e46 i vožnja sa isključenim DSC


Recommended Posts

Tokom vožnje po mokrom i klizavom putu povremeno uključim DTC (kratko pritisnem DSC) i namjerno probam i eksperimentišem dok počne zanositi ali sve to reguliše DTC koji smiri situaciju. To naravno probam na dionicama bez mnogo saobraćaja, tj. sporednim putevima.

Nemam hrabrosti skroz isključiti kontrolu stabilnosti na većim brzinama od 60 km/h.

Interesuje me, kada je klizav kolovoz, ako zanese zadnji kraj da li se to može iskontrolisati kao kada radi DSC?

Koliko sam upućen DSC može da napravi spreg u kočenju, npr. koči prvi desni i zadnji lijevi točak, oduzme gas i tako smiri auto (isto to radi DTC samo dozvoljava malo više proklizavanja).

Čini mi se da to baš ne može tako lako da se izvede na klizavom putu kada "krene" zadnji kraj; šta kažete? Isključujete li DSC često (tj. kako se vozi na starijim autima bez dsc-a)?

Link to post
Share on other sites

a sta cemo mi bez tih cuda-muda i plus sa sperom? ako ti je ukljucen i nemas hrabrosti da ga iskljucis, onda nikad neces ni nauciti...niko se nije rodio naucen. ili si kupio pogresan auto ;)

Link to post
Share on other sites

Zasto bi u normalnoj gradskoj voznji ili vangradskoj prvo sto uradis iskljucivao dsc,mislim cemu to,da li je osecaj u voznji drugaciji ili si u driftu non stop izmedju ostalog imas open diff tako da....ja sam pre nedelju dana zbog jednog neiskusnog driftera u pokusaju polomio felnu i iscepao gumu.nailazio sam na krivinu a on je iz nje popreko izleteo pravo na mene,bankina mi je bila sa desne strane i ja napravi stetu ali eto...mislis da je stao.ne.a da je npr imao ukljucen dsc mozda ja i ne bi prosao sa slomljenim tockom al jbg.

Link to post
Share on other sites

i da je drzava drugacija pa da ima gde da ode, mozda i ne bi bio u pokusaju... sta mislis gde su ovi koji nisu u pokusaju to naucili?

Ne kenjaj po majci Srbiji, dodacu ti kaznene bodove u vozacku :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

A cemu ga isključivati,sem ako volis da driftas i zabactjes guzicu. .meni je čak i neprijatno zimi ili po kii da driftam klizam itd. . Pogotovu kad ti je dete u kolima,zena porodica.

Kao da non stop divljam pa iskljucujem kontrolu. . U nekom normalnom rezimu voznje nevidim potrebu za tim. .

Link to post
Share on other sites

Cemu gasenje dsc normalne voznje ?

ne vidim smisao toga

Prvo ako hoces da ucis nadjes poligon neki dovoljan sirok pa cepaj brate , zajebi ucenje na ulici , stavljas glavu u torbu tebi i drugima.

Ja barem tako razmisljam i gledam na sve realno , ne cini ti vozacem i drifterom ako svi moraju da bjeze kada izadjes na put :D

Link to post
Share on other sites

Dzoni 320d

Pa dal treba da uci da driftuje na ulici?ja sam u kolima.bio sa zenom i dve cerke od 3 i 4 god i sta da me je puko po sred vrata.sta onda?ucio decko da driftuje pa pobio nas.dobro naucice....niko ne moze da me ubedi da u svakom gradu kod nas ne postoji neki parking neko zabaceno mesto gde mozes da probas i naucis da ako ti zatreba u saobracaju da znas kako da odreagujes.

Link to post
Share on other sites

ljudi, nema to na svakom autu. ucenje u smislu izlazenja na kraj s'tim... decko je pitao kako, tako da jedino moze da sazna ako ga iskljuci. mozemo da pisemo romane

Poligon , 2 para guma , strpljenja i gajba piva i naucit ce :D

Link to post
Share on other sites

Dzoni 320d

Pa dal treba da uci da driftuje na ulici?ja sam u kolima.bio sa zenom i dve cerke od 3 i 4 god i sta da me je puko po sred vrata.sta onda?ucio decko da driftuje pa pobio nas.dobro naucice....niko ne moze da me ubedi da u svakom gradu kod nas ne postoji neki parking neko zabaceno mesto gde mozes da probas i naucis da ako ti zatreba u saobracaju da znas kako da odreagujes.

Gde sam ja rekao da je ispravno to sto je taj lik uradio? Molim ne stavljaj mi reci u usta. Ja sam rekao da postoji dugmence lepo, na vlasniku je sta ce snjim i kako i kraj. Isti princip je i za pedalu gasa, mogucnost je tu da ti ides 200, a sad koliko ces, kad i gde...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites