Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

I kod nas u Somboru je ta cena za Savu uhp imaju i neke turske lassa te preporucuju po radnjama 7600 su fulda i hankook 10 000.Sta fali Savinim gumama gde god sam bio u radnji i pitao ta njih,prvo pitaju na koji auto kad kazem bmw ladno su mi svi rekli stavljas savu na bmw.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
4 hours ago, Sasa72 said:

ja vozim na e39 225 50 17 conti sport contact 3(nove sve 4 uzeo prosle godine + sam jednu istu 6.5mm uze za rezervnu)

za nijansu vislja od 235 45  tj 6,75mm visli auto, udoban maximalno, lezanje takodje.

Razmisli o 225 50 ili ako si zacrtao 235 45  onda trazi to

 

Link to post
Share on other sites

Razlika u ceni 225_50 i 235-45 je prevelika koliko ja znam.Da biram uzeo bih ova gy f1

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Vozio sam Primacy (doduse na 16.icama) i nisam bio na kraju zadovoljan. Dobre su bile prve dve letnje sezone, na pocetku trece su morale da idu jer su se nekako plastificirale i proklizavale i po suvom, a sare je ostalo citavih 5.5mm. Sada sam presao na SportMaxx RT (obican, ne RT2), malo sam ja gledao po netu, a i drugar ih vozi na e39 , za sada odlicne. Kod njega su prosle jednu sezonu na e39 (dimenzija koju trazis) i zadnje su spale na 4.5mm, ali kaze da mu rep nije nigde pobegao, a bas se trudio. Sad ih je rotirao, pa ima i ovu sezonu sta da vozi. Znaci, malo se brze trosi, ali drzi svo vreme.

 

Eto, ako ima ko da je vozio F1 i Pilot Sport, neka kaze utiske.

Link to post
Share on other sites

Sto se visine tice nesmeta mi al ne bi da eksperimentisem a hteo sam da stavim gume kako je fabrika preporucila.

Neprelazim puno pa bi da uzmem bolje gume koje necu menjati 3-4 godine.

Za sada me najvise interesuju ove pilot sport 4, gume su novije proizvodnje pa su valjda malo bolje od ovih starijih modela.

Link to post
Share on other sites

Bas zato sto ne prelazis puno ja bih isao na neku srednju visu klasu, ne bih bacao novce

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Nova informacija, kazu da se ta dunlop trosi kao luda, covek uopste nije puno presao a pojela se za god poprilicno.

Kaze mi drugar prodavac uzmi savu, hankok ili mishelin sport, i koju god da uzmes za 3 god ces morati menjati.

Link to post
Share on other sites

Sasa72, stvar je u tome da uzmes gumu u zavisnosti od stila voznje. Ja licno vozim prilicno agresivno, kasno kocim, a zivim u brdskom predelu gde ima dosta krivina i poneka serpentina. Meni treba guma koja ce to raditi najbolje, pa makar je menjao posle dve sezone.

e39 je tezak auto, a gume su jedino sto te drzi u kontaktu sa asfaltom. Michelin ce trajati, ne trosi se tako brzo, ove druge nisam vozio, ne mogu reci.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Sasa72 said:

Nova informacija, kazu da se ta dunlop trosi kao luda, covek uopste nije puno presao a pojela se za god poprilicno.

Kaze mi drugar prodavac uzmi savu, hankok ili mishelin sport, i koju god da uzmes za 3 god ces morati menjati.

Cena gume ti sve govori

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja vozim winteru i zimi i leti, izguraju mi do 50.000 km. Za zimu i sneg vrh guma. Ko ih vozi samo zimi, tri sezone bez problema. Ne izgubi mi ripnu do granicnika ni na 50 hiljada, ali izgubi svojstva, postane klizava, sva ispuca. A leti je ok dok ne krenes da forsiras, kad malo agresivnije vozis kao da si na slinama.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MladenR said:

i ja uzimam winteru redovno. komad je 35e u bosni, preskocim i kupim. Kod nas cene nisu normalne bas. inace 205 55 16

gde uzimas u bosni uzeo bi dve contintinental ts850 205 65 15

Link to post
Share on other sites

Узима у Р.Српској,какавој црној Босни! На сваком прелазу имаш гуме,код мене близу има Увац и Скелани! Чак и Тигрове гуме мања цена...Имаш право да пренесеш до 100е....и вратиш се само узмеш повраћај ПДВ а!!! Повдеш жену друга и купит сет за зиму :D:D

Link to post
Share on other sites
On 3/24/2016 at 10:53 PM, Nikola Vukobratović said:

Sta fali Savinim gumama gde god sam bio u radnji i pitao ta njih,prvo pitaju na koji auto kad kazem bmw ladno su mi svi rekli stavljas savu na bmw.

hahahaha

Link to post
Share on other sites