti drugi ). Mogu reci da deluje da stvarno nije puno presao, jedino sto je preziveo taj udarac, Hvala :)

Link to post
Share on other sites

stari majstori su prilikom kupovine polovnog auta ,koncem merili dijagonale prednjih tockova

Pokusacu da izmerim ovako, mada ne jede gume, ne seta niti ista slicno tkd nadam se da se nije pomerilo nesto :\

Link to post
Share on other sites

Doslo lepo vreme, pa da podelim slike trenutnog stanja :) zamenjen senzor za abs, (sad radi), benzinska pumpa komplet sa plovkom, Sledece na redu je montiranje novog zadnjeg lonca, jer je ovaj zamazan gitom, silikonom.. :prankster2:

DSCN0534.jpg DSCN0541.jpg DSCN0537.jpg DSCN0538.jpg DSCN0539.jpg DSCN0548.jpg DSCN0544.jpg DSCN0545.jpg DSCN0547.jpg DSCN0535.jpg DSCN0536.jpg DSCN0560.jpg

Link to post
Share on other sites

@Piske- Apsulutno, kad na semaforu u moru raznih TDI-jeva, Jtd-ova, zarezi Bmw sestak- Neprocenjivo :)

@E36 ///M- Prethodni vlasnik je napomenuo da abs ne radi (lampica je svetlela non stop), i da je jedan od senzora neispravan, Rekao je koji konktretno, ali smo zaboravili koji, i u medjuvremenu se prisetim da je definitivno jedan od prednjih (isti je i za levu i za desnu stranu), podigao na dizalicu, skinuo oba tocka, raskacio one dzekove proverio da nisu negde u prekidu, i izmerio otpor unimerom (ima u nekoj temi na forumu konkretno koliko oma treba da pokaze kada je senzor ok mislim da nisu iste brojke za zadnje i za prednje senzore). Naime levi je izbacio neki otpor neku brojku, a desni nista.. Zamenjen i provozan (lampica se ugasila), zakoceno par puta zesce, i radi. :)

@nedeljkovic- Hvala, Ma sluzice on dedi naravno i meni za dusu, moraju se svi nedostatci ukloniti, nema odustajanja i prodaje :) Jbg, bice kad dobije pravi tocak B)

Link to post
Share on other sites

Turbo dizel vs atmo benzin 10 godina stariji, realno je nerealno poredjenje :D

Po zvanicnim podatcima E36 sa m50b25 sa 192ks jeste brzi od GT-a 1.9 sa 170ks, samo sto taj m50 tesko da ima 192 konja i dalje.

Link to post
Share on other sites

Piske- pa mogu reci da stvarno dobro ide (nisam vozio nista jace pa mi je vau), nisam ga u crveno, ali stvarno ima dobra medjuubrzanja tj momenta..E sad to su pretezno 10god mladji turbaci, pa ni ne pomisljam da se pojurim sa nekim, verujem da neke moze da odere, a nekima ni da pridje, bar ne dok je 2.0 :D

Potrazicu borbet A 16ice, Svidjaju mi se te felne, probao bi kako stoje e36tici

Hahahah realno :D Poredjenje auta koji su preziveli (ne)odrzavanje i kvalitet goriva koji je bio 90tih i na sta se sve vozilo.. i poredjenje turbaka 10 god mladjeg koji to nije ni okusio.. (ne kazem da je gorivo sad bolje ali se isto sipa i u ove od 20+ godina, i u ove od 10) Tkd bmw je bmw kako god da okrenes.. Ja ne vidim nijednu normalnu alfu od 20+ god da vredi icemu, mozda gresim ali bmw je kvalitet za mene i tu nema sta da se prica

Link to post
Share on other sites

Poredite 10 godina mladji auto...koliko je tu tehnologija bolja i sve

Sent from my Asus Zenfon 2

Turbo dizel vs atmo benzin 10 godina stariji, realno je nerealno poredjenje :D

Po zvanicnim podatcima E36 sa m50b25 sa 192ks jeste brzi od GT-a 1.9 sa 170ks, samo sto taj m50 tesko da ima 192 konja i dalje.

Fala Bogu da neko razume o cemu pricam.

Da ne spamujemo vise temu momku, fino ti izgleda E36-ica, samo napred sa sredjivanjem, Srki ne bi e36 bio 1800e neki prosecan , a pre neki dan je bas ovde na forumu bila Alfa 147 za tako neki slican iznos, samo sminka 0 kvalitet(msm ALfurina)

Link to post
Share on other sites

Opusteno ljudi slobodno pricajte :thumbsup: Hvala Box, ima tu svasta da se radi da bi bilo kako valja, svako je to pre krpario i gledao da sto pre ispadne iz ruke, ali sve se to resi samo hladna glava :) E to, svi se lepe na sto mladji auto puknu pare, a ne razmisljaju da moze biti lomina..a opet starijima traze zamerku i pljuju sta ces sa tim sto je matoro to je za presu itd.. to uopste ne razumem kod ljudi..

Link to post
Share on other sites

Lep auto, šmekerska boja :)

Meni jedino što bode oči je volan i "rošula" klima :) (ali to sam ja, nemoj da shvataš lično) :)

Puno srećnih km ti želim sa njim!

Link to post
Share on other sites

@smg- Hvala! slazem se, Kalipso crvena :) I meni volan pocinje pomalo smetati, tkd bice zamenjen :) nezz meni klima ne smeta, opet, Bas mi svidja sto je na tockice :D Naravno! Hvala!

@vlado-jesam to je taj! Ali ce da priceka malo, sad je far prioritet i restyle maska ako naleti

Resen zadnji lonac, stavljen nov "asso", i maglenku sa suvozaceve strane sam uzeo novu komplet sa nosacem, (ova se drzi na vezicama jer je nosac slomljen), a u medjuvremenu ce maglenke i da pozute :)

Link to post
Share on other sites

Lep e36,svidja mi se kako mu lezi ova boja. Jos samo neki dobar tocak i full. Meni se licno ne svidja onaj BMW znak na naslonima za glavu kod prednjih sedista,to bih skinuo bode oci nekako,suvisno je :pleasantry:

Link to post
Share on other sites