Čime ofarbati lip gumeni spojler


Recommended Posts

Cao, dobio sam gumeni spojler koji se postavlja na gepek limuzne bmw e46. Medjutim posto je bmw sive boje a gumeni spojler crne, hteo bih da ga ofarbam u boju automobila. Medjutim posto je upitanju guma, koja je savitljiva i na temperaturi se siri i skuplja, nisam siguran kako bi i cime bilo najbolje da ga ofarbam pre postavljanja a da ne ispuca i da se ne oguli. Neki pominju farbu sa elastinom, drugi pominju sprejeve za plastiku sa prajmerom...

Zanima me da li neko provereno zna i da li ima iskustvo kako je najbolje da se ofarba?

Pozdrav i hvala na svakom savetu unapred.

Link to post
Share on other sites

Prvo plastik prajmer pa boja auta tj baza i na kraju bezbojni lak,a moglo bi posle prajmera a pre boje spric git

Послато са LG-D373 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Kazu ako se stavi spric git da puca farba

To mi je bas rekao moj farbar da to tako ne moze na gumenim delovima. Jel neko od vas to zaista uradio i proverio ili samo smatrate da bi tako moglo da se uradi? Hvala i me zamerite na dodatnom informisanju.

Link to post
Share on other sites

ja sam na e 36 kod sebe i kod bokibmw farbao tako.i to bey prajmera gamo spricgit baza i lak.evo vec je 4-5godina i pkazao je samo jednu liniju n sredini i to najverovatnije sto je se neko naslonio n njega

Link to post
Share on other sites

Cime god da ga ofarbas popucace,guma je to,radi na toplo hladno i to je to,bolje kupi org plasticni lip nego stavljate te metraze.

Jesi lud, znas li ti koliko kosta originalni lip ?! ;)

Ova kineska kopija je nekoliko puta jeftinija ! :D

Link to post
Share on other sites

Razlika izmedju originala i kopije je velika. Bolje da nema nista nego da se stavi ta kineska kopija.

Link to post
Share on other sites

Alo pljuvaci,pricamo o lipu za 46,39....o djubretu koje se prodaje na metar,ne pricam o org spojlerima za kocku,mada sam i njih vidjao popucale,a ako ste pametni onda objasnite coveku kako i cime da ga farba.

Link to post
Share on other sites