Recommended Posts

ajmo sad pitanje

Na letnjem setu su mi gume Nankang NS Sport II 235-45/17(napred) 255-45/17(pozadi),sa sarom 6.5-7mm,DOT je 2009god

Sta mislite o Tigar Syneris 245-40/17,razmisljam da kupim nove.Jel ima neko iskustva?

Generalno sam prezadovoljan sa ovim kinezima,jer lepe za asvalt kao lude i po kisi ,a po letnjih 40c da nepricam.

Pitam za misljenje jer se sa winterama u dimenziji 17 nisam bas odusevio. Proklizavaju kao blesave po suvom,po snegu su vrh,ali na suvom katastrofa,da nemam onaj dsc,nebi mogao da krenem.

Jel ima neko,jel ih vozi? Drugar vozi na nekom pasatu turbaku 16ce i on je zadovoljan,ali neprelazi neku kilometrazu godisnje pa mi nije bas merodavan

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni je Tigar kao guma sranje .... barem ja takvo misljenje o njima imam i ostalim kinezima , bolje dati 30e vise i kupit dobru gumu ipak ti glavu cuva ...

Nokian , Miselin , Goodyear , itd itd

Nokian je dobra guma, dobro lepi za asfalt ali se i zbog toga brze trosi

Mada njemci je proglasili par puta za najbolju zimsku i ljetnju gumu godine, mada ko zna sta nama uvaljuju na balkanu...

Ako nemas uslova za kvalitetnije gumu , to sto odlucis da kupis samo gledaj da nije guma stara i to je to

Ja peglam po PG sa miselin hp , cijele zime i nemam problema , mada se ovo ne moze nazvati zimom kod nas

Link to post
Share on other sites

Ja vozim 245/40/17 te tigar, kupio nove prosle god za te pare vrlo korektna guma i po kisi i po suvom, ako zelis mogu da ti izmerim koliko su se potrosile za nekih 10-11000 om koliko ih vozim.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

@juan to hvalis na osnovu polovnih koje kupis pa vozis sezonu? Jel stvarno poredis polovnu gumu staru par god s novom?

P.S. Ne racuna se ako te tvoje matore polovne gume namazes atf-om i vratis im staru mekocu

Sent from my D6603 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja imam te tigar u dimenziji 225/50/17. Za te pare gume su ful, ne zuje, dobro koce, mekane za neravnine. Vozio sam nekoliko puta 230-240 na njima po 50km i nista se ne cuje. Sad ce treca sezona kako ih montiram i na masini na balansiranje ne prikazuju nikakve nedostatke. Sada ih imate i pod nazivom "riken" i malo su jeftinije nego tigar jer su valjda za izvoz. Jedina mana je sto nove stizu sa 7mm sare.

Link to post
Share on other sites

dobra guma glavu cuva, novo je novo, dzaba i da je najbolji miselin ako je star 5-6 godina. trenutno sam na miselin pilot sport 3, sve pohvale za gumu. btw i Toyo gume su bruka, imate i pireli p zero i dunlop i na njima sam vozio isto sve pohvale

Link to post
Share on other sites

Ja sam ih vozio na 166-ci 2.4 mjet 175 ks TI restayle i to u 225/40-18 za malo manje od godinu dana pokazale su se kao ok Bio sam u dilemi da uzmem polovni P7 ili novu uhp.Stavio na papir i dosao do istog

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ok,znaci pristojna guma.

Za mene je najbitnije da guma bude nova. Ali to neznaci da treba da bacim 30-40ak hiljada na 4 gume,samo da bi se zvale nove.

Polovne gume sa oglasa su uglavnom matore ili se prodaju po 2. Uvek stavljam 4 iste,a realno mnogo mi je da platim neki nov dunlop ili miselin 15k po komadu.

Link to post
Share on other sites

Polovna guma odnosi se na dobru polovnu gumu , ima bolje karakteristike kocenja , lijepljenja na putu od iste takve nove, najbolja je posle 3000 do 4000 hiljade dok se potrosi zastitni sloj na njoj.

Dokazano bezbroj puta.

Po meni i da je nov tigar opet bih uzeo neku polovnu drugu ...

