Recommended Posts

Danas sam skidao usisnu granu, menjao vakuum creva, filter goriva...

Izvukao sam osigurac da ugasi pumpu dok je auto radio kako bi potrosio gorivo... Nakon toga sam rasklopio sve ovo, sredio i vratio. Nakon toga ubacio osigurac od pumpe, dam kontakt, ali se pumpa ne cuje... Tad sam merio napone na relejima i oni su kao sto sam napisao u prvoj poruci. Kad dovedem struju direktno na osigurac, pumpa radi. Takodje sam primetio da kad dam iskljucim kontakt, nastavlja se zujanje iz pravca motora, kao i kad je bio na kontaktu. Da li je moguce da je neka zica u prekidu ili sta vec moze sa bude?

Link to post
Share on other sites

Zar ne odradi sekund-dva kad se da kontakt? Pre ovoga je zujalo, sad ne...

Odradi. Tako je kod mene. I nakon toga dobije struju i pocinje da radi kad krenes da verglas. A za ostalo ti ne mogu pomoci :( jedino da ti dam moj relej da probas ako su isti.

Link to post
Share on other sites

relej treba da ugasi pumpu dok ne krenes da verglas,probaj sa drugim relejom,ako ne onda je neki prekid u vodu.

Da, ali kad se da kontakt, pumpa treba da odradi sekund i ugasi se, pa se opet ukljucuje. Probao sam sa drugim relejima, isto se desava.

Odradi. Tako je kod mene. I nakon toga dobije struju i pocinje da radi kad krenes da verglas. A za ostalo ti ne mogu pomoci :( jedino da ti dam moj relej da probas ako su isti.

Menjao sam mesta relejima, i nije do njih.
Link to post
Share on other sites

Na releju goriva na pinu 30 nema stalnih 12v... Kad dam kontakt ima na njemu i na pinu 86.

Ili je u prekidu zica, ili je komp odradio svoje. 99 posto sumnjam na neku zicu. Sutra nastavljam potragu.

Link to post
Share on other sites

Nije glupo, probao sam i to... :)

Fora je u tome sto on nema napon do osiguraca, oba pina nemaju napon, a trebao bi jedan da ima :) problem je sto pin 30 releja nema stalni napon od 12v. Danas cu da izvadim kutiju osiguraca, i da krenem redom da kobtrolisrm zice. Ako su sve u redu, onda je komp poludeo.

Link to post
Share on other sites

Na kontaktu 30 treba da ima stalni plus. Na 87 je izlaz na osigurač pumpe pa na pumpu. Na 86 je plus pod kontaktom. Na 85 treba da dobiješ masu koju daje kompjuter. Masu dobija na kratko pri davanju kontakta i potom kad zaverglas. Meri tako što ćeš gurnuti parče žice zajedno sa kontaktom releja u podnožje. Prvo malo nategni kontakte. Ajde tako izmeri na svaki kontakt releja u svakom stanju pa javi.

Link to post
Share on other sites

Relej pumpe

ON (kontakt)

Pin 86 -------------- 12v

Pin 85 -------------- 12v

Pin 30 -------------- 12v

Pin 87 -------------- masa konstantno

OFF

Svi pinovi postaju masa

Glavni relej

ON

Pin 85 ------------ 0.8v (masa)

Pin 30 ------------ 12v

Pin 86 ------------ 12v

Pin 87 x2 --------12v

OFF

Pin 30 ------------ 12v

Pin 86 ------------ 12v

Pin 87 x2 ------- masa

Pin 85 ------------ 12v

Link to post
Share on other sites

Probaj žicom da dovedes masu na 85 da vidiš hoće li upaliti pumpu. Ovo što si napisao je za kontakt ali nisi merio kad vergla. Treba na 85 tad da dobiješ masu i na 87 12V.

Link to post
Share on other sites

Plus na pin 30 dolazi stalni plus. Komp daje masu na pin 85.

Rekoh, vidi kad verglas da li dobije minus na 85. Probaj i žicom tu dovesti minus.

Link to post
Share on other sites