Recommended Posts

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam pocetkom decembra, kad je bila ona prica o atestu i te gluposti bio zaustavljen od strane patrole, trazili dokumenta i onda pitali kad nameravam da skidam folije, ja mu rekao da nemam nameru da skidam, on kaze ne znam sta vam znace ta tamna stakla, losije se vidi po kisi, mraku... Bla, bla, caskali 10tak minuta i to je to... :D

Link to post
Share on other sites

Evo da iznesem svoje iskustvo. Policija ne pravi problem (meni nisu pravili, osim takodje caskanja o folijama u fazonu kao sto je Darko rekao),Obratio sam se tehnickom pregledu i traze atest iz AMSS. i takodje pricaju mi pricu da necu moci proci tehnicki, ukoliko ih ne skinem bla bla bla.. tkd cu vrv ga gulim ako bude problema..

Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je tacno, ali evo sta sam procitao veceras:

"

11 hrs ·

Obavestavam da je stigao dopis na svim tehnickim pregledima o zatamnjenim staklima,zadnja stakla,iza suvozaca i vozaca kao i zadnja soferka mogu biti zatamnjena i do 100% bez atesta."

I bas me zanima koga ja to ugrozavam :D Vidim isto, nocu za nijansu tamnije, ali kad nema ulicne rasvete lose vidim i gde imam i gde nemam foliju :D tako da ne skidam ja nista :D Napred nemam/nazad ~80% Niko me nije dosad pitao zasto imam i kad cu da skinem.

1445962307876.jpg

Link to post
Share on other sites

Tacno je da je vidljivost sa folijama smanjena,to nemoze niko da ospori,kapiram folije do 30% ali 80-100 je preterivanje,ja ih nisam imao ni na jednom svom autu niti cu ih ikad staviti,mozda nekome izgledaju dobro uz pricu da je to zbog sunca bla bla bla ali ja ne podrzavam.

A sto se policije tice jos uvek to nije njihov prioritet tj zavisi na kog policajca naletite,u zakonu jasno stoji atest za sve.

Link to post
Share on other sites

Za sada samo tehnicki prave problem, koji moze da se "override-uje" :)

Policija ne pravi nikakav problem.

Bobane, probaj - pa onda pricaj :) Korisno je jako. Vrlo brzo se covek navikne na bolje.

Link to post
Share on other sites

Za sada samo tehnicki prave problem, koji moze da se "override-uje" :)

Policija ne pravi nikakav problem.

Bobane, probaj - pa onda pricaj :) Korisno je jako. Vrlo brzo se covek navikne na bolje.

Fazon je u tome sto sam probao zato i tvrdim da je vidljivost smanjena,a ne nosim naocare i nemam kokosije slepilo,ali ok ,ukusi..... :)

Link to post
Share on other sites

Ја сам 7.3 радио технички,питао сам шта се дешава са ониам који немају атест па то ти је као и за плин! Имаш атес прођеш,немаш атест воздра! Е једино ако неког познајеш али кола морају да се сликају приликом техничког...бла,блаа! А слажем се са Бобаном777,кад падне киша и још мрак,ништа се не види! Ја када сам их скинуо прогледао сам!

Link to post
Share on other sites

Smanjuje vidljivost, ppgotovo izrazeno po mraku. Napred sam stavio 50 posto i kad sam pokusao da se parkiram u mracnoj ulici na retrovizore, odmah sam skinuo folije napred. Nazad mi je 80tak posto i to mi ne smeta, ne gledam nista kroz ta stakla.

Link to post
Share on other sites

Nema trika da se oseti 50% napred ako su kvalitetne folije. To je vrlo blago zatamnjenje. Vozio sam tako 4 godine - napred 50%, nazad 80%. Savrsena kombinacija.

Sada su mi nazad fabricki zatamnjena stakla + automatsko zatamnjivanje i unutrasnjeg i spoljnih retrovizora (savrseno da eliminise prizivace betmena :)), a za prednja stakla cekam da se malo stisa situacija.

Link to post
Share on other sites

ja imam kod sebe.nosim naocare alise iz nutra dosta dobro vidi.nikada nisam imao oroblem sa parkiranjem nocu upalim sva 4 i lepose vidi.a dosta su tamne.a od sunca zaista stite.pa cak i predjie koje su manje tamne.basse leti oseti na golim rukama kada se otvori prozor kako sunce przi

Link to post
Share on other sites

pre par dana sam registrovao auto i morao sam skidati folije,ali sam nekako izmuvao da ne skidam zadnje tj sa gepek vata.

a bila su poprilicno zatamljena,posto sam auto pazario od pandura.sad planiram da ponovo zatamnim samo nazad.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Štta se dešava ove godine u vezi atesta za folije i prolaska na tehnickom? Ide leto i vrucine, pakao, treba i dete voziti pozadi na ovim vrucinama, a ne cima mi se za one ateste, takse i njihove gluposti a i necu da finansiram lopove sa 100 eur. Nesto su pricali da je dovoljno da su folije sertifikovane, ako se tamni samo pozadi?

Link to post
Share on other sites

Ima problem samo na odredjenim tehnickim, obicno onim gde se ujedno izdaju i nalepnice za registraciju, pa oni gledaju da bas sve bude PS. Inace se prolazi na 90% mesta bez problema i policija ne cima nikoga sa normalnim procentom, ja sam cak imao i malo veci i nije me niko nikad cimao. Inace preporuka za sve 30% folija znacajno leti kad su vrucine, a sa druge strane ne deluje ni seljacki ni kriminalno ni ne znam kako vec vrlo kulturno bar po meni, plus te niko sigurno ne cima. Imao sam od 30 pa do ja mislim 100% folije na prethodnim vozilima i 30% je idealno, a neki maksimum za moj ukus 50%.

Link to post
Share on other sites