Miselin , goodyear , yokohama, toyo itd otd su gume boljeg kvaliteta

Sve zavisno od dzepa koliko ko ima i mogucnosti :)

Dosta se hvale na barum gume , ali meni iskreno nisu nesto , dosta su bucne i tvrde a cijenom nisu jeftinije od ostalih barem je tako kod nas u CG

Link to post
Share on other sites

kakav li je to zastitni sloj kad mu treba 4000 da se skine i od cega li je stiti, atomskog udara...

Guma kada se proizvede gazna povrsina se natapa sa voskom i ostalih zastitnim sredstvima , tako da guma ne bi gubila karakteristike dok stoji .

Nisam rekao da je potrebno da se predje 4000 da bi se skinuo zastitni sloj , nego da guma tek dobija svoje prave performanse i karakteristike posle 3000 do 4000 km ...

Nema potrebe za ironijom ...

Link to post
Share on other sites

sad tek vidim da sam se pogresno izrazio u gornjem postu , moja greska.

Link to post
Share on other sites

ono sto si napisao prvi put i ovo su dve razlicite stvari. Opet, ne znam odakle ti podatak za gumi treba 3-4 hiljade da se "razgazi" i da tek onda "dobija" prave performanse. Da tako nesto postoji, bilo bi ispisano uzduz i popreko na svakom tocku, jer bi to bila idealna prilika za milionske tuzbe. Nisam uspeo da zakocim jer mi je guma ganc nova, samo trista metara sam presao sa njom.

Link to post
Share on other sites

@torque druze,ti zapeo za polovnu gumu pa to ti je.Jes ti vozio ove Syneris nove u ovoj dimenziji?

ja sam kao i svi provozao dosta polovnih guma.

nikad polovna guma nije bolja od nove,koja god da je.

wintera mi nije bas ostavila neki utisak,ali opet 4kom placene 26.000din,odvozao sam ovu zimu i vozicu jos 3-4 verovatno sa njima.

2013god sam kupio 4 polovne Dunlop 3D sa sarom oko 6.5-7mm (2009god,tada bile 4god stare) dao za njih 150e=18.000din

posle 2 zime su se istopile,eto ih u mojim oglasima sa slikama pogledaj na sta lice.

vozio sam polovne,a kostale me ko nove

Link to post
Share on other sites

Ja bih uvek kupio nove, makar i nizu klasu (Tigar).

A sto se tice tzv. zastitnog sloja, svojevremeno sam kupio ove Toyo Proxes gume koje su imale dobar grip prva dva meseca da sam bio veoma iznenadjen, hvalio sam ih na sav glas...a onda su posle tih 2-3 hiljade km izgubile taj zastitni sloj i postale nekako prosecne. I nije da sam se navikao na njih, vec sam ih stvarno testirao u priblizno slicnim uslovima.

Moje misljenje je da je najbolje da kad imas i kupis cetiri nove gume,za pocetak, onda svake sledece godine kupis dve gume, a dve prodas po ceni jedne. Tako da godisnje prakticno kupujes 1 gumu, a uvek imas nove, mlade i ekstra gume. A one dve gume stare godinu dana lako prodajes po ceni jedne, ne istrose se puno za 10-15 hiljada km.

Link to post
Share on other sites

Polovna guma odnosi se na dobru polovnu gumu , ima bolje karakteristike kocenja , lijepljenja na putu od iste takve nove, najbolja je posle 3000 do 4000 hiljade dok se potrosi zastitni sloj na njoj.

Dokazano bezbroj puta.

Po meni i da je nov tigar opet bih uzeo neku polovnu drugu ...

Miselin , goodyear , yokohama, toyo itd otd su gume boljeg kvaliteta

Sve zavisno od dzepa koliko ko ima i mogucnosti :)

Dosta se hvale na barum gume , ali meni iskreno nisu nesto , dosta su bucne i tvrde a cijenom nisu jeftinije od ostalih barem je tako kod nas u CG

Radim u Tigar Tyres-u. Takodje sam bio u više Michelin-ovih fabrika. Tvrdim da ne postoji nikakav zaštitni sloj.

Link to post
Share on other sites

I ja razmisljam o sinerisu, bas dobru cenu sad imaju posebno ko vozi 18ice, kostaju isto kao 17. Mislim da cu ipak dodati jos 1000-1500 po gumi i uzeti savu ali nisam jos siguran. uglavnom ljudi.me odvracaju kao tezak i jak auto, uzmi nesto ozbiljnije , a svi oni voze michelin polovare stare 6 god...

Link to post
Share on other sites